dompress | e-blogi.pl
_blog dompress
W którym osiedlu kupisz mieszkanie w MdM 2016-11-30

W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania w programie MdM? Czy można zarezerwować lokal kwalifikujący się do rządowej dopłaty z puli środków przeznaczonych na następne lata? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Mieszkania w MdM dostępne są w projektach Słoneczne Miasteczko i Centralna Park w Krakowie, Maestro i Graniczna we Wrocławiu, Świętokrzyska Park w Gdańsku, Powstańców 33 w Ząbkach oraz Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie. Jako że większość z wymienionych inwestycji zostanie zrealizowana pod koniec przyszłego roku lub w roku 2018, klienci nie mają problemu ze złożeniem wniosku o dopłatę z programu MdM. Wnioski dotyczą bowiem wypłaty z budżetu przewidzianego na 2018 rok, a ten póki co jest wykorzystany w niewielkim stopniu.


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Obecnie w pięciu naszych inwestycjach klienci mogą nabyć mieszkania z dofinansowaniem w programie Mieszkanie dla młodych. To Osiedle Vivaldiego w Gdańsku, Nowa Toskania we Wrocławiu, katowicka inwestycja Murapol Bażantów, a także Nowe Winogrady w Poznaniu i Murapol Śląskie Ogrody w Tychach. Wśród planowanych projektów są także takie, w których klienci będą mogli skorzystać z tego programu.


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Mieszkania objęte programem MdM można znaleźć w naszych inwestycjach 2 Potoki i Chabrowe Wzgórze w Gdańsku, w Szczecinie w osiedlu Tęczowy Las oraz w osiedlu Neptun w Ząbkach. Zainteresowanie lokalami z dopłatą jest bardzo duże. We wszystkich tych projektach cały czas prowadzimy sprzedaż na podstawie umów rezerwacyjnych.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


W ofercie mamy obecnie ponad 500 mieszkań objętych programem MdM . To bardzo atrakcyjne lokale, dlatego część z nich jest sprzedawana poza programem, za gotówkę lub tradycyjny kredyt. Mieszkania kwalifikujące się do dopłat są dostępne w naszych wrocławskich osiedlach: Cztery Pory Roku, Księżno, Młodnik, Na Ustroniu i Słoneczne Stabłowice. Jesteśmy świadomi ograniczeń występujących w programie, dlatego osobom zainteresowanym preferencyjnymi kredytami oferujemy takie dopasowanie harmonogramu płatności za mieszkanie, dzięki któremu będą mogły skorzystać ze środków przeznaczonych na MdM w kolejnych latach.


Krzysztof Foder, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Bouygues Immobilier Polska


W naszej ofercie znajduje się obecnie jedna inwestycja, w ramach której klienci mogą nabyć mieszkania w ramach programu MdM. Projekt La Melodie zlokalizowany jest na warszawskim Targówku nieopodal budowanej stacji metra. Spośród 130 sprzedanych lokali 50 proc. zostało sprzedanych w MdM.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


Mieszkania spełniające kryteria cenowe programu MdM oferujemy w gdańskim osiedlu Wolne Miasto.


Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest


W inwestycji przy ulicy Szklanych Domów na warszawskim Grochowie oraz w Aninie przy IX Poprzecznej oferujemy mieszkania, przy zakupie których można skorzystać z dopłat ze środków przeznaczonych na 2018 rok, ponieważ ich ukończenie planujemy pod koniec 2017 roku. Kilka tygodni oczekiwania nie stanowi dla nas problemu, a pozwala to nabywcom spokojnie załatwić formalności związane z uzyskaniem dofinansowania.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Wybrane mieszkania w kameralnej inwestycji Monte Verdi w Warszawie można nabyć z dopłatą w programie MdM. Osiedle realizowane jest przy ulicy Popularnej, w pobliżu stacji kolejowej Warszawa Włochy.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. 


Tworzymy naszą ofertę w taki sposób, aby klienci mieli możliwość skorzystania z zakupu mieszkania w programie MdM. Mieszkania kwalifikujące się do dopłaty możemy zaproponować w warszawskich osiedlach Zielona Dolina i Villa One, podwarszawskiej Villi Campina, a także w katowickim projekcie Nowe Tysiąclecie.  


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development 


Preferencyjny kredyt mieszkaniowy, czyli dopłaty MdM można uzyskać kupując mieszkanie w inwestycjach Bemowo Residence, Riviera Park oraz Central Park Ursynów i Lake Park Apartments w Warszawie. 


Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu Red Real Estate Development


Choć budżet programu Mieszkania dla młodych na 2016 roku został wyczerpany, od stycznia mieszkańcy Poznania będą mogli korzystać z środków na 2017 rok. Warunek jest jeden, lokal musi zostać wówczas wydany właścicielowi. Dlatego już teraz klienci chętnie kupują gotowe mieszkania, spełniające programowe wymagania w osiedlu Red Park. W warszawskim osiedlu Alpha Park proponujemy mieszkania z dofinansowaniem opartym o budżet przeznaczony na 2018 rok.


Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk


Mieszkania w warszawskiej inwestycji Aura Sky kwalifikują się do programu MdM na rok 2018 i z tej puli korzystają nasi klienci. Podobnie jest w przypadku naszego drugiego projektu w Warszawie Aura Garden.


Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer


Nie mamy w sprzedaży mieszkań, które kwalifikują się do programu Mieszkanie dla młodych.


Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego


We wszystkich naszych inwestycjach możemy zaproponować mieszkania, przy zakupie których można skorzystać z dopłat w programie MdM. Prowadzimy rezerwacje na mieszkania objęte programem.


Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska


Posiadamy mieszkania kwalifikujące się do programu MdM w inwestycji Skylife na warszawskiej Woli. W ofercie są zarówno kawalerki, jak i mieszkania 3 pokojowe. Rezerwujemy lokale osobom planującym skorzystać z dopłat.


Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment


Mieszkania objęte programem MdM mamy w osiedlu Banacha II w Krakowie i w inwestycji Karoliny w Katowicach.


 


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


Elegancja w wydaniu Ochnik Development 2016-11-29

Warszawskie inwestycje mieszkaniowe Ochnik Development doceniają zwolennicy klasycznej stylistyki i ekskluzywnego wykończenia    


Segment deweloperski to dla Grupy Ochnik, której częścią jest m.in. dobrze znana w Polsce marka odzieżowa, to obecnie jeden z obszarów, który szczególnie planuje rozwijać. Po sukcesie loftowego projektu biurowego, opartego na rewitalizacji historycznych zabudowań fabrycznych, teraz firma rozpoczęła na warszawskim Muranowie budowę dwóch, komplementarnych inwestycji mieszkaniowych - Dzielna 64 i Studio Centrum.


Wspólną cechą projektów tego dewelopera jest subtelna elegancja i dbałość o jakość detali wykończenia. - Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów z różnych segmentów, a także wizję tworzenia nowoczesnych i funkcjonalnych budynków, wpisujących się w strukturę architektoniczną otoczenia. Chcielibyśmy, żeby wszystkie nasze inwestycje kojarzyły się z klasyczną elegancją i wysokiej klasy wykończeniem. Nie uznajemy półśrodków, wybieramy najlepsze materiały i stosujemy ponadczasowe, trwałe rozwiązania. Z jakości chcemy uczynić nasz znak firmowy. Zainteresowanie, jakim cieszą się nasze projekty potwierdza, że wyznaczyliśmy dobre priorytety - przyznaje Tomasz Sadłocha, członek zarządu Ochnik Development.


Prostota i elegancja


Transparentne tafle szklane, bezspojeniowo montowane spieki kwarcowe, stal nierdzewna, naturalny kamień i drewno okienne meranti to niektóre materiały wykończeniowe, wykorzystywane przy budowie inwestycji Ochnik Development.     


Budynek przy Dzielnej 64 w Warszawie, w którym znajdą się 152 mieszkania w podwyższonym standardzie, wyposażony zostanie w reprezentacyjne wejście główne i efektownie zaaranżowany hol z recepcją, z którego można będzie wyjść na zielone, wewnętrzne patio. Całość tworzyć będzie ciekawą i wyrazistą kompozycję przestrzenną, do aranżacji której wykorzystane zostaną m.in. wykonana na specjalne zamówienie rzeźba i obraz, komfortowe kanapy, duże kryształowe lustra i zielona, żywa ściana.


Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że podstawowym założeniem przy realizacji projektu jest stworzenie przyjaznego miejsca, w którym mieszkańcy będą czuli się dobrze. Pociągającego harmonią i płynnością kształtów, urządzonego ze smakiem i wyczuciem, bez nadmiernej dekoracji, którego klasyczna forma będzie zawsze aktualna.   


Iluminowane tarasy i ściany z żywą zielenią


Budynek będzie zintegrowany ze śródmiejską architekturą Muranowa. Zaprojektowana z umiarem w doborze środków estetycznych, prosta, geometryczna elewacja wykończona zostanie subtelnymi płytami ze spieków kwarcowych bez spojeń i dzięki użyciu tego szlachetnego materiału zyska klasyczny szlif. Bryła budynku będzie miała trójdzielną strukturę z dziesięciopiętrową dominantą w narożniku ulicy Dzielnej. Strukturę architektoniczną obiektu ożywi zieleń, którą obsadzone zostaną górne tarasy nad szóstą i siódmą kondygnacją oraz nocna iluminacja.


Projekt, opracowany przez architektów z pracowni MKC, zakłada wyraźny podział budynku na funkcję mieszkalną i usługową dostępną na parterze. Apartamenty na ostatniej kondygnacji będą miały 3 metry wysokości i instalacje przygotowane do podłączenia klimatyzacji. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się zaś wygodna hala garażowa.


Na terenie inwestycji zainstalowane zostaną stojaki na rowery, które znajdą się na zewnątrz i w garażu podziemnym, w którym będzie również samoobsługowa stacja rowerowa i haki na rowery w części miejsc parkingowych.


Recepcje i pralnie


Układ konstrukcyjny ścian nośnych Dzielnej 64 pozwala niemal na dowolne łączenie lokali. Podobne możliwości stwarza realizowana przez Ochnik Development po sąsiedzku inwestycja Studio Centrum. Oferta w tym projekcie skierowana jest do inwestorów, a szczególnie do osób prowadzących działalność gospodarczą z uwagi na korzyści podatkowe, wynikające np. z kwalifikacji kosztów poniesionych przy wykończeniu lokalu.


