dompress | e-blogi.pl
_blog dompress
Które osiedla okazały się hitem 2016 roku 2017-01-24

W jakich inwestycjach w minionym roku mieszkania sprzedawały się najszybciej? Które projekty spotkały się z największym uznaniem kupujących? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


 


Większość naszych inwestycji sprzedawała się w 2016 roku znacznie powyżej zakładanego planu. Przyczyniła się do tego nie tylko korzystna sytuacja na rynku, ale również atrakcyjne ceny, kompaktowe układy mieszkań, zaufana marka dewelopera. Wśród naszych inwestycji niewątpliwie wyróżnia się Bastion Wałowa w Gdańsku, Osiedle na Woli oraz Osiedle Krzemowe w Warszawie, w których na etapie przysłowiowej „dziury w ziemi” sprzedało się większość lokali. W Krakowie na wyróżnienie zasługuje Centralna Park, we Wrocławiu Graniczna.


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Największym powodzeniem, wśród naszych inwestycji wprowadzonych do sprzedaży w 2016 roku, cieszy się projekt Murapol Parki Warszawy. Inwestycja, zlokalizowana przy ulicy Prymasa Tysiąclecia w Warszawie to zespół dwóch 15-kondygnacyjnych budynków, w których w sumie zaoferowaliśmy 434 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 17 tys. mkw. W projekcie przewidziano także 435 miejsc postojowych w dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym, parkingu naziemnym oraz na terenie inwestycji. Do grudnia ur. Projekt był skomercjalizowany w ponad 50 proc. Biorąc pod uwagę zainteresowanie klientów mieszkaniami w inwestycji Murapol Parki Warszawy, planujemy zakończenie ich sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku.


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


 


Nieustająco hitem sprzedażowym jest projekt Stacja Kazimierz na warszawskiej Woli, który realizujemy wraz z grupą Waryński. Drugi etap cenionej za atrakcyjną lokalizację i wysoką jakość inwestycji jest sprzedany już niemal w całości. Dobrą wiadomością dla klientów jest natomiast fakt, iż w czwartym kwartale ur. wprowadziliśmy do sprzedaży trzeci etap osiedla. Bardzo duże zainteresowanie budzi także Brzozowy Zakątek w Warszawie, w którym mieszkania oferujemy w budynkach A2 i A3 z terminem odbioru w 2018 roku, a także w niemal już ukończonym budynku A1. Do projektu dołączyła także w październiku Rezydencja Brzozowy Zakątek, która oferuje jakość premium. W Gdańsku szybko znikają z oferty mieszkania w naszym projekcie 2 Potoki, w sprzedaży zostały jedynie pojedyncze lokale.


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


 


Największa popularnością wśród klientów cieszy się niezmiennie osiedle społeczne Olimpia Port we Wrocławiu, gdzie w okresie styczeń-listopad 2016 nabywców znalazło około 260 mieszkań. Obserwujemy również duże zainteresowanie mieszkaniami w ramach rządowego programu MdM, które są dostępne m.in. w osiedlach Słoneczne Stabłowice i Cztery Pory Roku.


 


Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska


 


Hitem sprzedażowym tamtego roku była inwestycja Espace Wilanów w Warszawie. Sprzedawaliśmy  w niej kilkanaście mieszkań miesięcznie. Duże metraże najczęściej przekonywały rodziny z dziećmi. Wśród inwestorów nabywających mieszkania z myślą o ich wynajmie bardzo dużą popularnością cieszyły się Union Apartamenty. Osiedle znajduje się na granicy warszawskiego Śródmieścia i Woli w dynamicznie rozwijającym się rejonie będącym jednocześnie historyczną częścią stolicy. Trudno nie wspomnieć o naszym trzecim czarnym koniu – osiedlu La Melodie na warszawskim Targówku, które powstaje nieopodal budowanej stacji metra. Tutaj motorem sprzedażowym jest program Mieszkanie dla młodych. Około połowa mieszkań spełniała jego wymogi finansowe i metrażowe.


 


Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl


Największym hitem w przypadku oferty Euro Stylu okazały się dwie inwestycje - Spektrum, zlokalizowane w Gdańsku Przymorzu oraz Impuls 2 – osiedle realizowane również w Gdańsku w dzielnicy Zaspa. W obu inwestycjach klienci docenili znakomitą lokalizację, a także indywidualne zalety projektów, jak wspaniały widok na Zatokę Gdańską w Spektrum, czy oryginalną architekturę i jakość części wspólnych w Impulsie, który charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny w porównaniu z innymi inwestycjami tej klasy. Liczba sprzedanych mieszkań w tych inwestycjach znacznie przewyższyła założony plan sprzedaży.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


W tym roku największym hitem sprzedażowym w Home Invest była inwestycja Na Sokratesa, która zlokalizowana jest na warszawskich Bielanach, zaledwie 5 minut od stacji Metro Młociny. Osiedle składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich został oddany do użytkowania na początku trzeciego kwartału tego roku. W ofercie pierwszego etapu zostało już tylko 3 mieszkania. Z kolei drugi etap inwestycji Na Sokratesa zostanie oddany do użytkowania w pierwszym kwartale 2017 roku. Aktualnie budowa dobiega końca, a w ofercie sprzedaży pozostaje jeszcze około 60 mieszkań w metrażach od 32 mkw. do 67 mkw. Kolejną inwestycją, która cieszyła się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem klientów jest Monte Verdi, realizowana w dzielnicy Warszawa Włochy przy ulicy Popularnej. Osiedle będzie gotowe w połowie 2017 roku. W ofercie sprzedaży znajdują się jeszcze mieszkania 2, 3 i 4 pokojowe. W przypadku zakupu w tej inwestycji klienci mogą skorzystać z programu MdM.


