dompress | e-blogi.pl
_blog dompress
Ile mieszkań sprzedaje się na etapie budowy? 2016-08-31

Jak szybko sprzedają się mieszkania deweloperskie po wprowadzeniu na rynek? Jaka ilość lokali zostaje w ofercie, kiedy budynki są oddawane do użytkowania? Od czego zależy stopień wyprzedaży oferty w poszczególnych projektach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


W zdecydowanej większości przypadków ostatnie mieszkanie sprzedaje się jeszcze przed zakończeniem budowy inwestycji. Gotowe mieszkania w naszej ofercie zdarzają się sporadycznie. Taki stopień wyprzedaży udaje nam się osiągać dzięki dopasowaniu oferty do potrzeb klientów w danej lokalizacji, przede wszystkim w zakresie poziomu cen, struktury dostępnych lokali i funkcjonalności mieszkań. Większość realizowanych przez nas projektów to duże inwestycje, składające się z kilku etapów, gdzie oferta uzupełniana jest na bieżąco. 


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Tempo wyprzedaży mieszkań zależne jest od wielu czynników, w tym indywidualnych uwarunkowań danej inwestycji. Klienci bardzo uważnie przygotowują się do podjęcia decyzji o nabyciu mieszkania i zdają sobie sprawę z korzyści wiążących się z zakupem na wczesnym etapie realizacji. Te drogę wybierają w szczególności osoby, którym zależy na szerokim wyborze powierzchni, układów mieszkania i ich ekspozycji, a także nabywcy, którzy cenią sobie oszczędności. W inwestycjach Polnord większość mieszkań znajduje właścicieli jeszcze w trakcie budowy inwestycji. Przykładowo ponad 80 proc. mieszkań w budynku F w osiedlu Śródmieście Wilanów w Warszawie zostało sprzedane jeszcze zanim budowa osiągnęła półmetek.


Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service


Na wczesnym etapie budowy sprzedajemy nawet do 50 proc. wszystkich mieszkań w inwestycji. Ma na to wpływ atrakcyjność naszych projektów oraz preferencyjna cena.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.


Klienci chętnie decydują się na kupno mieszkań we wczesnym etapie budowy. Przykładem jest drugi etap naszej flagowej inwestycji Bliska Wola w Warszawie, gdzie w momencie oddania osiedla do użytku mieliśmy 100 proc. sprzedanych lokali. Poziom sprzedaży w poszczególnych inwestycjach zależy od wielu czynników, m.in. od lokalizacji inwestycji, atrakcyjności oferty i priorytetów kupujących.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Nasza sprzedaż na etapie budowy wynosi ponad 90 proc. Od dużych, sprawdzonych deweloperów z długą historią działalności klienci chętnie decydują się na zakup mieszkań na wczesnym etapie, szczególnie kiedy mają bogaty wybór mieszkań.  


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


Właśnie rozpoczęliśmy sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku i już mamy chętnych na 10 proc. lokali mimo, że termin zakończenia realizacji to I kwartał 2018 roku. Klienci doceniają jakość tej inwestycji, którą potwierdza pierwsze miejsce, które zdobyło osiedle w rankingu na najlepszą inwestycję w Trójmieście.


Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest


Decyzja o zakupie mieszkania na wczesnym etapie budowy zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest zaufanie do firmy deweloperskiej. Dużą rolę gra doświadczenie dewelopera, a tu możemy poszczycić się realizacją kilkudziesięciu inwestycji na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Zaletą zakupu mieszkania na początku realizacji projektu jest atrakcyjna oferta cenowa dla tzw. pierwszych klientów. Pozwala także na wybór mieszkania z szerokiej gamy dostępnych metraży, dogodnego do parkowania miejsca postojowego, czy komórki lokatorskiej. W naszych inwestycjach liczba lokali niesprzedanych na końcu realizacji inwestycji nie przekracza 5 proc. Dla przykładu, sprzedaż mieszkań w osiedlu Garibaldiego 5 przy rondzie Wiatraczna w Warszawie osiągnęła poziom 70 proc. już na etapie stanu „0” budowy.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


W inwestycjach, które realizujemy prawie 90 proc. mieszkań sprzedaje się na etapie budowy. Ta niewielka liczba lokali, które pozostają w ofercie, kiedy budynek jest już gotowy, także szybko znajduje nabywców. Klienci mogą wtedy obejrzeć konkretne mieszkanie przed zakupem, a często kupić je także w bardzo atrakcyjnej cenie.  