W sześciopiętrowym budynku z garażem podziemnym, który powstaje przy Pawiej 51, znajdzie się 85 micro-apartamentów o średniej powierzchni 25 mkw. Budynek wykonany zostanie z najwyższej jakości materiałów i wyposażony w lobby z recepcją oraz ogólnodostępną pralnię dla mieszkańców, a także udogodnienia dla rowerzystów.


W tej inwestycji, tak jak w budynku przy Dzielnej, dobre doświetlenie mieszkań zapewnią panoramiczne okna do samej podłogi z drewna meranti, a odgłosy na korytarzu wygłuszy wykładzina dywanowa z piankowym podkładem o podwyższonej odporności na zabrudzenia. W częściach wspólnych zainstalowane zostanie oświetlenie ledowe, pozwalające obniżyć zużycie energii. A nowoczesny system monitoringu oraz kontroli dostępu zagwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo. W obu inwestycjach będzie można skorzystać z możliwości zakupu wykończenia mieszkania pod klucz w wybranej opcji.   


Autor: Ochnik Development


Czy deweloperzy będą budować tanie mieszkania 2016-11-23

Czy rządowy program Mieszkanie+ i topniejące środki na dopłaty w MdM zahamują produkcję tanich mieszkań na obrzeżach miast? Czy państwo przejmie klientów deweloperów, którzy poszukują ekonomicznych ofert? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


W mojej ocenie zawsze będą klienci, dla których podstawowym kryterium przy podejmowaniu decyzji zakupowych będzie cena. W związku z tym, tańsze mieszkania zlokalizowane nieco dalej od centrów miast, zawsze znajdą nabywców. Wejście w życie Narodowego Programu Mieszkaniowego nie ma w tym przypadku większego znaczenia i nie stanowi zagrożenia dla działalności firm deweloperskich. Projekty mieszkaniowe realizowane w ramach tego programu kierowane są do zupełnie innego Kowalskiego niż komercyjne propozycje deweloperów.


Szczególnie, że sama oferta programu nie jest na tyle interesująca, aby państwo mogło przejąć znaczący odsetek osób poszukujących lokalu mieszkalnego. Może oczywiście pojawić się grupa nabywców, znajdujących się na granicy zdolności kredytowej, którzy uznają, że oferta mieszkaniowa w ramach programu jest dla nich na obecnym etapie życia atrakcyjniejsza od kredytowanego zakupu własnego M. Niemniej jednak będzie to niewielki procent potencjalnych klientów firm deweloperskich. Reasumując, wsparcie rządowe kierowane do klientów w różnego typu programach nie powinno mieć wpływu na strategię działania deweloperów.


Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord S.A.


Oferta Polnordu skierowana jest do różnych grup kupujących mieszkania. Niewielka jej część jest przeznaczona dla tych klientów, dla których cena jest podstawowym kryterium wyboru. Pierwsze lokalizacje wytypowane na potrzeby programu Mieszkanie+ mogą potencjalnie stanowić problem dla deweloperów operujących na małych, lokalnych rynkach. Rządowa propozycja ma jednak w zamyśle uzupełnić pewną lukę, istniejącą nadal na rynku pomimo aktywnej działalności deweloperskiej, nie zaś stanowić dla niej konkurencję. Program adresowany jest do osób, które nie mogąc pozwolić sobie na zakup mieszkania na zasadach rynkowych, poszukują innej alternatywy.


Krzysztof Foder, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Bouygues Immobilier Polska


Według zapowiedzi rządu program Mieszkanie+ objąć ma swym zasięgiem małe miasta oraz peryferyjne dzielnice większych miast. Tym samym, te zapowiedzi automatycznie wymuszają refleksję deweloperów co do zasadności uruchamiania w tych destynacjach projektów w podstawowym, bazowym standardzie. Nie ulega wątpliwości, że państwo może w tym zakresie przejąć część klientów poszukujących tanich rozwiązań. Trudno jednak na tym etapie oszacować skalę tego zjawiska. W mojej ocenie poszukując odpowiedzi na to pytanie należy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak konkretna lokalizacja, dostęp do szeroko rozumianej infrastruktury edukacyjnej, transportowej, handlowej, standard inwestycji, docelową strukturę społeczną mieszkańców. Te wszystkie czynniki rozpatrywane łącznie dla każdej z inwestycji realizowanej w ramach programu decydować będą o jej sukcesie bądź porażce. Prawdą jest, że niska cena jest obecnie jednym z głównych czynników decydujących o wyborze danej inwestycji, jednak absolutnie nie jedynym.


Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development


Skutki programu Mieszkania+ mogą się pojawić dopiero po 2018 roku. Warto jednak pamiętać, że jego grupa docelowa jest inna niż inwestycji, które proponujemy w Poznaniu (Red Park) i Warszawie (Alpha Park). Program skierowany jest do ludzi, których nie stać na kredyt. Dlatego prawdopodobnie większy wpływ na rynek w rocznej, czy dwuletniej perspektywie będzie miała rosnąca wysokość wkładu własnego, zakończenie programu MdM i sytuacja związana z inflacją i stopami procentowymi. Mimo to pozytywnie patrzymy w przyszłość.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Według różnych szacunków w Polsce cały czas brakuje ok. 1,5 mln mieszkań, dlatego wszelkie inicjatywy związane ze zwiększeniem liczby lokali przyjmujemy z zainteresowaniem i uważnie obserwujemy. Nie widzę zagrożenia dla naszych realizowanych już inwestycji, a także dla tych, których rozpoczęcie dopiero planujemy. Program Mieszkanie+ uzupełni niszę rynkową i będzie z założenia skierowany do grupy osób, która nie miała dotąd szans na zakup własnego mieszkania.


Z drugiej strony obserwujemy wzrost popytu na  większe i bardziej komfortowe mieszkania i odpowiednio dostosowujemy do tych oczekiwań naszą ofertę. Po raz kolejny sprawdza się nasza strategia obecności we wszystkich segmentach rynku, od mieszkań popularnych po apartamenty.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


W tej chwili zasady kwalifikacji do programu, rzeczywiste możliwości realizacji programu, czy standard planowanych budynków jest na tyle niejasny, że trudno powiedzieć, jaka część klientów będzie mogła lub chciała być jego beneficjentami. W tej chwili widać, że najbardziej zainteresowane realizacją programu są niewielkie miasta, które podpisały listy intencyjne z BGK Nieruchomości.


Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest


Wbrew wielu pesymistycznym prognozom ekonomicznym patrzymy ze spokojem na zapowiedzi zachwiania się rynku deweloperskiego w związku z wygaszaniem programu MdM oraz wprowadzeniem programu Mieszkanie+. Biorąc pod uwagę fakt, że z programu korzystać będzie określona grupa odbiorców (wspomina się o rodzinach wielodzietnych z relatywnie niskimi dochodami), program nie musi stanowić konkurencji dla deweloperów. Firmy będą musiały postawić na jakość oraz wygodne i elastyczne systemy płatności, a nie jedynie dostosowanie cen do określonego poziomu. W odróżnieniu od oferty i założeń programu zaletą zakupu mieszkania od firmy deweloperskiej jest jak w naszym przypadku: szeroki dostęp do mieszkań, kameralność inwestycji (do kilkunastu do kilkudziesięciu mieszkań), aspekt własności mieszkania jako inwestycji, zabezpieczenia finansowego i budowania majątku.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Home Invest skupia swoją działalność deweloperską na rynku warszawskim, realizując projekty wyłącznie w dobrych lokalizacjach. W związku z tym, nie obawiamy się programu Mieszkanie+. Deweloperzy budujący mieszkania w rejonach oddalonych od centów miast powinni natomiast brać pod uwagę wprowadzenie programu, ponieważ może on wpłynąć na sprzedaż mieszkań w tych lokalizacjach.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. 


Nie spodziewamy się, aby program Mieszkanie+  miał przejąć klientów J.W. Construction. Widzimy, że nasi klienci mają silną potrzebę własności lokalu. Rządowe propozycje skierowane będą do osób, które nie mają oszczędności, ani zdolności kredytowej i nie są klientami firm deweloperskich. 


Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk


Po uruchomieniu programu Mieszkanie+ na pewno zmniejszy się liczba klientów, dla których kluczowym czynnikiem, decydującym o zakupie jest cena. Nasze projekty są skierowane dla innego sektora nabywców, to osiedla o wyższym standardzie, gdzie duża część transakcji jest realizowana gotówkowo, bez wsparcia kredytem. 


Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates


Skala oddziaływania programu Mieszkanie+ na największe rynki, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, czy Poznań będzie na razie niewielka. Wśród deweloperów nadal będą cieszyły się zainteresowaniem grunty o uregulowanym stanie prawnym, zdefiniowanym przeznaczeniu, z dogodną infrastrukturą komunikacyjną, a więc o dobrym potencjale inwestycyjnym, pomimo lokalizacji w rejonach oddalonych od ścisłych centrów miast. Narodowy Program Mieszkaniowy dopiero startuje i jego rozwiązania będą wdrażane w dłuższym okresie czasu. Na razie wiemy niewiele o lokalizacjach inwestycji, które będą nim objęte. Czas pokaże, na które rynki mieszkaniowe oddziaływanie programu będzie największe.


Mirosław Łoziński, Prezes Zarządu, Waryński S.A. Grupa Holdingowa


Na aktualnym etapie bardzo ciężko jest oceniać, jak topniejąca pula dopłat w MdM oraz program Mieszkanie+ przełoży się na sytuację na rynku nieruchomości. Dopiero po kilku miesiącach funkcjonowania programu Mieszkanie+ będziemy mogli stwierdzić, czy korelacja pomiędzy inwestycjami objętymi programem, a pozostałą częścią rynku jest duża. Możemy prognozować, iż deweloperzy realizujący inwestycje na peryferiach miast rzeczywiście odczują konkurencję państwowego programu. Jednak nie przewiduję, aby z tego powodu rezygnowali z wdrożenia swoich planów i budowy kolejnych projektów.


Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment


W Krakowie nie ma wielu gruntów, na których można realizować program Mieszkanie+, więc w stolicy Małopolski rządowe plany raczej nie wpłyną na rynek pierwotny. Inaczej może być w Katowicach, gdzie gruntów należących do Skarbu Państwa jest więcej, a firm deweloperskich działa niewiele. W tej aglomeracji rządowy program może spowodować zmniejszenie zapotrzebowania na tanie mieszkania sprzedawane w inwestycjach deweloperskich położonych z dala od centrum miasta.


 


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


Więcej informacji:


info@dompress.nieruchomosci.pl


 


 


Co oferują biurowce nowej generacji 2016-11-22

Jakie nowoczesne rozwiązania wprowadzają deweloperzy w inwestycjach biurowych? Które z udogodnień są najbardziej atrakcyjne dla najemców? Wyniki sondy prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.  