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


 


Biorąc pod uwagę ilość sprzedanych mieszkań w 2016 roku, zdecydowanym liderem w naszym portfolio jest Kolska od Nowa:), w której podpisaliśmy umowy na sprzedaż 166 lokali. W 2016 roku rozpoczęliśmy również sprzedaż w naszej pierwszej inwestycji w segmencie premium - Apartamenty Marymont w Warszawie. Tutaj również udało nam się osiągnąć ponadprzeciętne wyniki i bardzo wysoką sprzedaż przy niesłabnącym zainteresowaniu klientów. Trudno jednak zestawić bezpośrednio te dwie inwestycje z uwagi na różną skalę i etap realizacji obydwu projektów. Inwestycje różnią się także znacząco średnimi kwotami zawieranych transakcji, które w Apartamentach Marymont bardzo często przekraczają kwotę miliona złotych.


 


Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk


 


W ubiegłym roku zdecydowanym liderem sprzedaży były apartamenty na Wyspie Spichrzów. Aura Gdańsk, której pierwszy etap zdobył prestiżowe nagrody architektoniczne, wystartowała w tym roku z budową II etapu. W ofercie znalazły się najbardziej poszukiwane metraże, idealne jako inwestycja pod wynajem: 1 pokój od 27 mkw., 2 pokoje od 41 mkw. i 3 pokoje od 58 mkw. Doświadczenia inwestorów wskazują, że zwrot wynosi tu 6-8 proc. w skali roku. Położenie osiedla nad rzeką, w śródmieściu Gdańska, kilka minut spacerem od Starówki gwarantuje obłożenie przez cały rok. Tempo sprzedaży drugiego etapu okazało się tak szybkie, że już po kilku miesiącach rozpoczęliśmy rezerwacje na trzeci etap. Uwzględniając dane za listopad 2016, w drugim etapie Aura Gdańsk sprzedaliśmy 87 proc. mieszkań. W ostatnim – trzecim – etapie znajdzie się około 50 lokali, o metrażach od 28 do 70 mkw. Część z nich będzie miało widok na Nową Motławę.


Drugie miejsce pod względem tempa sprzedaży zajął apartamentowiec Aura Sky, położony u zbiegu Ostrobramskiej i Rodziewiczówny w Warszawie. Klienci mogą skorzystać tu z programu MdM. Poziom sprzedaży Aura Sky (dane za listopad 2016) wynosi 25 proc.  Największym powodzeniem cieszą się mieszkania położone bezpośrednio przy zielonym skwerze, a także małe lokale na wysokich piętrach. Z oferty zniknęły już wszystkie penthousy, a lokale usługowe na poziomie parteru zostały sprzedane natychmiast po rozpoczęciu inwestycji. W ofercie pozostała tylko jedna powierzchnia komercyjna: położone na dwóch poziomach biuro (261 mkw. na pierwszym piętrze plus 114 mkw. na drugim).


 


Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development


 


We Wrocławiu hitem sprzedażowym są wysokie apartamenty i soft lofty w Nowej Papierni Ultra Novej. Klientów przyciąga loftowy charakter inwestycji,  designerskie wykończenie apartamentów oraz pomoc stylisty  wnętrz w cenie. To wyróżnia naszą inwestycję w skali Wrocławia. Na warszawskim osiedlu Alpha Park kupujących przekonuje przede wszystkim duży wybór mieszkań o funkcjonalnych metrażach od 43 do 80 mkw. dostępnych w ramach programu Mieszkanie dla młodych, łazienki z oknami oraz rozwiązania ekologiczne. W Poznaniu w 13-piętrowym wieżowcu Red Park ogromnym zainteresowaniem cieszą się gotowe mieszkania z pozwoleniem na użytkowanie o powierzchni od 35 do 97 mkw., na co wpływ ma między innymi wysoki standard wykończenia części wspólnych i komfortowa lokalizacja osiedla.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.  


Osiedle, na którym odnotowujemy nieustannie najwyższą sprzedaż to warszawska inwestycja Bliska Wola. W budynku z uzyskanym właśnie pozwoleniem na budowę, prawie 400 z 669 mieszkań znalazło nabywców jeszcze na etapie przedsprzedaży. To zasługa świetnej lokalizacji oraz komfortowych dla mieszkańców rozwiązań. 


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development 


 Najlepiej sprzedającymi się projektami Marvipol był Lake Park Apartments, osiedle powstające w rejonie Wyczółki na Ursynowie. W ciągu 9 miesięcy 2016 roku projekt ten odpowiadał za ponad połowę sprzedaży.  Bardzo dobrze sprzedającym się projektem jest również sąsiadujący z Lake Park Apartments projekt Central Park Ursynów I, odpowiadający za około 20 proc. sprzedaży.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


Naszym bestselerem jest inwestycja Wolne Miasto w Gdańsku przy ulicy Cedrowej. W tym roku pobiliśmy wszelkie rekordy sprzedaży. Wynik sprzedaży w 2016 roku prawdopodobnie przekroczy dwukrotnie wynik z 2015 roku.


Ewelina Krosta, reprezentująca WAN S.A.


Niewątpliwie zaskoczył nas ogromny sukces drugiego etapu inwestycji Apartamenty Wielicka. Najlepsze i najtańsze mieszkania znikają z oferty w mgnieniu oka. Klienci decydują się na podpisanie umowy błyskawicznie, ponieważ do jednego mieszkania ustawia się kolejka kilku osób.  


Marcin Liberski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Atlas Estates


 


Atlas Estates na początku roku rozpoczął budowę inwestycji Apartamenty Krasińskiego II na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Przasnyskiej, która zaprojektowana została z myślą o młodych parach i rodzinach z dziećmi, przez renomowaną pracownię Kuryłowicz & Associates. Jak zwykle duże zainteresowanie klientów dotyczyło najmniejszych metraży, wykupione zostały wszystkie mieszkania o powierzchni od 25 mkw. do 30 mkw. W czerwcu minionego roku zaczęliśmy podpisywać umowy deweloperskie i do grudnia sprzedaliśmy w tej inwestycji 45 mieszkań, co stanowi ponad 35 proc. wszystkich lokali.


Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


Oba realizowane przez nas projekty mieszkaniowe na warszawskiej Woli cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Zarówno w Stacji Kazimierz, jak i Mieście Wola znaczna część mieszkań znajduje swoich nabywców w ramach przedsprzedaży lub na wczesnych etapach budowy inwestycji. Odnotowaliśmy sytuacje, gdy w trakcie 24 godzin od rozpoczęcia sprzedaży kupionych zostało kilkanaście mieszkań. Pokazuje to, że klienci na bieżąco analizują naszą ofertę i oczekują na wprowadzenie do sprzedaży kolejnych faz projektów. Wszystko to sprawia, że w momencie oddania do użytkowania danego etapu, niemal wszystkie lokale mają już właścicieli.


Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service


 


W 2016 roku mieszkania najlepiej sprzedawały się w krakowskich inwestycjach Piasta Park, Lema i Białoprądnicka. 


 


 


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl 


Mikro-apartamenty po 180 tys. zł w centrum Warszawy mają wzięcie 2017-01-20

Cena przyciąga głównie inwestorów z gotówką, planujących zarabiać na wynajmie - komentuje deweloper


W budynku Studio Centrum przy Pawiej na warszawskim Muranowie będzie 85 mikro-apartamentów. Najmniejsze mają 14 mkw., a największe ponad 41 mkw. Można je kupić od 180 tys. zł netto.  Kolejki nie ma, ale kiedy budynek wyjdzie z ziemi nie będzie już czego szukać. Cena działa na wyobraźnię. Tym bardziej, że to centrum miasta, gdzie stawki są horrendalne. – Nie jesteśmy wyjątkiem. W dobrych projektach deweloperzy sprzedają teraz większość lokali na początku budowy. Zdarza się, że prawie wszystkie – mówi Tomasz Sadłocha z Ochnik Development.


Zauważa, że ludzie chętnie wkładają pieniądze w nieruchomości, bo trzymanie ich w banku nikomu się nie opłaca. - Wynajem kawalerki w centrum Warszawy to minimum 1500 zł, ale są też oferty wycenione na ponad 2000 zł  – informuje Sadłocha. – W Studio Centrum lokali ubywa. Umowy podpisywane są w większości na firmy, bo zyskuje się wtedy na rozliczeniu VAT – dodaje.


Inwestujący w mikro-apartamenty liczą, że wynajmować je będą osoby, które przyjechały do Warszawy do pracy lub na studia. A deweloper, że poza inwestorami prywatnymi, szerzej zainteresują także duże firmy, które będą wykorzystywać je jako służbowe lokum dla swoich przyjezdnych pracowników, bo niedaleko rośnie zagłębie biurowców.   


Deweloper podsuwa funkcjonalne rozwiązania projektowe na zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, co przy najmniejszych metrażach może stanowić wyzwanie. Można mu też zlecić wykończenie. Zna możliwości tych lokali, układy mikro zostały dobrze przemyślane przy projektowaniu budynku. Na 30 metrach można już wydzielić strefę dzienną i nocną. Jeśli ktoś miałby potrzebę może połączyć dwa lokale, a później znów je rozdzielić. Z tym też nie będzie problemu. 


Żeby usprawnić życie społeczności zamieszkującej w mikro-apartamentach inwestor zaplanował w Studiu Centrum lobby z recepcją, wspólną pralnię z suszarnią i rowerownie w garażu podziemnym i na zewnątrz.  Przy budynku będzie pasaż z usługami, sklepami i gastronomią, dla którego była specjalnie przedłużana ulica Bellottiego. Obok stoi kompleks biurowców loftowych Dzielna 60, w którym też są takie usługi. Nawet pieszo można stąd również dojść do Arkadii lub Złotych Tarasów.   


Autor: Ochnik Development


 


Jakie projekty wejdą na rynek biur 2017-01-19

Jakie plany mają deweloperzy? Jakie inwestycje biurowe planują wprowadzić w tym roku wiodące na rynku firmy? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl 


 


Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland


Rok 2017 będzie dla Ghelamco dynamiczny i różnorodny. Upłynie pod znakiem intensywnych prac nad naszym największym dotychczasowym przedsięwzięciem – The Warsaw HUB. To jeden z wielu projektów realizowanych przez nas w rozpoczynającym się roku. Na warszawskim rynku zaplanowaliśmy otwarcie ważnych dla nas inwestycji: przy ulicy Wroniej oddamy do użytku kolejny biurowiec, sfinalizujemy również budowę lokalu restauracyjnego przy Placu Europejskim.


Rok 2017 będzie również ważny dla kolejnej kluczowej dla nas lokalizacji – Łodzi. Końca dobiegnie realizacja Przystanku mBank, rozpoczęte zostaną również prace projektowe nad inwestycją na nabytej przez nas pod koniec ubiegłego roku działce na terenie Nowego Centrum Łodzi.


Małgorzata Danek, członek zarządu LC Corp


W tym roku będziemy kontynuować budowę biurowca Retro Office House przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu, w samym centrum miasta. Jest to pięciopiętrowy budynek doskonale wpisujący się w otoczenie, połączony przestrzennie wspólną ścianą i podcieniem z budynkiem Teatru Capitol. Wyjątkowy charakter architektoniczny budynku odzwierciedlają podziały elewacji, zaokrąglone narożniki oraz wewnętrzne patio, które sprawiają, że obiekt zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates, doskonale koreluje z architekturą Wrocławia okresu początków XX wieku.  Oddając budynek do użytkowania w pierwszym kwartale 2018 roku zapewnimy naszym najemcom ponad 18 tys. mkw. nowoczesnych i komfortowych biur w układach gabinetowych, jak i w formie otwartych przestrzeni. Parter obiektu o powierzchni ok. 2,5 tys. mkw. przeznaczony jest na różnego rodzaju usługi gastronomiczne, handlowe oraz  fitness. 


W pierwszym kwartale 2017 roku planujemy rozpocząć naszą drugą  inwestycję komercyjną na rynku warszawskim. W obrębie Woli, tuż przy nowej stacji drugiej linii metra, wybudujemy biurowiec Wola Retro. Łączna powierzchnia tej inwestycji to ponad 23 tys. mkw., a jej planowane oddanie do użytkowania to końcówka 2019 roku. Autorem projektu architektonicznego tego obiektu jest również prestiżowa pracowania Kuryłowicz & Associates. Nasze plany zakładają odrestaurowanie zabytkowej części inwestycji oraz dobudowanie nowego budynku, w taki sposób aby stanowiły spójną całość i gwarantowały możliwość najmu biur w idealnie dopasowanej formie do wymagań przyszłego najemcy. 


Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.


W 2017 roku Grupa Kapitałowa PHN, jako jeden z kluczowych podmiotów na rynku nieruchomości w Polsce, poprzez aktywnie realizowane działania będzie umacniać swoją pozycję rynkową. Dążymy do tego, aby Polski Holding Nieruchomości S.A. był zarówno wiodącym inwestorem na rynku nieruchomości komercyjnych, jak również istotnym deweloperem na rynku nieruchomości mieszkaniowych, a także integratorem rynkowego potencjału nieruchomości będących w zasobach podmiotów zewnętrznych, w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa. Przy realizacji naszych projektów inwestycyjnych będziemy uwzględniali najnowocześniejsze, innowacyjne technologie, w tym również rozwiązania ekologiczne.


Rozpoczynamy nowe inwestycje deweloperskie - projekt biurowy klasy A przy ulicy Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Będzie to pierwszy budynek z bezpośrednim dostępem do metra. Uzyskaliśmy ostateczną decyzję pozwalającą na rozbiórkę istniejącego budynku i zakładamy, że prace rozbiórkowe ruszą na wiosnę. W pierwszym kwartale br. planujemy również uzyskać pozwolenie na budowę. Obecnie trwa postępowanie na wybór wykonawcy rozbiórki istniejących zabudowań. Pracujemy również nad aktualizacją koncepcji architektonicznej dla budynku o powierzchni ok. 10 tys. mkw., który ma powstać przy ulicy Stawki 2 w Warszawie, w miejscu istniejącego parkingu przed budynkiem Intraco. Rozpoczynamy wybór pracowni architektonicznej, która opracuje projekt koncepcyjny oraz budowlany. Realizujemy także projekty mieszkaniowe w Warszawie i Gdyni.


Prowadzimy również intensywne prace związane z realizacją projektu hotelowego przy alei Wilanowskiej 372  w Warszawie w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Mokotów. Koncept hotelowy o powierzchni ok. 13 tys. mkw. będzie składał się z ok. 300 pokoi i będzie połączeniem dwóch marek światowego operatora Marriott International: MOXY (ok. 200 pokoi) oraz RESIDENCE INN (ok. 100 pokoi). Wybrane marki hoteli to segmenty design budget (MOXY) oraz midscale economy (RESIDENCE INN).


Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem budynków w Skanska Property Poland


Na siedmiu rynkach w kraju mamy obecnie ponad 95 tys. mkw. biur w trakcie realizacji, z których ponad 80 tys. mkw. planujemy ukończyć w nadchodzącym roku. Oddamy Nową Fabryczną w Nowym Centrum Łodzi, pierwszy etap energetycznego parku biurowego High5ive w Krakowie, Green2Day w sercu Wrocławia i wpisujący się w krajobraz biznesowej Woli w Warszawie, pierwszy budynek Generation Park. Planujemy rozpoczęcie nowych inwestycji na sześciu z siedmiu rynków, na których jesteśmy obecni, w tym m.in. łączący różne funkcje, ogromny projekt miastotwórczy w centrum Poznania. Rozpoczniemy też przygotowanie do premierowej inwestycji w Trójmieście, w tworzącej się biznesowej dzielnicy Gdańska. Uważnie obserwujemy też ofertę najlepszych gruntów na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


W tym roku  planujemy mocno zaakcentować naszą obecność, nie tylko na rynku mieszkaniowym, ale także rynku nieruchomości komercyjnych w stolicy Dolnego Śląska. Jesteśmy w posiadaniu atrakcyjnych działek w dobrze skomunikowanych lokalizacjach, jak City Forum przy skrzyżowaniu ulic Traugutta / Pułaskiego, West Forum przy ulicy Strzegomskiej i terenów przy ulicy Jedności Narodowej. 


Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


W 2017 rok wkroczyliśmy bardzo dynamicznie, jeśli chodzi o naszą aktywność w sektorze biurowym. Jest to związane z zakończeniem realizacji naszej flagowej inwestycji – biurowca EQlibrium na warszawskiej Woli. Z końcem grudnia minionego roku uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na użytkowanie obiektu i od pierwszych dni tego roku do budynku wprowadzają się najemcy. Proces ten będzie kontynuowany przez najbliższe kilka miesięcy. Co najistotniejsze, już w listopadzie 2016 roku udało nam się w pełni skomercjalizować powierzchnię biurową EQlibrium, a wśród naszych najemców znalazły się tak prestiżowe firmy, jak PGNiG Obrót Detaliczny. Kolejne miesiące upłyną pod znakiem komercjalizacji nadal dostępnej części powierzchni handlowo-usługowej biurowca oraz na dostosowywaniu wszystkich elementów przestrzeni do wymagań naszych najemców.


 


 


Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl


Warszawskie centrum wyrównuje do ligi mistrzów 2017-01-18

Budynki, którymi obrasta centrum Warszawy projektowane są przez najlepszych, światowych architektów


Spektakularne projekty biurowe i wysokiej klasy inwestycje mieszkaniowe powstające w centralnej części Warszawy składają się na coraz bardziej atrakcyjny obraz miasta. Warszawski rynek biurowy rośnie w niespotykanym dotąd tempie, przyciągając nowych inwestorów. Z zasobami przekraczającymi 5 mln mkw. powierzchni dorównuje już niektórym zachodnioeuropejskim stolicom. Dużą aktywnością wykazują się również deweloperzy operujący w segmencie mieszkaniowym, którzy w centrum realizują nie mniej ciekawe projekty niż komercyjne.


 


Las wież


W minionym roku w Warszawie do użytku oddane zostały dwie, imponujące wieże biurowe. Jedna 155 metrowa - Q22 - u zbiegu Grzybowskiej i alei Jana Pawła II, zaprojektowana przez pracownię Kuryłowicz & Associates przy współpracy z Buro Happold. Druga mierząca 220 metrów w kompleksie Warsaw Spire, zlokalizowanym przy rondzie Daszyńskiego. W rejonie tego ronda powstaje obecnie kilka szeroko zakrojonych inwestycji, które za kilka lat całkowicie zmienią charakter tej części miasta.