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Klienci bardzo chętnie kupują mieszkania mając duży wybór lokali na początku budowy, czemu sprzyja duże zaufanie do wiarygodnego dewelopera.


Yael Rothschild, prezes firmy Mill-Yon Gdańsk


Nasze doświadczenia wskazują, że niemal wszystkie mieszkania sprzedają się na etapie budowy. Jako pierwsi kupują inwestorzy, którzy zdają sobie sprawę, że tylko w okresie przedsprzedaży deweloperzy oferują duży wybór lokali w okazyjnych cenach. W warszawskiej inwestycji Aura Sky jako jedne z pierwszych zostały sprzedane penthousy i apartamenty z widokiem na centrum miasta na najwyższych kondygnacjach, powyżej 17 piętra.


Projekt Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów cieszył się tak dużym powodzeniem, że po zrealizowaniu pierwszego etapu projektu utworzyła się lista osób oczekujących, zainteresowanych ofertą lokali o małych metrażach (27 – 40 mkw.). W ciągu kilku miesięcy od otrzymania pozwolenia na budowę drugiego etapu sprzedaliśmy ponad połowę dostępnych mieszkań. Nietypową sytuację mamy w inwestycji Aura Park, w której budowę ostatnich dwóch etapów (4 budynki) prowadziliśmy niemal równocześnie, dlatego można w niej kupić gotowe mieszkania. 


W osiedlu Aura Garden na warszawskiej Białołęce duży wzrost sprzedaży odnotowaliśmy w momencie, gdy ruszyła budowa nowej drogi dojazdowej do osiedla i przystanku autobusowego, który powstał specjalnie dla mieszkańców.


Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development


 


Klienci często decydują się na zakup mieszkań na wczesnym etapie przedsprzedaży. Myślą przyszłościowo, na kilka lat do przodu. W momencie oddania budynków do użytku zdecydowana większość lokali ma już właścicieli. Sukces zależy od nienagannej opinii o deweloperze oraz posiadanego doświadczenia. Klienci nie boją się zaufać deweloperowi, który ma na swoim koncie kilkaset sprzedanych mieszkań i działa na rynku międzynarodowym.  


 


Łukasz Szumny, dyrektor sprzedaży w HSD Arrow


Kładziemy mocny nacisk na przedsprzedaż, czyli sprzedaż przed rozpoczęciem budowy. W trakcie przedsprzedaży sprzedaje się zazwyczaj ok. 50 proc. mieszkań w inwestycji. Kolejne 50 proc. sprzedajemy do uzyskania stanu surowego otwartego w budynku. Po zakończeniu budowy nigdy nie mamy już dostępnych lokali.


Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.


 


Mieszkania w naszych inwestycjach sprzedajemy już w momencie rozpoczynania wykopów. Wtedy klienci chętnie kupują mieszkania ze względu na niższą cenę. W pierwszych miesiącach po wprowadzeniu na rynek stopień wyprzedaży oferty w poszczególnych projektach sięga od 20 do 30 procent.


 


Przemysław Bednarczyk, Wiceprezes Zarządu, Waryński S.A. Grupa Holdingowa


 


Projekty mieszkaniowe realizowane przez nas w Warszawie cieszą się dużą popularnością wśród klientów, co przekłada się na sprzedaż mieszkań na bardzo wczesnym etapie realizacji inwestycji. W przypadku pierwszych etapów osiedli Miasto Wola i Stacja Kazimierz w momencie oddawania mieszkań do użytkowania wszystkie lokale miały swoich właścicieli. Znaczna część mieszkań nabywana jest jeszcze na etapie przedsprzedaży. O zakupie mieszkania przed rozpoczęciem budowy decyduje m.in. atrakcyjna lokalizacja, dogodny dostęp do zróżnicowanej infrastruktury komunikacyjnej, a także wysoka jakość i funkcjonalność lokali.


 


Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki


Kto kupuje nowe mieszkania 2016-08-24

Czy najliczniejszą grupą osób, które kupują mieszkania w nowych osiedlach są nadal młodzi ludzie chcący się usamodzielnić? Czy struktura klientów deweloperów uległa ostatnio pewnym, zauważalnym zmianom? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


 


Koncentrujemy się na zaspokajaniu potrzeb w segmencie popularnym, który reprezentowany jest przez klientów dokonujących zakupu na własne potrzeby mieszkaniowe. W tej grupie przeważają osoby młode, w wieku średnio 31 lat, będące na etapie usamodzielniania się i zakładania własnej rodziny. W najbliższych latach może nastąpić tu niewielka zmiana spowodowana wzrostem wymaganego wkładu własnego. Część nabywców będzie prawdopodobnie zmuszona przenieść w czasie zakup swojego pierwszego mieszkania z uwagi na konieczność zgromadzenia odpowiednich środków finansowych. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku klientów inwestycyjnych, wśród których przeważają osoby w przedziale wiekowym między 35 a 60 lat, które mają średnio po 44-46 lat.