 


Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfolio budynków Skanska Property Poland


Na polskim rynku jesteśmy prekursorem, jeśli chodzi o tak zwane zielone innowacje. W Atrium 2 do dyspozycji wszystkich pracowników w ramach usługi car sharingu oddaliśmy właśnie samochody elektryczne uruchamiane z poziomu aplikacji. Dbamy też o komfort pracowników przy pomocy rozwiązań, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Na przykład standardem naszych budynków jest dostarczanie 30 proc. czystego powietrza więcej do pomieszczeń biurowych niż wskazują normy. Stawiamy na tworzenie doskonałej jakości środowiska wewnętrznego biur i to jest bardzo ważne dla naszych najemców.


Z użytecznych drobiazgów, standardem w naszych inwestycjach stały się ekrany dotykowe, dzięki którym można uzyskać informacje o najemcach budynku, funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, planach miasta, a także wydarzeniach kulturalnych, z czego pracownicy bardzo chętnie korzystają.


Jesteśmy również prekursorem na rynku pod względem budowania nie tylko budynków, ale całego otoczenia inwestycji. Korzystamy z pomocy lokalnych fundacji, które pozwalają nam dobrze zaprojektować przestrzeń wokół budynku, by była użyteczna zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców, a także dobrze uzupełniała lokalną ofertę usługową. Takie inicjatywy są szczególnie dobrze przyjmowane przez najemców, którzy dla swoich pracowników szukają miejsc dobrze wpisanych w kontekst miasta i użytecznych również po godzinach pracy.


Jesteśmy też silnym propagatorem i prekursorem nowoczesnej aranżacji wnętrza biura zgodnie z ideą tak zwanego Activity Based Workplace. Stawiamy na rozwiązania, które podążają za wymogami i upodobaniami pracowników, wyzwalając ich kreatywność i produktywność. Rekomendujemy je naszym najemcom i służymy odpowiednim doradztwem.


Małgorzata Danek, członek zarządu LC Corp


Na bieżąco wprowadzamy  nowoczesne rozwiązania technologiczne poprawiające, zarówno efektywność technologiczną, jak i przede  wszystkim wpływające dodatnio na samopoczucie naszych najemców jak np. oświetlenie ledowe , czy wysokie parametry dostarczanego powietrza. Analizujemy wszelkie badania na temat czynników wpływających na satysfakcję z najmu i w każdym nowym projekcie dostosowujemy je do aktualnych potrzeb. Wszystkie nasze budynki charakteryzują się najwyższymi wskaźnikami wydajności powierzchni i  niskimi kosztami eksploatacji. Dbamy też o prozaiczne, a ważne dla najemców aspekty, jak na przykład otwierane okna.


Marcin Juszczyk, członek zarządu Grupy Capital Park, dyrektor ds. Inwestycji


Wdrażane przez Grupę Capital Park rozwiązania scala autorski program Biuro Plus. Koncepcja ta polega na tworzeniu przestrzeni przyjaznej dla pracowników. Projektujemy obiekty tak, aby najemcy mieli możliwość załatwienia codziennych spraw na miejscu. Mogą skorzystać z pralni, myjni, zrobić zakupy spożywcze, umówić się na spotkanie biznesowe w jednej z naszych restauracji lub kawiarni, ale również zadbać o zdrowie i urodę, wybierając się do klubu fitness, gabinetu fizjoterapii lub salonu kosmetycznego. W zorganizowaniu spotkania w centrum konferencyjnym albo załatwieniu innych spraw pomoże zaś concierge. Z przeprowadzonych przez nas badań i osobistych rozmów wynika, że takie podejście jest bardzo doceniane.


Tworzymy nie tylko sam projekt ale i przestrzeń publiczną wokół niego. Nie dostarczamy na rynek kolejnych, wymarłych po 18.00 dystryktów biurowych, ale miejsca, które po godzinach pracy żyją spotkaniami towarzyskimi w kawiarniach i restauracjach, animacjami, takimi jak koncerty, przedstawienia teatralne, czy kino letnie. Umożliwiają też spędzanie wolnego czasu w zaprojektowanym przez nas otoczeniu budynku, czego znakomitym przykładem są miejskie place wokół Royal Wilanów.


W Eurocentrum Office Complex wdrożyliśmy szereg rozwiązań ekologicznych, które przyczyniają się, zarówno do oszczędności, jak i do poprawy warunków pracy, w tym m.in.: zewnętrzne żaluzje na elewacji ograniczające nadmierny dostęp słońca do wewnątrz budynku latem, a dogrzewające powierzchnię biurową zimą, systemy wentylacji i klimatyzacji z maksymalnym odzyskiem ciepła, energooszczędne oświetlenie, czy system odzysku wody deszczowej. Wyjątkowy mikroklimat tworzą atria z naturalną roślinnością, zieloną przez cały rok. Zachęcamy najemców do korzystania z możliwości dotarcia do pracy alternatywnymi środkami komunikacji, dlatego w obiekcie znajdują się liczne udogodnienia dla cyklistów (miejsca postojowe, szatnie i prysznice), a także stacje ładowania samochodów elektrycznych. Eurocentrum może pochwalić się również jedną z nielicznych w Warszawie prywatnych stacji wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Dbamy także o rozrywkę i integrację w miejscu pracy, organizując m.in. urodziny Eurocentrum, na które zapraszamy wszystkich najemców.


Royal Wilanów to również miejsce przyjazne rowerzystom i wspierające alternatywną komunikację m.in.: poprzez shuttle bus, platformę carpoolingu, miejsca parkingowe dla rowerzystów i samoobsługową stacja naprawczą. Zostały tam także zastosowane rozwiązania oszczędzające wodę jak np. wykorzystywanie wody deszczowej do podlewania terenów zielonych, instalację wodooszczędnej armatury łazienkowej i szczegółowe opomiarowanie zużywanej wody. Wśród rozwiązań energooszczędnych można wymienić oświetlenie oparte na technologii LED, windy o minimalnym zużyciu energii elektrycznej i czujniki ruchu. Oszczędność wynikają także z instrumentarium Building Management System.


Alexander Jurkowitsch, członek zarządu Warimpex


Przy bardzo dużej ofercie powierzchni biurowych, najemcy dużą uwagę zwracają na przestrzenie zapewniające wyjątkowo komfortowe warunki pracy swoim pracownikom oraz możliwość szybkiego i łatwego dostępu do transportu publicznego. Bardzo ważna zatem pozostaje lokalizacja obiektu w centrum miasta, pobliska infrastruktura oraz wysokie standardy ekologiczne budynku, ponieważ prowadzą do oszczędności i komfortu w użytkowaniu.


Podczas rozmów z potencjalnymi najemcami naszego biurowca Ogrodowa Office w Łodzi położonego w centralnym punkcie miasta, najemcy zwracają uwagę na przestronne i dobrze doświetlone powierzchnie z dostępem do wewnętrznych atriów, zielonych tarasów i balkonów. Istotnym atutem jest także duża powierzchnia użytkowa poszczególnych pięter, osiągająca nawet 4700 mkw. Pracownicy coraz częściej wybierają alternatywne sposoby podróżowania do pracy, dlatego jednym z udogodnień jest też wyposażenie budynku w szatnie i prysznice dla rowerzystów. Firmy z sektora BPO i SSC cenią bezpieczeństwo energetyczne i rozwiązania dla infrastruktury informatycznej, takie jak data center i łącza światłowodowe oraz możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni biurowej i dostęp do części handlowo-usługowej w pasażu na parterze biurowca.


Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu Euro Styl


W realizowanych przez Euro Styl budynkach biurowych zapewniamy wszystkie nowoczesne rozwiązania charakterystyczne dla budynków klasy A, takie jak indywidualnie sterowane systemy klimatyzacji, wydajna wentylacja, systemy BMS, UPS, różne „zielone” rozwiązania, w tym udogodnienia dla rowerzystów, ale największe znaczenie dla najemców ma efektywność wynajmowanej powierzchni.


Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


Obecnie, aby sprostać wymaganiom rynku, budynek biurowy musi łączyć nowoczesne rozwiązania technologiczne i ekologiczne, oferując jednocześnie maksymalną funkcjonalność i elastyczność w planowaniu przestrzeni. Tego rodzaju obiektem jest realizowany przez nas biurowiec EQlibrium, który będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie very good. Wśród licznych atutów budynku znajdują się m.in. rzadko spotykane w biurowcach uchylne okna, bardzo dobre doświetlenie powierzchni najmu oraz bliskość różnorodnych punktów handlowo-usługowych. Nie zapomnieliśmy również o osobach dojeżdżających do pracy na rowerach. Z myślą o nich przygotowaliśmy zadaszony parking i szatnie, wyposażone w prysznice. W ramach komercjalizacji powierzchni usługowej, zaplanowaliśmy w budynku także szereg funkcji dodatkowych, m.in. fitness club.


 


 


Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


Więcej informacji: info@dompress.nieruchomosci.pl


Małe mieszkanie, niemały zysk 2016-11-18

W warszawskim projekcie Studio Centrum firmy Ochnik Development ponad 70 proc. mieszkań kupowanych jest w celach inwestycyjnych 


W budynku powstającym przy ulicy Pawiej 51 na warszawskim Muranowie można jeszcze nabyć mikro-apartamenty o powierzchni od 18 mkw. Na zakup nieruchomości trzeba mieć jedynie 180 tys. zł. Mniejsze mieszkania o metrażach od 14 mkw. znalazły już nabywców. Te inwestycję wybierają przede wszystkim osoby chcące posiadać własną, położoną w centrum Warszawy nieruchomość, która na siebie zapracuje i będzie przynosiła zysk.


Niski wkład inwestycyjny pozwala w tym przypadku uzyskać wyższą stopę zwrotu, sięgającą 8-9 proc. w skali roku. Plusem są także niewysokie opłaty czynszowe i eksploatacyjne. Tomasz Sadłocha, członek zarządu Ochnik Development przyznaje, że mikro-apartamenty w Studiu Centrum to typowy produkt inwestycyjny. – Oferta jest dedykowana szczególnie do osób prowadzących działalność gospodarczą z uwagi na korzyści podatkowe, w tym kwalifikację kosztów podatkowych przy wykończeniu lokalu. W budynku zaprojektowane zostały wyłącznie mikro-apartamenty o powierzchni do 34 mkw. To wybór odpowiedni na start dla osób rozpoczynających swoją drogę zawodową, czy studentów wspieranych przez rodziców, ale przede wszystkim to propozycja skierowana do inwestorów, którzy chcą dobrze ulokować kapitał – podkreśla Tomasz Sadłocha.     