Wysokościowiec mierzący 130 metrów dostarczy usytuowany w narożniku ulicy Okopowej i Towarowej projekt Spark, którego budowa trwa od połowy ubiegłego roku. Podobnej wielkości wieże powstaną też w realizowanej przy rondzie Daszyńskiego inwestycji Warsaw HUB. W fazie planowania jest natomiast 195 metrowy drapacz chmur Skyliner, który ma stanąć u zbiegu Towarowej i Prostej.


W planach jest także budowa dwóch ponad 100 metrowych budynków biurowych w pobliżu ronda ONZ, przy Łuckiej i Prostej. W miejscu dzisiejszego budynku Ilmedu zlokalizowanego bezpośrednio przy rondzie ONZ stanie zaś wieża Warsaw One, której wysokość będzie porównywalna do 190 metrowego biurowca Rondo 1, położonego po przeciwnej stronie alei Jana Pawła II. Niektóre z budynków są jeszcze w planach, niektóre niedługo zaczną wychodzić z ziemi, ale kiedy za kilka lat las wież zgęstnieje zupełnie zmieni się rysunek skyline warszawskiego city.  


Najwyższy w Polsce


Najwyższy budynek w Warszawie - Varso Tower - usytuowany będzie w sąsiedztwie Dworca Centralnego, u zbiegu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Smukły, 53 piętrowy wieżowiec o eleganckiej szklanej elewacji, zwieńczy 80 metrowa iglica. Najwyższy obiekt w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura, a jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy położony na wysokości 230 metrów, dwukrotnie większej niż ten znajdujący się w Pałacu Kultury i Nauki. Niższe budynki Varso stworzą nową, śródmiejską pierzeję wzdłuż ulicy Chmielnej. Dwa budynki biurowe wyrosną kaskadowo ze wspólnego, kilkupiętrowego podium o kamiennej elewacji, a na ich dachach powstaną zielone tarasy. Budowa inwestycji już wystartowała, a zakończyć się ma w 2020 roku. Projekt Varso Tower powstał w renomowanej londyńskiej pracowni Foster + Partners we współpracy z polskimi architektami.


Na decyzje miasta czeka natomiast 170 metrowa Roma Tower, która ma stanąć w pobliżu, w rogu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej.


W kwadracie ulic Prosta/Wronia/Łucka/Towarowa w zeszłym roku rozpoczęła się zaś budowa inwestycji Generation Park. Na ten ciekawie rozwiązany architektonicznie projekt złożą się trzy budynki o różnorodnych bryłach. Głównym założeniem inwestora jest stworzenie nowego miejsca spotkań różnych pokoleń, które zostanie zaaranżowane w zielonym pasażu między budynkami i wokół inwestycji.


 


Uratowane zabytki


Przy ulicy Żelaznej w ostatniej fazie przygotowań do budowy jest wielofunkcyjna inwestycja ArtN. To jeden z ciekawszych warszawskich projektów, który oparty jest na rewitalizacji zabudowań dawnej fabryki Norblina. W zabytkowych halach inwestor zamierza przywołać klimat dawnego Mirowa. W odnowionych budynkach poza wysokiej klasy biurami, mieścić się będą butiki i koncepty kulinarne, klub fitness, a do kompleksu przyciągać mają nieobecne jeszcze w Polsce marki oraz otwarta przestrzeń publiczna skupiona wzdłuż uliczki Norblina ze sklepami, galeriami, kawiarniami i restauracjami.  


Ozdobą warszawskiego Muranowa jest zaś zmodernizowany już kompleks zabudowań dawnej fabryki tabacznej Noblesse, a później Polskiego Monopolu Tytoniowego i fabryki POLFER. W wyremontowanych budynkach przy Dzielnej 60 powstała ekskluzywna przestrzeń biurowa o charakterze loftowym. Firma Ochnik Development w sąsiedztwie realizuje teraz dwie inwestycje mieszkaniowe – Dzielna 64 i Studio Centrum, które ze względu na swój charakter najchętniej wybierają inwestorzy, lokujący kapitał na rynku nieruchomości.     


Zespalający historyczną zabudowę z charakterystycznej cegły klinkierowej z nowoczesnymi budynkami o szklanych fasadach kompleks biurowy Dzielna 60 spotyka się tu z elegancką i subtelną stylistyką powstających opodal budynków mieszkalnych. Ich elewacje pokryją delikatne płyty ze spieków kwarcowych bez spojeń, a do wykończeń wykorzystane będą szlachetne materiały, jak duże tafle szkła, stal nierdzewna, naturalny kamień i wysokiej klasy drewno.


Klasyczną, ponadczasową estetykę budynku Dzielnej 64, zaaranżowanego na planie litery C, określać będą proste, geometryczne formy oraz faktura i kolorystyka materiałów wykorzystanych do wykończenia elewacji. Asymetryczne rytmy podziałów bryły nawiązują do niskiej zabudowy Muranowa. Górne tarasy budynku o trójdzielnym kształcie z dziesięciopiętrową dominantą obsadzone zostaną wysokimi drzewami, a uzyskany dzięki temu zabiegowi efekt wizualny podbije nocna iluminacja.


Projekt zakłada wyraźny podział budynku na funkcję mieszkalną i usługową dostępną na parterze. Lokale usługowe, z których niektóre zostały przygotowane także pod gastronomię wraz z usługami w budynku naprzeciwko utworzą pasaż handlowy wzdłuż przedłużenia ulicy Bellottiego, która niedawno przekształcona została specjalnie w tym celu.  


 


Projekty biurowo-mieszkaniowe


Inspiracją dla projektantów kompleksu mieszkaniowego Mennica Residence powstającego u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej był zaś styl art deco z charakterystycznymi uproszczonymi i eleganckimi kształtami wykończeń. W tej inwestycji położoną centralnie bramę prowadzącą na teren osiedla flankują dwie 15 kondygnacyjne wieże z niższymi, bocznymi skrzydłami. Tu także apartamentowce znajdą się obok realizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu biurowo-usługowego Mennica Legacy Tower. W jego skład wejdzie 130 metrowa wieża biurowa i sąsiadujący z nią budynek o wysokości 36 metrów. Będzie tu też deptak z kawiarniami, który ma biec do ulicy Prostej.