 


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


 


Rosnące wymagania kredytowe skłaniają część nabywców do odkładania zakupu mieszkań w czasie. Ponadto wśród klientów pojawiają się osoby starsze zamieniające mieszkanie na mniejsze lub osiedlające się bliżej rodziny. Nadal jednak najliczniejszą grupę stanowią osoby w wieku około 25-34 lat, poszukujące mieszkania dla siebie lub zakładające rodzinę.


 


Yael Rothschild, prezes firmy Mill-Yon Gdańsk


 


Największą zmianą, jaką obserwujemy w strukturze nabywców, jest pojawienie się młodych Polaków, którzy kilka ostatnich lat spędzili za granicą. Nie zawsze zakup mieszkania oznacza jednak powrót do kraju, w tym przypadku są to również zakupy inwestycyjne. Dokonują ich głównie młodzi ludzie w wieku około 30 lat, którzy kupują mieszkania niewielkie, ale wyjątkowe, np. na najwyższych kondygnacjach z widokiem na panoramę miasta.


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


 


Nie obserwujemy spadku liczby młodych ludzi kupujących nasze mieszkania, widzimy natomiast wzrost liczny nieco starszych osób kupujących swoje drugie mieszkanie. Tym samym wzrasta zainteresowanie mieszkaniami trzypokojowymi, szczególnie o mniejszej powierzchni. Widać też rosnący popyt na apartamenty i penthousy, czego przykładem może być sprzedaż w inwestycji River Point zlokalizowanej nad Odrą w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Starego Miasta. Obserwowanym przez nas trendem jest też powracanie klientów, którzy już kiedyś kupili mieszkanie w naszj inwestycji i polecenia ze strony naszych klientów. W ten sposób sprzedajemy blisko 40 proc. mieszkań.


 


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


 


Grupa naszych klientów jest bardzo zróżnicowana. Budujemy głównie z myślą o rodzinach. Największą grupę nabywców mieszkań w naszych projektach stanowią młode pary z dziećmi oraz osoby planujące powiększenie rodziny. Duża grupa kupujących to także młode osoby niezależne finansowo, rozpoczynające życie i pracę, którym pomagają rodzice. Nie brakuje również osób, które wybrały inwestycje Hubertus, czy Wolne Miasto jako miejsce, w którym chcą spędzić jesień życia, otrzymujemy sygnały że wybór okazał się trafny.  


 


Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest


 


O ile wciąż najszerszą grupą naszych klientów są osoby, które kupują swoje, pierwsze mieszkanie, w istocie w ostatnich latach dał się zauważyć wzrost liczby nabywców, którzy zmieniają mieszkanie na większe. Często są to nasi klienci sprzed kilku lat, kupujący drugie, albo trzecie mieszkanie. Najczęściej poszukują większego metrażu w związku z poszerzeniem rodziny, czy wyższymi zarobkami. Seniorzy  również coraz częściej decydują się na zmianę miejsca zamieszkania. Jeszcze 10 lat temu mobilność osób po 60. roku życia była niewielka, a dziś coraz częściej decydują się na sprzedaż własnych nieruchomości i kupno mieszkań w dobrej lokalizacji i otoczeniu rozwiniętej infrastruktury. Zależy im również by mieszkać w sąsiedztwie dzieci i wnuków. Nasze inwestycje temu sprzyjają. Warszawski Grochów, na którym budujemy najwięcej mieszkań charakteryzuje się spokojnym otoczeniem, bezpieczeństwem i licznymi terenami zielonymi oraz rozbudowaną strukturą miejską.  


 


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


 


Nie zauważamy, aby ostatnio zaszły większe zmiany, jeśli chodzi o strukturę nabywców mieszkań. Naszymi klientami są osoby w różnym wieku. W większości ludzie młodzi, poszukujący swojego pierwszego mieszkania. Osoby starsze, które kupują mieszkania w naszych projektach najczęściej chcą sobie poprawić standard, przeprowadzając się z lokalu w starym budownictwie. Liczba obcokrajowców wśród naszych klientów jest niewielka.        