Wyjaśnia, że mieszkania przy Pawiej 51 kupują przeważnie przedsiębiorcy i osoby posiadające zgromadzone środki własne, które chcą zyskownie ulokować kapitał. - Niektórzy klienci inwestują w więcej niż jedno mieszkanie. To zwykle osoby, które kupują lokale na firmę lub działalność gospodarczą, co umożliwia jednorazowy zwrot podatku VAT od dokonanej transakcji.  Nabywcy, którzy potrzebują kredytu, by sfinansować transakcję zdarzają się bardzo rzadko - tłumaczy Tomasz Sadłocha.    


Studio Centrum to jeden z typowych projektów dla osób planujących zakup nieruchomości przeznaczonych pod standardowy i krótkookresowy wynajem. Deweloperzy skutecznie wypełniają dziś te niszę rynkową, wprowadzając specjalną ofertę dla inwestorów i przyszłych rentierów. Pierwszy mikro-apartamentowiec powstał kilka lat temu we Wrocławiu i okazał się sukcesem, za nim poszły inwestycje w Warszawie i Krakowie.


W przypadku nieruchomości przeznaczonych na wynajem najważniejsza jest lokalizacja. Śródmiejskie położenie i sąsiedztwo szybko rozwijającego się nowego, warszawskiego centrum biznesowego, zlokalizowanego w okolicy ronda Daszyńskiego daje projektowi Ochnik Development przewagę konkurencyjną. Tuż przy inwestycji znajdują się główne arterie komunikacyjne miasta z licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi. Dosłownie 3-4 przystanki naziemną komunikacją łączą inwestycję z obiema liniami metra. Ze Studia Centrum w kilka minut można dojechać do Dworca Centralnego, a w kilkanaście do lotniska Chopina. To wymarzona lokalizacja dla biznesu i turystów, tj. głównych odbiorców wynajmu krótkoterminowego.


Zaznaczyć tu należy, że coraz więcej osób podróżuje do naszego kraju w celach biznesowych, wynajmując w hotelach prawie jedną trzecią pokoi. Systematycznie, z roku na rok rośnie również liczba cudzoziemców, dla których stolica Polski jest atrakcyjnym kierunkiem turystycznym.


Na zakup minimieszkania w Studiu Centrum decydują się także osoby, które ze względów zawodowych regularnie odwiedzają Warszawę. Zamiast nocować w hotelu mieszkają u siebie, a przy tym zapewniają sobie możliwość zarabiania na wynajmie, kiedy nie korzystają z mieszkania.   


Choć przeznaczone do użytkowania przez osoby, które większość czasu pozostają poza domem, mikro-apartamenty Ochnik Development zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały wszystkie funkcje pełnowymiarowego mieszkania. Mieszkania dostępne są także w wersji pod klucz w wybranym pakiecie wykończenia. Lokale można też dowolnie łączyć. Dla wygody mieszkańców w budynku znajdzie się lobby z recepcją i ogólnodostępna pralnia.       


Pięciopiętrowy budynek z garażem podziemnym i lokalami usługowymi na parterze, w którym powstaje 85 mieszkań, ma zostać oddany do użytkowania w pierwszym kwartale 2018 roku. Zarówno inwestycja Studio Centrum, jak i realizowany po sąsiedzku projekt Dzielna 64, mają być ozdobą portfolio dewelopera, który debiutuje nimi na warszawskim rynku mieszkaniowym. Dlatego wszystkie detale w budynkach zostały dokładnie dopracowane, a do ich budowy użyte będą wysokiej klasy, naturalne materiały, podkreślające ich klasyczny charakter.


 


 


Autor: Ochnik Development


Gdzie po mieszkania z krótkim terminem odbioru 2016-11-17

W których osiedlach klucze do mieszkań odbierzemy najszybciej? Jakie dwu i trzypokojowe lokale kupimy jeszcze w inwestycjach, które będą gotowe do lata? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Z początkiem przeszłego roku planujemy przekazać klucze do mieszkań m.in. w inwestycjach Osiedle Grzegórzecka, Centralna, 5 Dzielnica i Słoneczne Miasteczko w Krakowie oraz w projekcie Przy Alejach w Gdańsku. Oferta w tych osiedlach jest już w zasadzie wyprzedana. Ostatnie wolne mieszkania zostały w Osiedlu Słoneczne Miasteczko. Szerszą ofertę mieszkań mamy w kolejnych etapach tych inwestycji.


Zaledwie 3 proc. mieszkań w naszej ofercie to gotowe mieszkania, kolejne 3 proc. to lokale, które zostaną oddane w ciągu najbliższych 6-9 miesięcy. Większość mieszkań wyprzedajmy na wczesnym etapie realizacji projektów.


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Jeszcze w bieżącym roku zamierzamy zamknąć czwarty etap osiedla 2 Potoki w Gdańsku oraz czwarty etap City Parku w Łodzi. W pierwszym kwartale przyszłego roku oddany do użytku zostanie również drugi etap Stacji Kazimierz w Warszawie oraz drugi i trzeci etap Bramy Sopockiej w Gdyni. Do końca drugiego kwartału klucze odbiorą mieszkańcy budynku A1 Brzozowego Zakątka w warszawskim Wilanowie, trzech pierwszych budynków osiedla Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska oraz trzeciego etapu Ku Słońcu w Szczecinie. 


Spośród tych projektów najtańsze mieszkanie dwupokojowe, w cenie ponad 183 tys. zł, znajdziemy w 2 Potokach. W City Parku oraz Ku słońcu natomiast zapłacimy za dwa pokoje około 210 tys. zł. By nabyć trzypokojowe mieszkanie w 2 Potokach wystarczy 187 tys. zł, w City Parku będzie to wydatek ok. 280 tys. zł, zaś w osiedlu Ku Słońcu 291 tys. zł. Najmniejsze powierzchnie dostępne w układach dwupokojowych kształtują się w zależności od projektu od 38 do 54 mkw. Najmniejsze mieszkania trzypokojowe w różnych lokalizacjach liczą od 46 do 66 mkw.


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Wśród projektów deweloperskich, w których planujemy oddać mieszkania do połowy 2017 roku znajduje się V etap Osiedla Vivaldiego w Gdańsku, budynek C Nowej Toskanii we Wrocławiu, Murapol Nowy Bażantów w Katowicach budynek 10., 2. etap Murapol Bieńczycka w Krakowie, budynek 5. Murapol Garbarnia w Krakowie oraz budynki 6, 7 i 8 Osiedla Królewskie Tarasy w Krakowie/Wieliczce. We wszystkich inwestycjach mamy jeszcze w sprzedaży mieszkania dwu i trzypokojowe.


Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska


Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2017 roku planujemy oddać do użytku mieszkania w projekcie Belleville przy ulicy Pięknej we Wrocławiu. Najmniejsze mieszkanie dwupokojowe dostępne w tej chwili w ofercie ma powierzchnię ponad 38 mkw., a trzypokojowe ponad 51 mkw. W Warszawie w 2017 roku oddamy do użytku trzy inwestycje: Union Apartamenty, Jardin Bemowo i La Premiere. W przypadku tych osiedli najmniejsze dostępne mieszkania dwupokojowe mają powierzchnię, odpowiednio: 46 mkw., 39 mkw. i 42 mkw. Mieszkania trzypokojowe z kolei odpowiednio: 57 mkw., 57 mkw. i 61 mkw.


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Jeśli chodzi o najbliższe planowane odbiory lokali w naszych inwestycjach to pierwsi klienci, którzy dokonali zakupu w drugim etapie osiedla Kolska od Nowa w Warszawie odbiorą klucze do mieszkań jeszcze przed końcem bieżącego roku. W tej inwestycji ceny dostępnych jeszcze mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 7973zł/mkw., a lokali trzypokojowych od 8359zł/mkw. W czasie wakacji planujemy również ukończenie warszawskich Apartamentów na Marymoncie, gdzie najtańsze mieszkania są do nabycia w cenie od 9917 zł/mkw.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


Mamy jeszcze w sprzedaży ostatnie mieszkania w zakończonych inwestycjach oraz lokale w trzecim etapie gdańskiej inwestycji Wolne Miasto, które będą oddane na początku 2018 roku. W inwestycji Wolne Miasto najmniejsze mieszkanie dwupokojowe ma 34 mkw. i kosztuje 5,3 tys. zł/mkw., mieszkania trzypokojowe zaczynają się od 50 mkw. i są w sprzedaży w kwocie 5,1 tys. zł/mkw. W warszawskiej inwestycji Hubertus najmniejsza dwójka ma 51 mkw. i jest w cenie 8450/mkw., a najmniejsze mieszkanie trzypokojowe ma 69 m2 i kosztuje 7,8 tys./mkw.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Do lata klienci odbiorą klucze do mieszkań w drugim etapie inwestycji Na Sokratesa, która jest realizowana na warszawskich Bielanach w pobliżu stacji metro Młociny, a także w inwestycji Monte Verdi powstającej w dzielnicy Włochy przy ulicy Popularnej. Najmniejsze mieszkania dwupokojowe w inwestycji Na Sokratesa dostępne są od powierzchni ponad 43 mkw., a trzypokojowe od ponad 53 mkw. Z kolei w projekcie Monte Verdi oferujemy najmniejszą dwójkę o metrażu ponad 40 mkw., a trójki od 53 mkw.


Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest


Obecnie prowadzimy 6 inwestycji w różnych lokalizacjach w Warszawie. W grudniu 2016 roku planujemy rozpoczęcie przekazywania mieszkań w budynku przy ulicy Kordeckiego 45 na Pradze Południe. W styczniu 2017 roku zakończymy budowę inwestycji przy ulicy Tarnobrzeskiej 3 na Olszynce Grochowskiej. Przed przyszłorocznymi wakacjami zamierzamy ucieszyć gotowymi do odbioru mieszkaniami także nabywców lokali w inwestycji Garibaldiego 5 przy Rondzie Wiatraczna. Ceny mieszkań dwu i trzy pokojowych w tych projektach zaczynają się od 6,9 tys. zł/mkw.  


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Większość mieszkań sprzedajemy już na etapie budowy. W ofercie mamy też lokale gotowe, do których można odebrać klucze od razu po podpisaniu umowy. Do czerwca 2017 roku do użytkowania oddane zostaną kolejne etapy wrocławskich inwestycji: Cztery Pory Roku, Olimpia Port oraz Słoneczne Stabłowice, a także osiedla Na Krzyckiej i Na Ustroniu.