Funkcje biurowe i mieszkalne będzie miała również inwestycja Browary Warszawskie, która powstanie w kwadracie ulic Grzybowska, Wronia, Chłodna i Krochmalna. Będzie to kompleks kilkunastu apartamentowców i budynków biurowych związanych atrakcyjną przestrzenią publiczną, której także odżyją zabytkowe obiekty. Nietypowo duża jak na tak ściśle centralną lokalizację inwestycja dostarczy 1000 mieszkań oraz 50 tys. mkw. biur, aktywizując od lat oczekujący na rewitalizację kwartał w sercu Warszawy.


 


Adres w wieży


Wspomnieć należy także o dwóch niepowtarzalnych wieżach mieszkalnych, które już od dawna stanowią ozdobę warszawskiego Śródmieścia. 160 metrowy budynek apartamentowy Cosmopolitan zaprojektował Helmut Jahn, sławny amerykański architekt, niemieckiego pochodzenia. 44 kondygnacyjny, przeszklony wieżowiec, który stoi przy ulicy Twardej wygląda jakby był odcięty od ziemi, dzięki nadwieszeniu wieży na 5 kondygnacyjnej bryle i podcięciu dolnych pięter na głębokość ponad 10 metrów. Ten zabieg nadał obiektowi niezwykłej lekkości.


Wizytówką Warszawy jest też Złota 44, wieża będąca jednym z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce oraz w Unii Europejskiej, która mierzy 192 metrów. Autorem projektu 52 piętrowego, luksusowego apartamentowca jest wybitny amerykański architekt polskiego pochodzenia Daniel Libeskind. Zgodnie z koncepcją autora, budynek Złotej 44 miał wejść w interakcję z pobliskim Pałacem Kultury i Nauki i zmienić miejski kontekst tego miejsca. Wieża potocznie nazywana jest żaglem, ale inspiracją do jej stworzenia było skrzydło orła - symbol zmieniającej się Warszawy i wolnej Polski.


 


Autor: Ochnik Development


 


Czy mieszkania będą droższe 2017-01-17

Czy deweloperzy będą podnosić ceny mieszkań? Od czego uzależniają taką decyzję?      Sondę przedstawia serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


 


Polityka cenowa uzależniona jest od zakładanego tempa sprzedaży, wielkości inwestycji oraz zaawansowania prac budowlanych. Na bieżąco monitorujemy sprzedaż, wprowadzając stosowne korekty cen, tak aby możliwie najlepiej wykorzystać obecną sytuację na rynku. Trudno na chwilę obecną powiedzieć, jak będzie kształtować się rynek w 2017 roku, niemniej nie można wykluczyć podwyżek cen mieszkań, między innymi z uwagi na wysokie ceny gruntów oraz rosnące koszty budowy.


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Obecnie mamy do czynienia ze względnie stabilnym środowiskiem makroekonomicznym i nie widzimy przesłanek do prognozowania istotnych zmian cen mieszkań w 2017 roku.


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


 


Od kilkunastu kwartałów obserwujemy na rynku mieszkaniowym w miarę stabilne ceny z lekką tendencją wzrostową w największych aglomeracjach. Spodziewamy się, że taka sytuacja, przy niezmienionym otoczeniu gospodarczym, ma szansę utrzymać się jeszcze w kolejnych okresach. Będziemy uważnie analizować sygnały rynkowe i kształtować politykę cenową, tak by ceny odpowiadały realiom rynkowym.


 


Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service


 


W tym roku nie planujemy podwyżek cen mieszkań w projektach realizowanych przez naszą firmę. 


 


Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development


 


Cena mieszkania zarówno w segmencie popularnym, jak i premium zawsze musi być realna, dostosowana do możliwości klientów. Wśród klientów rynku popularnego cena wciąż pozostaje jednym z kluczowych kryteriów podczas poszukiwania mieszkania. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zdecydowana większość nabywców korzysta z kredytu hipotecznego. Ceny apartamentów i soft loftów we Wrocławiu podyktowane są przede wszystkim lokalizacją w centrum miasta, a także loftowym charakterem inwestycji i częściowym wykończeniem apartamentów.


 


Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska


W 2016 roku nasze ceny były stabilne. W niektórych projektach znaleźliśmy nawet przestrzeń by podwyższyć rentowność o 2-5 proc. W tym roku nasza polityka nie zakłada wzrostów. Chcemy utrzymać ceny, które zakładaliśmy jeszcze na etapie przygotowania projektów, przed wprowadzeniem ofert do sprzedaży.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Zgodnie z polityką przyjętą przez Home Invest, ewentualne decyzje o podwyżkach cen są podejmowane w zależności od tempa sprzedaży danej inwestycji. Jeśli mieszkania w konkretnym projekcie cieszą się dużym zainteresowaniem, wzrasta ich sprzedaż, wtedy ceny mogą zostać podniesione w celu uzyskaniu satysfakcjonującej marży.     


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


 


Jeśli chodzi o ceny, to ich ustaleniu poświęcamy wiele pracy na etapie wprowadzania inwestycji do sprzedaży. Staramy się opracować je w taki sposób, by zachować możliwie stabilną cenowo ofertę przez cały okres budowy. Nie planujemy istotnych zmian w cennikach mieszkań znajdujących się aktualnie w ofercie.


Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk


 


Jedyne od czego można uzależniać decyzję o podwyżce cen to popyt. A ten zawsze rośnie w miarę postępu prac budowlanych. Nie planujemy wzrostu cen. W gdańskiej inwestycji Aura Gdańsk tempo sprzedaży jest wyjątkowo szybkie, dlatego rozpoczęliśmy rezerwacje mieszkań w trzecim etapie. W okresie rezerwacji warunki zakupu są wyjątkowo korzystne, takie ceny z pewnością nie będą dostępne po uruchomieniu regularnej sprzedaży.


 


Katarzyna Ziomek, reprezentująca Invest House S.A.


 


Nie przewidujemy podwyżek cen. W naszych inwestycjach, w których oferujemy przede wszystkim domy, ceny uzależnione są od lokalizacji, powierzchni działki i dodatkowych instalacji.