 


Łukasz Szumny, dyrektor sprzedaży w HSD Arrow


 


W strukturze naszych klientów znaczną część stanowią młodzi ludzie, m.in. ze względu na duży wybór kompaktowych mieszkań, które oferujemy. Wsród klientów są również takie osoby, które kupują kolejne mieszkanie ze względu na sytuację rodzinną, ale stanowią oni zdecydowanie mniejszą grupę nabywców.  


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.


Rządowy program MdM spowodował duże zmiany w gronie osób, które nabywają nieruchomości. Znacznie wzrosła liczba ludzi młodych oraz rodzin wielodzietnych, którym wprowadzona we wrześniu 2015 roku nowelizacja umożliwiła zamianę mieszkania na większe. Znaczna część z nich zamiast mieszkania wybrała domy, które w inwestycji Villa Campina oferujemy w cenie od 399 tys. zł.


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


 


Struktura nabywców to rzecz zmienna także dlatego, że rynek mieszkaniowy ewoluuje. Młodzi ludzie to wciąż bardzo silna grupa nabywcza. Coraz częściej jednak ich pierwszym mieszkaniem nie jest kawalerka, ale mieszkanie dwupokojowe. Silną grupę od dłuższego czasu stanowią także nabywcy gotówkowi- inwestycyjni, co jest w znacznej mierze konsekwencją niskiego oprocentowania lokat bankowych. Wśród młodych rodzin najchętniej sprzedają się rozkładowe mieszkania trzypokojowe. Coraz więcej klientów szuka też dużych mieszkań o powierzchni ponad 100 mkw. w dobrych projektach i lokalizacjach.


 


Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development


 


W Warszawie i Poznaniu nasza propozycja nieprzerwanie przemawia przede wszystkim do rodzin z dziećmi, młodych małżeństw, singli, osób powyżej 45. roku życia oraz seniorów. We wrocławskiej Nowej Papierni, inwestycji z pofabryczną przestrzenią, utrzymanej w industrialnym klimacie klientami są przede wszystkim osoby, które przekroczyły 30. rok życia i zaczynają karierę zawodową. Często są to osoby pracujące w zawodach kreatywnych, w branży IT, marketingu, reklamy, jak również architekci.


Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service


Młodzi nabywcy to wciąż największy odsetek naszych klientów. Kolejną grupą są osoby, które zmieniają mieszkania na większe, dla których stworzyliśmy program „Zamień stare na nowe. Skierowany jest do osób pragnących sfinansować zakup mieszkania lub domu w naszej inwestycji ze środków uzyskanych ze sprzedaży innej nieruchomości.  


 


Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates


 


Wśród naszych klientów jest kilka grup nabywców. W większości są to młode, bezdzietne osoby po studiach, które poszukują swojego pierwszego mieszkania. Sporą grupę stanowią także osoby z dziećmi zainteresowane większymi mieszkaniami dla rodziny, chcące podnieść komfort zamieszkania. Zwykle zmieniając mieszkanie wybierają miejsce bliżej centrum lub z dogodniejszym do niego dojazdem. Wśród klientów są też rodzice studentów, którzy zamiast wynajmować dzieciom mieszkanie wolą zainwestować we własną nieruchomość.


 


Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


 


Przygotowana przez nas oferta mieszkań adresowana jest do zróżnicowanej grupy odbiorców. Na podstawie wyników sprzedaży w poszczególnych fazach naszych inwestycji zaobserwowaliśmy, iż osoby młode coraz częściej decydują się na zakup większych lokali. Z tego względu, dużą popularnością cieszą się mieszkania o powierzchni ok. 50-55 mkw., które dzięki funkcjonalnemu rozkładowi zapewniają odpowiedni komfort. Mieszkań poszukują także osoby zmieniające lokum, zainteresowane zwiększeniem przestrzeni lub lepszą komunikacją z centrum miasta, jak również inwestorzy, planujący wynajmować mieszkania.  


 


Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.


 


W naszych projektach mieszkania najczęściej kupują osoby korzystające z dopłat w programie MdM. Przeważnie są to młodzi ludzie lub rodziny z dziećmi. Rzadko kupującymi są osoby starsze. Sporadyczne zdarzają się obcokrajowcy, a jeśli do nas trafiają są to zazwyczaj osoby pochodzące z terenów wschodnich.