Najtańsze dwupokojowe mieszkanie, oferujemy aktualnie w inwestycji Na Ustroniu i jest to lokal o powierzchni ponad 46 mkw. w cenie 247 tys. zł. W inwestycji Słoneczne Stabłowice mamy natomiast gotowe do odbioru trzypokojowe mieszkanie o metrażu 52 mkw., za które trzeba zapłacić 270 tys. zł.


Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk


Naszą gotową inwestycją jest Aura Park Wilanów w Warszawie. Ukończone mieszkania mamy również w projekcie Aura Garden w warszawskiej Białołęce.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


W kilku naszych inwestycjach mieszkańcy odbiorą klucze do mieszkań jeszcze przed wakacjami. Należy do nich warszawski projekt Villa One, w którym dostępne są dwupokojowe mieszkania o powierzchni około 44 mkw. i trzypokojowe o metrażu od 50 mkw. w cenie 6350 zł/mkw. W Zielonej Dolinie klienci znajdą mieszkania dwupokojowe o powierzchni od ponad 36 mkw. za 5900 zł/mkw. lub 44 metrowe w cenie od 5300 zł/mkw.


W projekcie Bernadowo Park w Gdyni oferujemy dwupokojowe lokale o metrażu od 41 mkw. w cenie 7550 zł/mkw. i trzypokojowe o powierzchni 54 mkw. za 7400 zł/mkw.


W warszawskiej Bliskiej Woli zostały pojedyncze mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 53 mkw. w cenie od 7600 zł/mkw. i 84 mkw. w kwocie od 6900 zł/mkw.


W katowickim osiedlu Nowe Tysiąclecie także mamy w sprzedaży mieszkania, do których klienci odbiorą klucze do wakacji. Dwa pokoje o powierzchni 44 mkw. można nabyć w cenie 5353 zł/mkw., a trzy o metrażu 61 mkw. są do kupienia w cenie 5050 zł/mkw.


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development  


Najtańsze mieszkanie dwupokojowe, jakie możemy zaoferować znajduje się w warszawskiej inwestycji Riviera Park, jest dostępne w cenie ponad 268 tys. zł brutto, natomiast lokale trzypokojowe są dostępne w kwocie od 355 tys. zł brutto.


Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego


W inwestycji w Nowej Soli zlokalizowanej przy Armii Krajowej klucze do mieszkań klienci otrzymają jeszcze w listopadzie br., a w osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze w kwietniu 2017 roku. W Nowej Soli mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 42 mkw. można kupić w cenie ponad 143 tys. zł, a trzypokojowe o metrażu 67 mkw. za przeszło 230 tys. zł. W inwestycji Czarkowo dwa pokoje o powierzchni 42 tys. mkw. są do nabycia w kwocie ponad 143 tys. zł, a trzy o metrażu prawie 55 mkw. za 186 tys. zł.


Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development


Gotowe mieszkania mamy do zaoferowania w osiedlu Red Park w Poznaniu, w którym dwupokojowy lokal można kupić w cenie 230 tys. zł. Osoby poszukujące większej przestrzeni mogą zdecydować się na trzypokojowe mieszkanie za 319 tys. zł. W momencie oddania budynków do użytku w naszych projektach większość lokali ma już właścicieli.


Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer


Gotowe mieszkania oferujemy w dwóch inwestycjach we Wrocławiu. W projekcie Akacjowy Zakątek dwupokojowe mieszkania o powierzchni od 46 do 54 mkw. są w sprzedaży w cenie od ponad 213 tys. zł do 252 tys. zł, a trzypokojowe z aneksem kuchennym o metrażu 61 mkw. w kwocie ponad 298 tys. zł. W inwestycji przy ulicy Nenckiego mieszkania trzypokojowe z aneksem kuchennym o pow. od 48 do 52 mkw. są dostępne w cenie 311 tys. zł do 336 tys. zł., a trzypokojowe z oddzielną kuchnią o pow. 56 mkw. w cenie ponad 361 tys. zł.


Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


Obecnie prowadzimy proces przekazywania kluczy do lokali w drugiej fazie Miasta Wola w Warszawie. W inwestycji, w której zaplanowaliśmy 113 mieszkań, aż 112 lokali znalazło już swoich nabywców. Do lata oddamy do użytkowania także mieszkania powstające w drugiej fazie warszawskiej Stacji Kazimierz. Również ten projekt cieszy się bardzo dużą popularnością, dotychczas sprzedaliśmy ponad 90 proc. ze 111 oferowanych lokali. W ofercie pozostało kilka mieszkań, w tym funkcjonalne lokale dwupokojowe o powierzchni od 48 do 53 mkw.


Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment


Do wakacji 2017 roku gotowe mieszkania będą w krakowskiej inwestycji przy ulicy Banacha, ale w tym projekcie najmniejsze lokale zostały już wyprzedane. W Katowicach gotowy będzie pierwszy etap osiedla Karoliny, w tej inwestycji także nieduże mieszkania nie są już dostępne.


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


Gdzie po mieszkania z krótkim terminem odbioru 2016-11-17

W których osiedlach klucze do mieszkań odbierzemy najszybciej? Jakie dwu i trzypokojowe lokale kupimy jeszcze w inwestycjach, które będą gotowe do lata? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Z początkiem przeszłego roku planujemy przekazać klucze do mieszkań m.in. w inwestycjach Osiedle Grzegórzecka, Centralna, 5 Dzielnica i Słoneczne Miasteczko w Krakowie oraz w projekcie Przy Alejach w Gdańsku. Oferta w tych osiedlach jest już w zasadzie wyprzedana. Ostatnie wolne mieszkania zostały w Osiedlu Słoneczne Miasteczko. Szerszą ofertę mieszkań mamy w kolejnych etapach tych inwestycji.


Zaledwie 3 proc. mieszkań w naszej ofercie to gotowe mieszkania, kolejne 3 proc. to lokale, które zostaną oddane w ciągu najbliższych 6-9 miesięcy. Większość mieszkań wyprzedajmy na wczesnym etapie realizacji projektów.


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Jeszcze w bieżącym roku zamierzamy zamknąć czwarty etap osiedla 2 Potoki w Gdańsku oraz czwarty etap City Parku w Łodzi. W pierwszym kwartale przyszłego roku oddany do użytku zostanie również drugi etap Stacji Kazimierz w Warszawie oraz drugi i trzeci etap Bramy Sopockiej w Gdyni. Do końca drugiego kwartału klucze odbiorą mieszkańcy budynku A1 Brzozowego Zakątka w warszawskim Wilanowie, trzech pierwszych budynków osiedla Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska oraz trzeciego etapu Ku Słońcu w Szczecinie. 


Spośród tych projektów najtańsze mieszkanie dwupokojowe, w cenie ponad 183 tys. zł, znajdziemy w 2 Potokach. W City Parku oraz Ku słońcu natomiast zapłacimy za dwa pokoje około 210 tys. zł. By nabyć trzypokojowe mieszkanie w 2 Potokach wystarczy 187 tys. zł, w City Parku będzie to wydatek ok. 280 tys. zł, zaś w osiedlu Ku Słońcu 291 tys. zł. Najmniejsze powierzchnie dostępne w układach dwupokojowych kształtują się w zależności od projektu od 38 do 54 mkw. Najmniejsze mieszkania trzypokojowe w różnych lokalizacjach liczą od 46 do 66 mkw.


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Wśród projektów deweloperskich, w których planujemy oddać mieszkania do połowy 2017 roku znajduje się V etap Osiedla Vivaldiego w Gdańsku, budynek C Nowej Toskanii we Wrocławiu, Murapol Nowy Bażantów w Katowicach budynek 10., 2. etap Murapol Bieńczycka w Krakowie, budynek 5. Murapol Garbarnia w Krakowie oraz budynki 6, 7 i 8 Osiedla Królewskie Tarasy w Krakowie/Wieliczce. We wszystkich inwestycjach mamy jeszcze w sprzedaży mieszkania dwu i trzypokojowe.


Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska


Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2017 roku planujemy oddać do użytku mieszkania w projekcie Belleville przy ulicy Pięknej we Wrocławiu. Najmniejsze mieszkanie dwupokojowe dostępne w tej chwili w ofercie ma powierzchnię ponad 38 mkw., a trzypokojowe ponad 51 mkw. W Warszawie w 2017 roku oddamy do użytku trzy inwestycje: Union Apartamenty, Jardin Bemowo i La Premiere. W przypadku tych osiedli najmniejsze dostępne mieszkania dwupokojowe mają powierzchnię, odpowiednio: 46 mkw., 39 mkw. i 42 mkw. Mieszkania trzypokojowe z kolei odpowiednio: 57 mkw., 57 mkw. i 61 mkw.


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Jeśli chodzi o najbliższe planowane odbiory lokali w naszych inwestycjach to pierwsi klienci, którzy dokonali zakupu w drugim etapie osiedla Kolska od Nowa w Warszawie odbiorą klucze do mieszkań jeszcze przed końcem bieżącego roku. W tej inwestycji ceny dostępnych jeszcze mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 7973zł/mkw., a lokali trzypokojowych od 8359zł/mkw. W czasie wakacji planujemy również ukończenie warszawskich Apartamentów na Marymoncie, gdzie najtańsze mieszkania są do nabycia w cenie od 9917 zł/mkw.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


Mamy jeszcze w sprzedaży ostatnie mieszkania w zakończonych inwestycjach oraz lokale w trzecim etapie gdańskiej inwestycji Wolne Miasto, które będą oddane na początku 2018 roku. W inwestycji Wolne Miasto najmniejsze mieszkanie dwupokojowe ma 34 mkw. i kosztuje 5,3 tys. zł/mkw., mieszkania trzypokojowe zaczynają się od 50 mkw. i są w sprzedaży w kwocie 5,1 tys. zł/mkw. W warszawskiej inwestycji Hubertus najmniejsza dwójka ma 51 mkw. i jest w cenie 8450/mkw., a najmniejsze mieszkanie trzypokojowe ma 69 m2 i kosztuje 7,8 tys./mkw.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Do lata klienci odbiorą klucze do mieszkań w drugim etapie inwestycji Na Sokratesa, która jest realizowana na warszawskich Bielanach w pobliżu stacji metro Młociny, a także w inwestycji Monte Verdi powstającej w dzielnicy Włochy przy ulicy Popularnej. Najmniejsze mieszkania dwupokojowe w inwestycji Na Sokratesa dostępne są od powierzchni ponad 43 mkw., a trzypokojowe od ponad 53 mkw. Z kolei w projekcie Monte Verdi oferujemy najmniejszą dwójkę o metrażu ponad 40 mkw., a trójki od 53 mkw.


Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest


Obecnie prowadzimy 6 inwestycji w różnych lokalizacjach w Warszawie. W grudniu 2016 roku planujemy rozpoczęcie przekazywania mieszkań w budynku przy ulicy Kordeckiego 45 na Pradze Południe. W styczniu 2017 roku zakończymy budowę inwestycji przy ulicy Tarnobrzeskiej 3 na Olszynce Grochowskiej. Przed przyszłorocznymi wakacjami zamierzamy ucieszyć gotowymi do odbioru mieszkaniami także nabywców lokali w inwestycji Garibaldiego 5 przy Rondzie Wiatraczna. Ceny mieszkań dwu i trzy pokojowych w tych projektach zaczynają się od 6,9 tys. zł/mkw.  


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Większość mieszkań sprzedajemy już na etapie budowy. W ofercie mamy też lokale gotowe, do których można odebrać klucze od razu po podpisaniu umowy. Do czerwca 2017 roku do użytkowania oddane zostaną kolejne etapy wrocławskich inwestycji: Cztery Pory Roku, Olimpia Port oraz Słoneczne Stabłowice, a także osiedla Na Krzyckiej i Na Ustroniu.


Najtańsze dwupokojowe mieszkanie, oferujemy aktualnie w inwestycji Na Ustroniu i jest to lokal o powierzchni ponad 46 mkw. w cenie 247 tys. zł. W inwestycji Słoneczne Stabłowice mamy natomiast gotowe do odbioru trzypokojowe mieszkanie o metrażu 52 mkw., za które trzeba zapłacić 270 tys. zł.


Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk


Naszą gotową inwestycją jest Aura Park Wilanów w Warszawie. Ukończone mieszkania mamy również w projekcie Aura Garden w warszawskiej Białołęce.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


W kilku naszych inwestycjach mieszkańcy odbiorą klucze do mieszkań jeszcze przed wakacjami. Należy do nich warszawski projekt Villa One, w którym dostępne są dwupokojowe mieszkania o powierzchni około 44 mkw. i trzypokojowe o metrażu od 50 mkw. w cenie 6350 zł/mkw. W Zielonej Dolinie klienci znajdą mieszkania dwupokojowe o powierzchni od ponad 36 mkw. za 5900 zł/mkw. lub 44 metrowe w cenie od 5300 zł/mkw.


W projekcie Bernadowo Park w Gdyni oferujemy dwupokojowe lokale o metrażu od 41 mkw. w cenie 7550 zł/mkw. i trzypokojowe o powierzchni 54 mkw. za 7400 zł/mkw.


W warszawskiej Bliskiej Woli zostały pojedyncze mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 53 mkw. w cenie od 7600 zł/mkw. i 84 mkw. w kwocie od 6900 zł/mkw.


W katowickim osiedlu Nowe Tysiąclecie także mamy w sprzedaży mieszkania, do których klienci odbiorą klucze do wakacji. Dwa pokoje o powierzchni 44 mkw. można nabyć w cenie 5353 zł/mkw., a trzy o metrażu 61 mkw. są do kupienia w cenie 5050 zł/mkw.


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development  


Najtańsze mieszkanie dwupokojowe, jakie możemy zaoferować znajduje się w warszawskiej inwestycji Riviera Park, jest dostępne w cenie ponad 268 tys. zł brutto, natomiast lokale trzypokojowe są dostępne w kwocie od 355 tys. zł brutto.


Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego


W inwestycji w Nowej Soli zlokalizowanej przy Armii Krajowej klucze do mieszkań klienci otrzymają jeszcze w listopadzie br., a w osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze w kwietniu 2017 roku. W Nowej Soli mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 42 mkw. można kupić w cenie ponad 143 tys. zł, a trzypokojowe o metrażu 67 mkw. za przeszło 230 tys. zł. W inwestycji Czarkowo dwa pokoje o powierzchni 42 tys. mkw. są do nabycia w kwocie ponad 143 tys. zł, a trzy o metrażu prawie 55 mkw. za 186 tys. zł.


Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development


Gotowe mieszkania mamy do zaoferowania w osiedlu Red Park w Poznaniu, w którym dwupokojowy lokal można kupić w cenie 230 tys. zł. Osoby poszukujące większej przestrzeni mogą zdecydować się na trzypokojowe mieszkanie za 319 tys. zł. W momencie oddania budynków do użytku w naszych projektach większość lokali ma już właścicieli.


Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer


Gotowe mieszkania oferujemy w dwóch inwestycjach we Wrocławiu. W projekcie Akacjowy Zakątek dwupokojowe mieszkania o powierzchni od 46 do 54 mkw. są w sprzedaży w cenie od ponad 213 tys. zł do 252 tys. zł, a trzypokojowe z aneksem kuchennym o metrażu 61 mkw. w kwocie ponad 298 tys. zł. W inwestycji przy ulicy Nenckiego mieszkania trzypokojowe z aneksem kuchennym o pow. od 48 do 52 mkw. są dostępne w cenie 311 tys. zł do 336 tys. zł., a trzypokojowe z oddzielną kuchnią o pow. 56 mkw. w cenie ponad 361 tys. zł.


Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


Obecnie prowadzimy proces przekazywania kluczy do lokali w drugiej fazie Miasta Wola w Warszawie. W inwestycji, w której zaplanowaliśmy 113 mieszkań, aż 112 lokali znalazło już swoich nabywców. Do lata oddamy do użytkowania także mieszkania powstające w drugiej fazie warszawskiej Stacji Kazimierz. Również ten projekt cieszy się bardzo dużą popularnością, dotychczas sprzedaliśmy ponad 90 proc. ze 111 oferowanych lokali. W ofercie pozostało kilka mieszkań, w tym funkcjonalne lokale dwupokojowe o powierzchni od 48 do 53 mkw.


Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment


Do wakacji 2017 roku gotowe mieszkania będą w krakowskiej inwestycji przy ulicy Banacha, ale w tym projekcie najmniejsze lokale zostały już wyprzedane. W Katowicach gotowy będzie pierwszy etap osiedla Karoliny, w tej inwestycji także nieduże mieszkania nie są już dostępne.


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


Czy ceny mieszkań deweloperskich rosną 2016-11-10

Czy w tym roku zmieniły się ceny nowych mieszkań? Czy deweloperzy podnieśli stawki ofertowe? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Ceny mieszkań, z okresowymi wahaniami, pozostają na stabilnym poziomie od 2013 roku. Rok 2016 szczególnie pod tym względem się nie różni. Podobnie jest też w przypadku naszych inwestycji. Jeśli występują zmiany nie są znaczące i najczęściej wynikają ze strategii sprzedaży. Obniżki cen spowodowane są np. wprowadzeniem ograniczonej promocji, a podwyżki stawek zdarzają się z uwagi na szybko kurczącą się ofertę w danym projekcie. Wahania cen w poszczególnych inwestycjach zwykle zamykają się w przedziale 100 do 500 zł/mkw.


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Ceny oferowanych przez Grupę Murapol mieszkań utrzymują się na względnie stałym poziomie. Wzrosła natomiast w ostatnim czasie średnia stawka ofertowa w skali inwestycji całej Grupy. Jest to efektem wprowadzenia do sprzedaży mieszkań, które ze względu na lokalizację, oferowane są w nieco wyższych cenach niż pozostałe projekty. Mam na myśli inwestycje: Murapol Parki Warszawy, Murapol Apartamenty Słubicka we Wrocławiu oraz Murapol Śląskie Ogrody w Katowicach.


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Ceny oferowanych na rynku mieszkań zmieniają się wraz z zaawansowaniem prac w poszczególnych inwestycjach. Klienci mogą korzystać z najniższych cen i najlepszych okazji do zakupu na wczesnych etapach realizacji osiedli. Mieszkania z naszego portfolio bardzo szybko znajdują nabywców. W gotowych projektach są dostępne tylko pojedyncze oferty.


Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska


Od początku roku ceny mieszkań w naszych inwestycjach nie wzrosły. Atutem naszych projektów jest zachowanie równowagi pomiędzy wysoką jakością rozwiązań architektonicznych i materiałów oraz lokalizacją a ceną. Jesteśmy w stanie zaoferować na konkurencyjnych warunkach bardzo funkcjonalne mieszkania i ponadstandardowe rozwiązania, jak panoramiczne okna, czy formę wykończenia części wspólnych.  


Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk


Ceny mieszkań, które oferujemy w projektach Mill-Yon nie uległy w tym roku zmianie.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Biorąc pod uwagę satysfakcjonującą sprzedaż w pierwszych trzech kwartałach tego roku postanowiliśmy podnieść ceny mieszkań w inwestycji Na Sokratesa, która realizowana jest na warszawskich Bielanach w pobliżu stacji metro Młociny. Ceny w tej lokalizacji wzrosły o ok. 2-3 proc. Wzrosły również ceny wybranych mieszkań oferowanych w ramach programu MdM w inwestycji Monte Verdi, którą prowadzimy w dzielnicy Włochy przy ulicy Popularnej w Warszawie z 6353 zł/mkw. do kwoty 6433 zł/mkw.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Ceny mieszkań w naszych inwestycjach utrzymują się na stabilnym poziomie z niewielką tendencją wzrostową. Cały czas obserwujemy sytuację na rynku i dostosowujemy ofertę do aktualnych preferencji nabywców. Posiadamy bardzo szeroką, zdywersyfikowaną ofertą mieszkań w 12 inwestycjach we Wrocławiu. Klienci mogą liczyć na ciekawe promocje, jak wykończenie pod klucz w cenie, sprzęt AGD w prezencie, miejsce postojowe gratis lub upusty sięgające nawet 20 tys. zł.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


W tym roku nie podnosiliśmy stawek ofertowych mieszkań, ale widoczny jest wzrost cen transakcyjnych, ponieważ klienci akceptują rabaty na niższym poziomie. Z tego względu rozważamy podwyższenie cen o około 2 proc. w kolejnych etapach projektów.


Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development


Ceny mieszkań w naszych projektach utrzymują się od początku roku na podobnym poziomie. W poznańskim Red Parku proponujemy gotowe mieszkania, które teraz można kupić z rabatem do 10 tys. zł. W warszawskim Alpha Parku mamy duży wybór lokali w programie MdM. We wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova oferujemy wykończenie soft loftu, czy apartamentu w cenie nieruchomości i bezpłatną pomoc stylisty wnętrz.