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


 


Obserwujemy zarówno sytuację na rynku mieszkaniowym, jak i dostępność finansowania, z którego mogą korzystać nasi klienci i na bieżąco dostosowujemy swoje propozycje. W ostatnich kwartałach ceny mieszkań nieznacznie wzrosły, spodziewamy się, że ten trend zostanie utrzymany. Będziemy elastycznie reagować na sytuację na rynku.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.  


 


W inwestycjach J.W. Construction staramy się nie podwyższać cen, choć czasami jest to konieczne z powodu wzrostu kosztów budowy. Zawsze na początku sprzedaży ceny mieszkań są niższe, a w miarę zaawansowania prac budowlanych nieznacznie rosną. W zamian klient otrzymuje krótszy czas oczekiwania na odbiór własnego lokalu.


 


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development 


 


Polityka cenowa Marvipol zakłada dostosowywanie cen mieszkań w projektach do stopnia ich realizacji. Upraszczając, klienci kupujący mieszkania na wcześniejszym etapie realizacji mogą liczyć na atrakcyjniejsze warunki finansowe. Obecnie realizujemy cztery duże projekty lub etapy inwestycji, wobec których ta polityka będzie stosowana.


 


Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


Nie przewidujemy znacznych zmian cen mieszkań w naszych projektach. Podobnie, jak to miało miejsce w ostatnich kilku kwartałach, będą to ewentualnie kosmetyczne korekty. Zawsze, przygotowując i planując poszczególne etapy projektów oraz ceny, bardzo dokładnie analizujemy przede wszystkim całkowity budżet inwestycji oraz specyfikę projektu i jego otoczenie. Nie bez znaczenia są również uwarunkowania konkurencji, a także oczekiwania klientów względem standardu wykończenia i lokalizacji. Połączenie tych wszystkich czynników w znacznej mierze wpływa na poziom cen oferowanych przez nas mieszkań.


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


 


Cena lokali wprowadzanych na rynek prawdopodobnie będzie nieco wyższa. Nie planujemy jednak drastycznych podwyżek. Zauważyliśmy natomiast, że mimo braku podwyżek cen ofertowych, ceny transakcyjne wzrosły, ponieważ klienci są bardziej zmotywowani do zakupów i akceptują niższe upusty.


 


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl 


Deweloper pomoże sfinansować zakup mieszkania 2017-01-10

Czy deweloper pomoże zdobyć kredyt na mieszkanie? W jaki sposób firmy ułatwiają klientom realizację płatności za lokale sprawdził serwis nieruchomości Dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


W zależności od inwestycji udział klientów kredytowych waha się od 20 proc. do blisko 90 proc., z uwagi na to kładziemy duży nacisk na kompleksową obsługę klienta. Szczególnie dotyczy to nabywców mieszkań w inwestycjach z segmentu popularnego. W praktyce sprowadza się to do obecności w naszych biurach sprzedaży doradców finansowych, którzy służą wsparciem i pomocą w przejściu procedury kredytowej. W uzasadnionych przypadkach jesteśmy otwarci na zmiany w harmonogramie płatności. Staramy się również o najlepszą ofertę kredytową dla naszych klientów, co możliwe jest dzięki marce naszej firmy oraz współpracy z wiodącą spółką w zakresie doradztwa finansowego.


Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service


 


Oferujemy czasowe przejęcie spłaty kredytu zaciągniętego przez kupującego, własne kredytowanie, elastyczne harmonogramy wpłat, przedłużone terminy płatności oraz program „Zamień stare na nowe”. Mamy własnych doradców finansowych, wykończenia wnętrz, kredyty pomostowe. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i rozwiązujemy wszelkie problemy kupujących.


 


Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.


 


Wszyscy nasi klienci przez cały rok mogą liczyć na atrakcyjne warunki zakupu i fachowe doradztwo dotyczące finansowania w formie gotówkowej lub przy pomocy kredytu. Do każdego zakupu podchodzimy indywidualnie. Po przeanalizowaniu potrzeb i możliwości klienta proponujemy optymalne dla niego rozwiązanie. Indywidualnie ustalamy harmonogram wpłat za mieszkanie, możemy także pokryć koszty aktu notarialnego. Oferujemy pomoc przy formalnościach związanych z ubieganiem się o dofinansowanie w ramach programu MdM. Osoby, które zdecydują się skorzystać z usług doradcy finansowego, mogą dodatkowo otrzymać kartę rabatową lub kartę prepaid o wartości do 7 tys. zł.


 


Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży Red Real Estate Development


 


Naszą ofertę charakteryzuje elastyczność w dostosowaniu harmonogramu płatności do możliwości klienta oraz wymogów banków. To ważny czynnik, zwłaszcza w segmencie popularnym, gdyż niejednokrotnie wkład własny jest powiązany z uruchomieniem pierwszej transzy kredytu. Dodatkowo współpracujemy z doradcami, którzy przedstawiają indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych poszczególnych klientów. W inwestycjach w Warszawie i we Wrocławiu możemy zaoferować klientom system płatności 10/90. Podpisując umowę deweloperską można wpłacić jedynie 10 proc. wartości nieruchomości, a pozostałą część (90 proc.) przy odbiorze kluczy. W przypadku osiedla w Poznaniu proponujemy płatność w systemie 15/85. 


 


Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska


Przede wszystkim staramy się umożliwić naszym klientom znalezienie optymalnej formy pozyskania kapitału na zakup mieszkania. W tym celu współpracujemy z profesjonalnymi doradcami zewnętrznymi. Jeśli chodzi o inne udogodnienia, to przede wszystkim chcemy zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie naszym klientom. Zdajemy sobie sprawę z zawiłości wiążących się z zakupem mieszkania czy przedłużającymi się decyzjami kredytowymi, staramy się więc zawsze zachować elastyczność i wesprzeć klientów w rozwiązywaniu problemów.


Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.