 


Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki


Jakie projekty mieszkaniowe szykują deweloperzy 2016-08-10

Jakie inwestycje planują wprowadzić na rynek deweloperzy? Jakie mieszkania będzie można kupić w nowych projektach? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


 


Najnowszą ofertę LC Corp stanowią projekty Nowa Tęczowa we Wrocławiu oraz drugi etap Osiedla Krzemowego w Warszawie. Nowa Tęczowa to osiedle zlokalizowane w centrum Wrocławia, przy ulicy Tęczowej, zaledwie kilka minut od Rynku i Promenady Staromiejskiej. Projekt powstał z myślą o osobach aktywnie spędzających czas, poszukujących nowego, komfortowego mieszkania w lokalizacji, która pozwoli na co dzień czerpać z atutów miasta. Do wyboru jest ponad 200 lokali o różnorodnych układach i metrażach, od 25 do 85 mkw. W ofercie są także lokale usługowe zlokalizowane na parterze, od strony ulicy Tęczowej.


Osiedle Krzemowe zlokalizowane jest przy ulicy Cybernetyki na warszawskim Mokotowie. To idealna propozycja dla osób, które poszukują wygodnego lokum z dobrym dojazdem do centrum miasta. Pierwszy etap jest w trakcie realizacji, jego zamknięcie przewidziane jest w pierwszym kwartale 2017 roku. W ramach drugiego, właśnie rozpoczętego etapu powstaną budynki z 244 mieszkaniami. W ofercie znajdują się kawalerki oraz lokale 2-4 pokojowe.


 


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


 


Pod koniec czerwca wprowadziliśmy do oferty 108 mieszkań w nowym projekcie Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska. To kameralne osiedle ze znakomitym dojazdem zarówno do Gdańska, jak i pozostałych lokalizacji w Trójmieście. W tej inwestycji przygotowaliśmy lokale o różnorodnych rozkładach, od kawalerek po przestronne, rodzinne mieszkania czteropokojowe. Ponadto, w sprzedaży znalazły się także lokale w kolejnych budynkach (C3 i C4) w projekcie Neptun II w podwarszawskich Ząbkach oraz nowym  budynku w osiedlu Tęczowy Las w Olsztynie. Do realizacji przygotowujemy również nowe inwestycje mieszkaniowe w Trójmieście oraz Warszawie.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.


 


Zgodnie z realizacją dotychczasowej strategii, rozpoczęliśmy przedsprzedaż czwartego z pięciu etapów inwestycji Bliska Wola w Warszawie, osiedla które potrafi zaspokoić różne potrzeby jego przyszłych mieszkańców. W imię zasady „wszędzie blisko” na terenie inwestycji zrealizowano zarówno duże powierzchnie komercyjne, jak i tereny rekreacyjne. W najbliższym czasie planujemy uruchomić kolejne inwestycje mieszkaniowe, w tym m.in. projekt Wrzosowa Aleja na warszawskiej Białołęce, Osiedle Kamerata w Gdyni i Hanza Tower w Szczecinie. Znajdą sie w nich mieszkania o komfortowych rozkładach i najbardziej popularnych metrażach oraz przestronne apartamenty.


 


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


 


Kończymy właśnie przygotowywanie dokumentacji do realizacji inwestycji w prestiżowej lokalizacji w Warszawie. Szczegóły dotyczące projektu podamy w najbliższym czasie.


 


Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest


 


W sierpniu wprowadziliśmy do sprzedaży nową, warszawską inwestycję Anin Park, która usytuowana jest w Aninie przy ulicy Pożaryskiego. Anin to klimatyczne miejsce z mnóstwem zieleni, niską, głównie willową zabudową i sąsiedztwem rezerwatu przyrody. Lokalizacja budynku zapewnia bezpośredni dostęp do stacji SKM. Nasz nowy projekt znajduje się z jednej strony w otoczeniu Rezerwatu Leśnego, a z drugiej w okolicy o doskonale rozwiniętej, miejskej infrastrukturze. W nowoczesnym budynku wielorodzinnym mieścić się będą 52 mieszkania o zróżnicowanym metrażu i funkcjonalnym układzie. Powierzchnie lokali kształtować się będą w przedziale od 46 mkw. do 116 mkw.  


 


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


 


Aktualnie skupiamy działalność na pozyskiwaniu nowych gruntów inwestycyjnych na terenie Warszawy. W związku z tym liczymy, że już wkrótce w naszej ofercie pojawią się nowe projekty mieszkaniowe. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić do oferty mieszkania w kolejnym etapie naszej inwestycji na warszawskim Żoliborzu przy ul. Krasińskiego.    


 


Yael Rothschild, prezes firmy Mill-Yon Gdańsk


 


W najbliższym czasie wejdą do sprzedaży mieszkania w trzecim etapie inwestycji Aura Gdańsk położonej na Wyspie Spichrzów. Oferta obejmie około 50 mieszkań o metrażach od 28 do 70 mkw., które będą usytuowane na ośmiu kondygnacjach w budynku. Część z lokali będzie oferować widok na Nową Motławę.