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Zgodnie z naszą polityką nie dokonywaliśmy żadnych systemowych korekt cennika inwestycji wycenionych i znajdujących się już w sprzedaży. Tworząc cenniki w kolejnych fazach inwestycji wieloetapowych również nie szukamy koniunkturalnych, krótkookresowych podwyżek, starając się zachować podobny przedział stawek, jak ceny niedawno ukończonych mieszkań.


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development  


W bieżącym roku ceny mieszkań w naszych inwestycjach pozostały niezmienne. W każdym miesiącu dział marketingu przygotowuje dedykowaną ofertę specjalną, w ramach której klienci mogą nabyć mieszkania w promocyjnej cenie. Do mieszkań dodawane są np. bonusy, takie jak miejsce postojowe w cenie mieszkania lub wybrany pakiet wyposażenia wnętrz.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. 


Ceny mieszkań w inwestycjach J.W. Construction są zawsze konkurencyjne. Staramy się ich nie podwyższać, choć czasem jest to konieczne z powodu wzrostu kosztów budowy. Zawsze na początku sprzedaży ceny mieszkań są niższe, a w miarę zaawansowania prac budowlanych nieznacznie rosną.  


Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska


Staramy się utrzymywać ceny mieszkań w naszych inwestycjach na stałym poziomie. Jeżeli stawki ofertowe ulegają zmianie, to nieznacznie. Podczas Dni otwartych  przygotowujemy specjalne promocje cenowe, dzięki którym można kupić mieszkania w najniższych cenach.


Marcin Mielcarz, wiceprezes zarządu Grupy Inwest


Średnia cena mieszkań w naszych inwestycjach kształtuje się na poziomie 6900 zł/mkw. i przez ostatnie trzy kwartały nie zmieniała się znacząco. Prowadzimy obecnie 7 inwestycji w różnych lokalizacjach i stopniu zaawansowania. Mieszkania w budynkach, których ukończenie planujemy jeszcze w 2016 roku są nieco droższe niż lokale w projektach, które będą gotowe w czwartym kwartale 2017 roku. Kolejną determinantą, która wpływa na wysokość stawek jest wielkość budynku. W kameralnych inwestycjach mieszkania są nieznacznie droższe niż w większych. W każdej z naszych warszawskich inwestycji oferujemy lokale w cenach promocyjnych od 5990 zł/mkw.


Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates


W inwestycji Apartamenty Krasińskiego II, w budynku zlokalizowanym w zacisznym zakątku zielonego Żoliborza projektu architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates mieszkania dostępne są w cenie od 7970 zł za mkw. W tym roku stawki nie zmieniły się.  


Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer


W tym roku średnie stawki ofertowe mieszkań w naszych inwestycjach spadły.


Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego


Ceny oferowanych przez nas mieszkań utrzymują się stale na podobnym poziomie.


Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


W pierwszych trzech kwartałach 2016 roku ceny mieszkań w naszych projektach uległy kosmetycznym zmianom i przewidujemy, że w kolejnych miesiącach sytuacja również będzie pod tym względem stabilna. Przygotowując i planując poszczególne projekty zawsze bardzo dokładnie ustalamy ich całkowity budżet. Po analizie wszystkich czynników związanych z przygotowaniem inwestycji precyzyjnie wyznaczamy poziom cen. Duży nakład pracy na etapie gwarantuje, że w późniejszym okresie nie musimy drastycznie zmieniać stawek. Niewielkie korekty cen mieszkań, realizowanych w ramach kolejnych etapów naszych inwestycji, wynikają z wycen gruntów oraz konieczności przygotowania zróżnicowanej infrastruktury zewnętrznej.


Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment


Od początku bieżącego roku średnia cena mieszkań w naszych inwestycjach w Krakowie wzrosła o około 150 zł za mkw., a w katowickich projektach o około 100 zł/mkw.   


 


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


Ruszyła budowa dwóch inwestycji Ochnik Development 2016-11-08

Firma Ochnik Development rozpoczęła na warszawskim Muranowie budowę inwestycji Dzielna 64 z mieszkaniami o podwyższonym standardzie oraz projektu Studio Centrum z mikroapartamentami.


Ochnik Development, firma należąca do Grupy Ochnik, w której skład wchodzi również znana marka odzieżowa, rozpoczęła budowę dwóch inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. Deweloper realizował dotychczas inwestycje z budynkami jedno i wielorodzinnymi na Mazowszu i projekty komercyjne na rynku warszawskim.  


Inwestycja Dzielna 64 powstaje w centralnym punkcie Warszawy, w odległości 500 metrów od alei Jana Pawła II. Projekt oferuje 152 apartamenty o zróżnicowanej powierzchni od 26 do 94 mkw. i funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń z wygodnymi loggiami, balkonami lub tarasami. Do sprzedaży trafiły mieszkania jedno, dwu, trzy, cztero i pięciopokojowe, które są do nabycia w cenie od 9,9 tys. zł za mkw. W ofercie znalazło się również 11 lokali usługowych.     


Tarasowy układ powstającego budynku o bazowej wysokości 7 kondygnacji z 10 piętrową dominantą w narożniku ulicy Dzielnej i projektowanym przedłużeniu ulicy Esperanto komponuje się przestrzennie ze śródmiejską architekturą Muranowa.


Architekci z pracowni MKC, którzy opracowali projekt Dzielnej 64, uzyskali elegancki, klasyczny wyraz estetyczny budynku operując prostymi formami geometrycznymi, wykorzystującymi kontrast światłocienia, faktury materiału i koloru. Do wykonania elewacji użyte zostaną szlachetne materiały wykończeniowe, m.in. szkło, stal nierdzewna oraz bezspojeniowe spieki kwarcowe. Bryłę budynku, który będzie miał kształt litery C, ożywi podświetlana zieleń, którą zostaną obsadzone górne tarasy nad szóstą i siódmą kondygnacją.  


Główne wejście do budynku od strony ulicy Dzielnej zaprojektowane zostało jako reprezentacyjny hol wejściowy z recepcją, przez który można wyjść na zielone, wewnętrzne patio. Do aranżacji holu wykorzystany będzie naturalny kamień, szkło kryształowe i skóra. Na korytarzach w częściach wspólnych budynku wyłożona zostanie wykładzina dywanowa na gąbce. Apartamenty na najwyższym piętrze będą miały 3 metry wysokości. W części mieszkań przygotowane zostały instalacje do podłączenia klimatyzacji.


W ofercie Dzielnej 64 dominują mieszkania dwupokojowe o metrażu od 35 mkw., ale w niemal wszystkich jedynkach także można wydzielić drugi pokój. Jest to możliwe dzięki odpowiednio zaprojektowanemu układowi konstrukcyjnemu ścian nośnych, który pozwala na dowolne łączenie wybranych mieszkań zgodnie z potrzebami nabywców. Konstrukcja budynku oraz układ apartamentów umożliwia nie tylko łączenie i późniejsze dzielenie największych mieszkań, ale również dowolną modyfikację aranżacji wnętrz, w tym zmianę ilości pokoi.


- Wprowadziliśmy na rynek warszawski dwa komplementarne projekty mieszkaniowe, których oferta uzupełnia się. W inwestycji Dzielna 64 oferujemy mieszkania w wyższym standardzie wykonania, dostępne w szerokim wyborze ofert. Studio Centrum to przede wszystkim propozycja dla planujących zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych, pod standardowy lub krótkoterminowy wynajem turystyczny – informuje Tomasz Sadłocha, członek zarządu Ochnik Development.


- Poza centralną lokalizacją, projekty cieszą się powodzeniem wśród klientów, ze względu na jakość wykonania i wysoką funkcjonalność. Budynki zaprojektowane zostały w ponadczasowej, klasycznej formie, z umiarem w doborze środków estetycznych, a przy ich realizacji wykorzystane zostaną wyjątkowo trwałe, szlachetne materiały. Dążymy do tego, by wysoka klasa wykonania stała się znakiem rozpoznawczym naszych inwestycji, które prowadzimy zgodnie z dewizą - Elegancja w budownictwie – wyjaśnia Tomasz Sadłocha.


Inwestycja Studio Centrum, którą Ochnik Development realizuje w pobliżu inwestycji Dzielna 64, skierowana jest głównie do inwestorów. Ze względu na udogodnienia związane z podatkiem VAT stanowi szczególnie korzystną ofertę dla firm.


W sześciopiętrowym budynku, który stanie przy ulicy Pawiej 51 znajdzie się 85 mikroapartametów o powierzchni od 14 do 41 mkw., których układ funkcjonalny został drobiazgowo przemyślany. W budynku będzie lobby z recepcją, która ułatwi realizację drobnych usług oraz pralnia dla rezydentów.


Inwestycja zlokalizowana jest w odległości kilku kroków od licznych linii tramwajowych i autobusowych. Usytuowanie Studia Centrum umożliwiające ekspresowy dojazd do dworca centralnego, głównych arterii komunikacyjnych miasta i lotniska im. F. Chopina, co sprawia, że oferowane w nim minimieszkania to świetny produkt inwestycyjny.


Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest firma UNIBEP SA. Budowa projektu Studio Centrum zgodnie z planem ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2018 roku. Przekazanie kluczy do apartamentów w inwestycji Dzielna 64 przewidziane zostało w czwartym kwartale 2018 roku.


 


Autor: Ochnik Development


Ile kosztuje lokal handlowo-usługowy w nowym osiedlu 2016-11-03

Ile trzeba zapłacić za lokal handlowo-usługowy na terenie osiedla mieszkaniowego? W których inwestycjach deweloperzy mają taką ofertę? Przegląd propozycji prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Obecnie lokale handlowo-usługowe oferujemy w trzech inwestycjach mieszkaniowych tj. w Osiedlu Vivaldiego w Gdańsku, w Nowych Winogradach w Poznaniu, a także w Królewskich Ogrodach w Warszawie. Cena sprzedaży w zależności od lokalizacji kształtuje się pomiędzy 5000 a 10000 zł za mkw. Metraże oferowanych lokali handlowo-usługowych mieszczą się w przedziale od ponad 90 mkw. do blisko 150 mkw. Istnieje możliwość ich łączenia. 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Lokale usługowe realizujemy w ramach dużych projektów, inwestycji usytuowanych w centrach miast oraz lokalizacjach, w których wynika to z miejscowego planu zagospodarowania, czy też warunków zabudowy. Lokale usługowo-handlowe dostępne są w Osiedlu Grzegórzecka w Krakowie, Korona Pragi i Mała Praga w Warszawie oraz Brzeska i Nowa Tęczowa we Wrocławiu. Ceny różnią się w zależności od inwestycji i oscylują w granicach 4000 – 7200 zł netto/mkw.