Klientom, którzy finansują zakup mieszkania kredytem hipotecznym oferujemy indywidualne wsparcie w pozyskaniu środków z banku. W każdym naszym oddziale do dyspozycji klientów stawiamy co najmniej jednego doradcę kredytowego, który pomaga procedować wnioski kredytowe oraz całościowo koordynuje transakcje pozyskania finansowania bankowego. Współpracując z 25 czołowymi bankami jesteśmy w stanie zaoferować klientowi najatrakcyjniejsze dla niego warunki kredytowe w pełni uwzględniające, z jednej strony jego sytuację finansową, a z drugiej charakter nabywanej nieruchomości. Działając w jednej grupie kapitałowej z deweloperem, wyręczamy klienta w pozyskiwaniu dodatkowych dokumentów charakteryzujących nabywany lokal, a wymaganych przez banki.


Nieco inną ofertę przygotowaliśmy dla klientów inwestycyjnych, którzy nabywają mieszkania na wynajem. Doceniając zaufanie jakim nas obdarzyli oferujemy im preferencyjne harmonogramy płatności za nabywane nieruchomości. W systemie rozliczeń 10/90 inwestor uiszcza 10 proc. wartości transakcji po podpisaniu umowy deweloperskiej, a pozostałe 90 proc. przed odbiorem mieszkania.     


Krzysztof Foder, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska


 


Mamy bardzo konserwatywne podejście. W przeciwieństwie do większości deweloperów nie finansujemy realizacji inwestycji z kredytów bankowych, ale ze środków własnych. Nasi klienci dokonują wpłat zgodnie z postępami prac na budowie. W naszych biurach sprzedaży pracują doradcy finansowi z profesjonalnej firmy. Eksperci bezpłatnie pomagają w wyborze najlepszego finansowania. W przypadku, gdy klient skorzysta z zorganizowanego przez nich kredytu mieszkaniowego, otrzymuje kartę przedpłaconą o wartości 0,5 proc. udzielonego kredytu. Dodatkowo kupujący otrzymują karty rabatowe, które mogą wykorzystać  na zakupy w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.  


 


Każdy klient jest dla nas ważny, dlatego staramy się pomóc mu w zakupie mieszkania. Oferujemy mieszkania w różnych cenach, w tym także w ramach programu MdM. Konsultanci naszego, własnego działu kredytowego pomagają w sprawdzeniu zdolności kredytowej oraz załatwieniu wszelkich formalności z bankiem. W miarę możliwości, zgodnie harmonogramem prac budowlanych, staramy się proponować klientom promocyjne ceny mieszkań. Nie zawsze możemy spełnić wszystkie oczekiwania klientów, ale wiele kwestii jest sprawą do negocjacji.


 


Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development 


 


Oferujemy klientom wsparcie w zakresie pozyskania kredytu, współpracując z wyspecjalizowanym w tym podmiotem. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i w szczególny sposób, stąd w uzasadnionych przypadkach elastycznie kształtujemy harmonogramy wpłat cząstkowych.


 


Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


 


Zawsze staramy się podchodzić elastycznie do potrzeb klientów, szczególnie w takich sytuacjach, kiedy np. kupujący oczekuje na środki ze sprzedaży innego mieszkania lub przedłuża się procedura kredytowa. Ze względu na atrakcyjność naszych inwestycji nie musimy stosować żadnych dodatkowych zachęt finansowych.


 


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


 


Współpracujemy z doradcami finansowymi, którzy znają oferty kredytowe niemal wszystkich banków znajdujących się na polskim rynku. Dzięki temu klienci mają wybór i szansę w zależności od indywidualnych potrzeb uzyskać bardzo dobre warunki finansowania. Osoby korzystające z usług doradców Home Invest mogą liczyć na specjalne warunki zakupu mieszkań, które wiążą się m.in. z wydłużeniem harmonogramu płatności związanego z załatwieniem formalności kredytowych, czy brakiem odsetek w przypadku ewentualnych opóźnień w płatnościach. Przede wszystkim jednak klienci mogą odstąpić od umowy w przypadku nie uzyskania kredytu bez jakichkolwiek konsekwencji z tego tytułu.


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


 


Ponad 1000 mieszkań z naszej oferty zostało objętych programem "Spłacamy Twoje raty", w ramach którego Archicom spłaci do 18 rat za zakupione mieszkanie w trakcie oczekiwania na jego odbiór. Kupujący mają również możliwość skorzystania z dopłat w programie MdM oraz zapoznania się z ofertą 26 banków w ramach bezpłatnego doradztwa kredytowego. Z  naszymi klientami rozmawiamy indywidualnie i wspólnie staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie, które umożliwi zakup wymarzonego lokalu.


 


Yael Rothschild, prokurent Mill-Yon Gdańsk


 


Większość inwestycji w portfolio Mill-Yon Gdańsk to apartamentowce o podwyższonym standardzie, których nabywcy nie mają potrzeby korzystania z rozwiązań kredytowych. Klientom, którzy korzystają z kredytu obsługująca nas firma doradztwa kredytowego oferuje bezpłatne ubezpieczenie nieruchomości i ubezpieczenie na życie przez rok oraz zwrot opłaty za wycenę bankową, a także karty przedpłacone do wysokości 0,4 proc. kwoty kredytu na pokrycie kosztów notarialnych lub prowizji i ubezpieczeń bankowych. Kartą z określoną ilością środków można płacić za pośrednictwem terminali.   


 


Ewelina Krosta, reprezentująca WAN S.A.


 


Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Staramy się ułatwić klientom całą procedurę, jaką jest zakup nieruchomości. W  takich przypadkach jak np. przedłużająca się procedura kredytowa, itp. nie wymagamy dodatkowych wpłat za aneks przedłużający umowę. Harmonogram wpłat także ustalamy z klientem.


 


Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa


 


Zakup mieszkania w naszych inwestycjach w każdym przypadku traktowany jest jak odrębny proces, dlatego ewentualne rabaty i zachęty oferowane klientom, uzależnione są od wielu czynników i zawsze rozpatrywane są w naszych biurach sprzedaży indywidualnie. W toku rozmów oraz negocjacji często oferujemy różnego rodzaju udogodnienia, w tym m.in. doradztwo kredytowe.


 


Opracowanie:


Kamil Niedźwiedzki, analityk serwisu Dompress.pl 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]