 


Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development


 


Wkrótce rozpoczniemy budowę kolejnego etapu Nowej Papierni Ultra Novej we Wrocławiu. To będzie nasza największa inwestycja, w której w sumie powstanie 156 soft loftów i apartamentów inspirowanych loftami. Przedsprzedaż już trwa i cieszy się dużą popularnością. W Warszawie rozpoczęliśmy przedsprzedaż mieszkań w kolejnym etapie osiedla Alpha Park, gdzie znajdzie się 95 lokali 1-3 pokojowych. Mieszkania dostępne są w programie MdM. W Poznaniu kończą się prace nad drugim etapem osiedla Red Park, w którym powstaną jeszcze dwa budynki.


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


 


Sprzedaż mieszkań systematycznie rośnie, a wraz z nią wprowadzamy do sprzedaży kolejne etapy inwestycji i nowe projekty. Niedawno do oferty trafiło 76 mieszkań w kolejnym etapie osiedla społecznego Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu, a w drugim kwartale tego roku wprowadziliśmy do sprzedaży 422 lokale. W najbliższych miesiącach zamierzamy uruchomić kolejne etapy naszych flagowych, wrocławskich projektów, jak Cztery Pory Roku, czy Olimpia Port. Planujemy również mniejsze inwestycje w lokalizacjach zapewniających sprawne funkcjonowanie na co dzień.   


 


Łukasz Szumny, dyrektor sprzedaży w HSD Arrow


 


Do końca roku planujemy wprowadzenie do sprzedaży 2-3 inwestycji. W ofercie znajdą się przede wszystkim mieszkania kompaktowe, w tym kawalerki o powierzchni poniżej 30 mkw., mieszkania dwupokojowe o metrażu ok. 40 mkw. i trzypokojowe o wielkości 50-55 mkw.


 


Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


 


Bardzo dobre wyniki sprzedaży oraz utrzymujące się od wielu miesięcy na wysokim poziomie zainteresowanie klientów mieszkaniami w naszych projektach sprawiają, że z optymizmem przystępujemy do realizacji nowych faz inwestycji. Kolejne etapy warszawskich inwestycji Miasto Wola i Stacja Kazimierz wprowadzamy z naszymi partnerami do oferty znacznie wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy. W perspektywie kilku najbliższych tygodni w sprzedaży znajdą się mieszkania w czwartej fazie Miasta Wola oraz trzecim etapie Stacji Kazimierz. W obu tych projektach zaplanowaliśmy atrakcyjne lokale o zróżnicowanej powierzchni i układzie, które w pełni odpowiadają na aktualne trendy zakupowe.  


Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service


W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży co najmniej jeszcze dwie inwestycje. Jeden z projektów będzie zupełną nowością. Druga inwestycja to kolejny etap bardzo popularnego wśród klientów osiedla. Wszelkie szczegóły dotyczące nowych propozycji dostępne będą wkrótce na naszej stronie.


 


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


 


Jeśli chodzi o tempo rozwoju portfolio, nie planujemy w tym zakresie istotnych zmian. Od początku działalności firmy naszym założeniem był stabilny i przemyślany rozwój oferty. Jesteśmy w tym konsekwentni, stawiamy przede wszystkim na jakość, nie ilość projektów, co czyni inwestycje mniej wrażliwymi na wahania i trendy rynkowe.


 


 


 


Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki


Jak sprzedają się nowe mieszkania w wakacje 2016-08-05

Czy wiele osób poszukuje mieszkań latem? Czy tegoroczne wakacje są sezonem ogórkowym na rynku deweloperskim? Na jakie bonusy mogą liczyć kupujący? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Od kilku lat można zauważyć prawidłowość w spadku zainteresowania zakupem mieszkań w okresie wakacyjnym. Ale już w sierpniu, a na pewno we wrześniu spodziewamy się ponownego wzrostu ilości zapytań ze strony klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była stale konkurencyjna, niezależnie od sezonu na rynku. W naszych biurach sprzedaży każdy klient traktowany jest indywidualnie i finalne warunki transakcji zawsze dostosowywane są do konkretnych potrzeb i okoliczności.