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


Lokale handlowo- usługowe znajdują się w większości naszych inwestycji mieszkaniowych. Są to zarówno projekty realizowane z Warszawie, jak Stacja Kazimierz, czy np. Brzozowy Zakątek, jak i osiedla Neptun w Ząbkach, Ku Słońcu w Szczecinie, Tęczowy Las w Olsztynie, City Park w Łodzi, czy 2 Potoki i Ostoja Myśliwska w Gdańsku. Ceny są zróżnicowane, dostosowane do specyfiki poszczególnych rynków lokalnych.


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development  


Mamy w ofercie szeroki wachlarz lokali usługowych o zróżnicowanym metrażu i układzie. Na terenie każdego naszego, warszawskiego osiedla przygotowaliśmy lokale przeznaczone na handel i usługi. Najmniejszy dostępny lokal ma powierzchnię 90 mkw., a największy 413 mkw. Ceny różnią się w zależności od lokalizacji inwestycji. Najtańsze lokale można kupić w Osiedlu Zielona Italia w cenie od 8990 zł/mkw. brutto, a najdroższe w inwestycji Bielany Residence, gdzie w ofercie został jeden lokal w cenie 13300 zł brutto za mkw. Ceny pozostałych nieruchomości wahają się od 8990 zł za mkw. w inwestycji Lake Park Apartments, przez 9322 zł - 10500 zł brutto za mkw. w osiedlu Apartamenty Mokotów Park, po 11685 zł brutto za mkw. w projekcie Central Park Ursynów.  W inwestycji Riviera Park położonej na warszawskiej Białołęce mamy ostatni lokal usługowy, który można kupić w kwocie 10273 zł brutto/mkw.


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


 


Lokale handlowo-usługowe to istotna część większości z naszych inwestycji. Traktujemy je nie tylko jako atrakcyjny produkt na sprzedaż, ale przede wszystkim ważny element budujący komfort mieszkańców. Naszą rolą jako dewelopera jest odpowiednie zaprojektowanie lokali tak, by ułatwić prowadzenie w nich działalności o profilu najlepiej wpisującym się w potrzeby powstającej społeczności. Przykładem mogą być tuj lokale gastronomiczne, czy delikatesy. Na cenę, metraż, czy ilość lokali komercyjnych w inwestycji wpływa lokalizacja i charakter budynku. W naszych najbardziej zaawansowanych, warszawskich projektach Kolska od Nowa i Apartamenty Marymont nie kładziemy tak dużego nacisku na część komercyjną z uwagi na doskonałe położenie inwestycji i dostęp do lokalnej infrastruktury oraz zamknięty charakter osiedli.


Yael Rothschild, Prezes Mill-Yon Gdańsk


Ceny lokali usługowych znacznie przekraczają ceny mieszkań, ale też zapewniają szereg korzyści: długofalowy, stabilny najem przy zdecydowanie wyższym zysku. W warszawskiej inwestycji Aura Park Wilanów mamy w sprzedaży ostatni lokal o powierzchni ponad 56 mkw., w cenie 620 510 zł, a na terenie osiedla Aura Sky Gocław możemy zaoferować już tylko powierzchnię biurową o wielkości 386 mkw. położoną na dwóch poziomach, pierwszym i drugim piętrze. Powierzchnia lokalu umożliwia podział na mniejsze jednostki. Okna biura skierowane są na wewnętrzny ogród znajdujący się na patio, które zaaranżowane jest w parkowym stylu i dostępne wyłącznie dla mieszkańców Aura Sky.


Inwestycją, w której możemy zaproponować większy wybór lokali usługowych jest Aura Gdańsk na gdańskiej Wyspie Spichrzów. W tym projekcie ceny metra wahają się od 9000 do 10300 zł/mkw. W etapie gotowym dysponujemy jeszcze ośmioma lokalami, o powierzchniach od 37 do 104 mkw. W drugiej fazie inwestycji, w budowie są jeszcze dwa lokale o metrażu ponad 55 mkw. i 84 mkw.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Lokale usługowe oferujemy na terenie osiedla Olimpia Port we Wrocławiu, gdzie nabywców znalazło już ponad 1000 mieszkań. W sprzedaży dostępne są lokale o zróżnicowanej powierzchni od 55 do 117 mkw. z przeznaczeniem na sklepy, kawiarnie, restauracje, drobne usługi, gabinety lekarskie, albo biura. Lokal usługowy w tej inwestycji można kupić w cenie od 365 tys. zł. Osiedle Olimpia Port w swym założeniu, jest spójnym, samowystarczalnym zespołem urbanistycznym, łączącym funkcje mieszkalne, handlowo-usługowe, sportowo-rekreacyjne oraz edukacyjne. W obrębie osiedla działa już bistro, sklep, kawiarnia dla dzieci i ich rodzin, weterynarz, przedszkole i przychodnia lekarska.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic


W inwestycji Hubertus na warszawskim Służewcu mamy w ofercie lokal usługowy o metrażu 100 mkw. do wykończenia w cenie 9000 zł netto/mkw. W tej inwestycji oferujemy również do sprzedaży całkowicie wykończony lokal naszego biura sprzedaży o powierzchni 232 mkw. w cenie 9800 netto/mkw. W dynamicznie rozwijającej się części warszawskiej Pragi, przy ulicy Panieńskiej oferujemy również lokale o powierzchni 156 i 170 mkw., które do tej pory były użytkowane w charakterze biur. Można je nabyć w kwocie 6900 netto/mkw.


Mamy również w ofercie lokale użytkowe o metrażach od 30 do 80 mkw. w gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. Ich ceny kształtują się w przedziale od 5100 zł do 5200 zł netto/mkw.


Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu RED Real Estate Development


We wszystkich naszych inwestycjach oferujemy lokale handlowo-usługowe. W osiedlu Alpha Park w Warszawie i Red Park w Poznaniu zainteresowanie nimi okazują głównie przedstawiciele drobnych usług, a także poszukujący przestrzeni biurowej właściciele film. Powierzchnie komercyjne dostosowujemy do ich potrzeb. Z kolei inwestycja luksusowa, jaką jest wrocławska Nowa Papiernia, to miejsce idealne dla prestiżowych biur adwokackich, pracowni architektonicznych, agencji marketingowych, kawiarni, czy gabinetów medycyny estetycznej.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Aktualnie oferujemy do sprzedaży lokale handlowo-usługowe w dwóch lokalizacjach na terenie Warszawy. Gotowy do odbioru lokal o powierzchni 94 mkw. można kupić w inwestycji Miłosna Park w dzielnicy Wesoła w cenie 3500 zł/mkw. netto. Istnieje również możliwość najmu tego lokalu w kwocie 29 zł/mkw. netto miesięcznie. Dostępne jeszcze lokale o metrażach od ponad 28 do 134 mkw. w inwestycji Monte Verdi w warszawskiej dzielnicy Włochy można nabyć w cenach od 6500 zł netto/mkw.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


W części naszych inwestycji, w celu zapewnienia mieszkańcom podstawowych usług, oferujemy powierzchnie handlowo-usługowe. W ramach etapu E warszawskiej inwestycji Bliska Wola, do sprzedaży trafią wkrótce lokale położone na parterze budynku od strony alei Prymasa Tysiąclecia. W niedaleko położonym budynku Wola Invest dostępny jest lokal przeznaczony na restaurację o powierzchni 748 mkw., w cenie 7450 zł /mkw.


Na terenie zamkniętego osiedla Zielona Dolina oferujemy obecnie lokal o powierzchni ponad 47 mkw. w cenie 6400 zł/mkw.


Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer


Lokale usługowe mamy w sprzedaży w naszych wrocławskich inwestycjach. W budynku przy ulicy Zwycięskiej 14c mamy lokal o powierzchni ponad 112 mkw. w cenie 610 tys. zł oraz o metrażu 321 mkw. w kwocie 1 620 000 zł. W budynku przy ulicy Szybkiej można kupić lokale usługowe o powierzchni 19-120 mkw. w cenach od 120 tys. zł do 660 tys. zł.


Katarzyna Pietrzak, Senior Marketing Manager w Nexity Polska


Posiadamy lokale usługowe w inwestycji Skylife położonej na warszawskiej Woli przy ul. Jana Kazimierza 33. Lokale będą oddane do użytkowania w pierwszym kwartale 2017 roku, a ich ceny kształtują się od 5700 zł/mkw. Jesteśmy także w posiadaniu kilku lokali usługowych, idealnych pod gabinety kosmetyczne i biura o powierzchni od 35 do 70 mkw.


Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


W okolicach ulicy Jana Kazimierza w Warszawie w bardzo szybkim tempie przybywa nowych mieszkańców, co przekłada się także na zainteresowanie lokalami użytkowymi. Z tego względu, w poszczególnych fazach naszych projektów Miasto Wola i Stacja Kazimierz zaplanowaliśmy po kilka lokali usługowych o zróżnicowanej powierzchni i układzie funkcjonalnym. Wszystkie oferowane przez nas lokale użytkowe przeznaczone są na sprzedaż. Prowadząc negocjacje z klientami zainteresowanymi ich nabyciem zawsze na pierwszym miejscu stawiamy komfort mieszkańców naszych inwestycji. Dlatego też w budynkach aranżowane są przestrzenie, w których prowadzona jest najczęściej działalność handlowo-usługowa lub gastronomiczna.


Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates


W naszych inwestycjach zawsze planujemy lokale handlowo-usługowe. W aktualnie realizowanym projekcie Apartamenty Krasińskiego II usytuowanym przy ulicy Przasnyskiej na warszawskim Żoliborzu mamy w sprzedaży kilka lokali w różnorodnych metrażach od 62 do 200 mkw. Ich ceny kształtują się w przedziale 9-11 tys. zł za mkw. W zakończonym projekcie Capital Art Apartments zlokalizowanym przy ulicy Giełdowej, w pobliżu stacji metra rondo Daszyńskiego posiadamy również ostatnie lokale usługowe o metrażach od 48 do 265 mkw., które oferujemy w kwocie 10-11 tys. zł za metr.  


Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment


Lokale handlowo-usługowe mamy obecnie w ofercie w krakowskiej inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Mogilskiej w cenie 8000 zł/mkw. brutto  oraz w katowickim osiedlu Cztery Wieże w kwocie 5000 zł/mkw. brutto.


 


 


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]