 


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Sezon urlopowy z jednej strony zachęca do rodzinnych wyjazdów za miasto, z drugiej jednak mobilizuje m.in. nabywców szukających mieszkania na wynajem, by zdążyć z jego wykończeniem przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jak co roku, w miesiącach letnich obserwujemy nieznaczne zmniejszenie liczby klientów. W ramach letnich promocji osoby zainteresowanie zamieszkaniem w Ząbkach mogą skorzystać ze specjalnej oferty cenowej, w której wybrane mieszkania w inwestycji Neptun oferujemy w cenie od 4475 zł za mkw. W olsztyńskim Tęczowym Lesie wybrane lokale po obniżce kosztują od 4200 zł za mkw. W 2 Potokach w Gdańsku nabywcy niezmiennie mogą cieszyć się gwarancją najniższej ceny.


 


Yael Rothschild, prezes firmy Mill-Yon Gdańsk


Wakacje już od dawna nie są sezonem ogórkowym. Od początku lipca ruch w naszych biurach sprzedaży jest większy niż w poprzednich miesiącach. Klienci zdają sobie sprawę, że w tym okresie deweloperzy oferują atrakcyjne promocje. Obserwują strony internetowe i czekają na pojawienie się informacji o okazyjnych cenach, dniach otwartych, czy ofercie wakacyjnej.


W osiedlu Aura Park Wilanów zaoferowaliśmy kilka mieszkań za 6800 zł/mkw. i te mieszkania sprzedały się natychmiast. W projekcie Aura Gdańsk  na Wyspie Spichrzów mamy kilka promocyjnych ofert w gotowym etapie, ale i bez promocji wakacje są tu czasem najbardziej efektywnej sprzedaży. Klienci kupują apartamenty nad morzem na weekendowe wypady, a także w celach inwestycyjnych, bo wynajem jest w Gdańsku bardziej opłacalny niż w stolicy. Na wakacyjne promocje można także liczyć w warszawskiej Aura Sky zlokalizowanej na Pradze Południe. W przypadku mieszkań na najwyższych piętrach (od 15 do 25) mamy sztywną politykę cenową, ale na niższych kondygnacjach można teraz kupić mieszkanie od 6286 zł/mkw. Kilka lokali jest dostępnych w programie MdM.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Mamy za sobą bardzo udane pierwsze półrocze 2016 roku. Liczymy na dobre tempo sprzedaży także w okresie letnim. Wbrew pozorom, wakacje to bardzo dobry moment na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania, bo jest więcej czasu na załatwienie formalności i wizyty na terenie inwestycji. Widzimy, że w ostatnich miesiącach wrocławianie mobilizują się, aby uzyskać środki z programu Mieszkanie dla młodych. Klienci mogą wciąż skorzystać gwarantowanych dopłat rządowych, dzięki korzystnemu harmonogramowi realizacji projektów. Aż w czterech naszych inwestycjach - Słoneczne Stabłowice, Młodnik, Księżno, Na Ustroniu, poza nawet 90 tys. zł rządowego wsparcia, klienci mogą otrzymać do zakupionego mieszkania sprzęt AGD o wartości do 5 tys.zł w prezencie. W ostatnich miesiącach obserwujemy również wzrost zainteresowania ofertami apartamentowymi i mieszkaniami w standardzie premium, które oferujemy w River Point, czy Ogrodach Hallera.


 


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Okres wakacyjny dla niektórych jest czasem odpoczynku, ale od kilku lat zauważamy tendencję, że część osób wykorzystuje swoje urlopy na poszukiwanie mieszkań. Poświęcenie dwutygodniowego czasu wolnego na znalezienie mieszkania jest dla nich bardziej satysfakcjonujące niż wyjazd na wakacje. W związku z tym klientów w biurach sprzedaży w okresie wakacyjnym nie brakuję. Osoby, które nas odwiedzą mogą liczyć na letnie promocje na mieszkania lub miejsca postojowe w inwestycjach na warszawskich Bielanach, Żoliborzu oraz we Włochach.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.


Wolny czas od pracy to dla wielu osób doskonały moment na podjęcie decyzji o zakupie mieszkania. Klienci mogą wtedy skoncentrować się na poszukiwaniu najlepszej oferty, a deweloperzy proponują atrakcyjne warunki. Największym uznaniem cieszą się promocje cenowe, dlatego atrakcyjna cena to wyróżnik całej naszej oferty. Klienci odwiedzający nasze biura sprzedaży mogą wynegocjować konkurencyjne warunki zakupu mieszkania, mogą uzyskać solidne bonusy finansowe, komórki lokatorskie, lub garaż gratis, a także uzyskać tani kredyt hipoteczny. Do końca wakacji przy zakupie mieszkania w inwestycji Nowe Tysiąclecie w Katowicach oferujemy bonus do 15 tys. zł, a w warszawskim osiedlu Zielona Dolina II zapewniamy program płatności 10/90 proc. Nabywcy lokali w osiedlu Bernadowo Park w Gdyni do końca lipca będą mieli możliwość otrzymania komórki lokatorskiej gratis. W Warszawie oferujemy dwupokojowe, dwustronne mieszkania, które można zakupić od 185 tys. zł.


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Wakacje to dla nas pracowity czas, pełną para idą prace projektowe dotyczące kolejnych inwestycji, a także sprzedaż, szczególnie w warszawskich projektach Kolska od Nowa i Apartamenty Marymont. Tuż po wakacjach planujemy wprowadzić do sprzedaży mieszkania w trzecim etapie osiedla Kolska od Nowa, a nastepnie uruchomić kolejne inwestycje na Bielanach i Bemowie.


Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development


Świadomość klientów rośnie, zdają sobie sprawę, że mieszkanie to inwestycja na wiele lat, dlatego chcą spokojnie wybrać nieruchomość, a podczas urlopu mają więcej czasu. To sprawia, że obserwujemy teraz duże zainteresowanie zakupem mieszkań. Mamy też oferty specjalne. We wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova klienci mogą liczyć na wykończenie soft loftu, czy apartamentu w cenie nieruchomości oraz bezpłatną pomoc stylisty wnętrz. W osiedlu Red Park w Poznaniu rabaty sięgają nawet 25 tys. zł, a w warszawskim osiedlu Alpha Park proponujemy mieszkania z wykończeniem w cenie od 6690 zł/mkw., w tym lokale dostępne w programie MdM.


Łukasz Szumny, dyrektor sprzedaży w HSD Arrow


W okresie wakacyjnym nie ubyło klientów w naszych biurach sprzedaży, wręcz przeciwnie zainteresowanie zakupem mieszkań jest bardzo duże. Pewne utrudnienia dla klientów wynikają tylko ze względu na organizację w Krakowie ŚDM.


 


Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates


Pomimo okresu wakacyjnego zainteresowanie zakupem mieszkań w drugim etapie realizacji naszej, warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego II, położonej na Żoliborzu utrzymuje się na stałym poziomie. Na lato przygotowaliśmy specjalny, 5 procentowy rabat dla klientów, którzy planują nabyć mieszkania trzy i czteropokojowe o powierzchni ok. 70-100 m kw. z przylegającym ogródkiem lub balkonem.


 


Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.


W czasie wakacji nie obserwujemy spowolnienia ruchu klientów, czy zmniejszenia zainteresowania zakupem mieszkań. Wręcz przeciwnie. Lipiec był miesiącem, w którym podpisaliśmy najwięcej umów od początku tego roku. Czerwiec również był dla nas bardzo pracowity i obfitujący w umowy.


Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service


Lipiec i sierpień zazwyczaj dawały deweloperom czas na złapanie oddechu po pierwszym półroczu. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej. Choć wielu klientów wyjeżdża na wakacje, nie porzucają w tym czasie kwestii mieszkaniowych. Generalnie lato sprzyja interakcjom z klientami, ponieważ pogoda sprzyja i są mniej obciążeni obowiązkami zawodowymi. W tym roku wyraźnie zauważylismy wzmożony ruch na naszej stronie, jest więcej zapytań z formularzy kontaktowych.  Oczekujemy finalizacji tych aktywności w drugiej połowie sierpnia. Każdego klienta traktujemy w sposób indywidulany. Kupujący mogą liczyć na spersonalizowaną ofertę.


 


Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.


Każdego roku w wakacje, ze względu na okres urlopowy, ruch w biurach sprzedaży jest nieco mniejszy w porównaniu z innymi miesiącami. Przygotowaliśmy dla klientów specjalną, letnią ofertę. W warszawskiej inwestycji Central Park Ursynów można kupić mieszkanie z dowolnym bonusem. W zależności od potrzeb klient może wybrać: pakiet wykończenia mieszkania pod klucz, garaż gratis, albo niższą niż katalogowa cenę mieszkania – od 6100 zł/mkw. Obniżone ceny mieszkań obowiązują również w sezonie wakacyjnym w inwestycjach Bemowo Residence, gdzie apartamenty dostępne są w kwocie od 199 tys. zł oraz Riviera Park, w której lokal można kupić za 194 tys. zł. W projekcie warszawskim Hill Park Apartments  klienci otrzymują wykończenie mieszkania gratis. Okres wakacji sprzyja temu, by „upolować” mieszkanie w naprawdę specjalnej cenie.


 


Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki


 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]