dompress | e-blogi.pl
_blog dompress
Jakie mieszkania wybierają inwestorzy 2019-04-25

Które inwestycje cieszą się największym powodzeniem wśród osób kupujących mieszkania na wynajem? Jakie lokale wybierają? Czy inwestorzy decydują się na zakupy pakietowe? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Zdecydowanie największym zainteresowaniem klientów inwestycyjnych cieszą się niewielkie mieszkania w projektach zlokalizowanych w centrach miast, blisko ważnych ośrodków akademickich i biurowych, jak Bastion Wałowa w Gdańsku czy Kamienna 145 we Wrocławiu. Inwestorzy preferują mieszkania jedno i dwupokojowe o możliwie najmniejszej powierzchni. W tego typu projektach często zdarzają się klienci pakietowi, nabywający większą ilość mieszkań.


Warto zaznaczyć, iż Polacy posiadają ponad 760 mld złotych oszczędności, z czego ponad połowa ulokowana jest na niskooprocentowanych,  jeśli w ogóle oprocentowanych, rachunkach bieżących. Stąd nieruchomości są ciekawą alternatywą do inwestowania.


W ostatnich miesiącach, z uwagi na silny wzrost cen mieszkań, daje się zauważyć jednak zmiana trendu. Coraz więcej osób wybiera teraz projekty tańsze, zlokalizowane dalej od centrum, planując najem długoterminowy. Taką tendencję potwierdzają ostatnie analizy rentowności najmu dla Warszawy, które wskazują że najwyższy poziom uzyskują nieruchomości położone nie w Śródmieściu, na Mokotowie, czy Woli, ale na Białołęce.


Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska


Najważniejszymi naszymi inwestycyjnymi przygotowanymi pod wynajem są oczywiście projekty z segmentu PRS (Private Rental Sector), które podobnie jak sprzedaną już inwestycję Apartamenty Pereca, oferujemy w całości komercyjnym funduszom zagranicznym, zajmującym się najmem długoterminowym. W takich przypadkach sprzedawany jest cały budynek wraz z wykończonymi mieszkaniami, przygotowanymi w standardzie uzgodnionym z klientem. Oczywiście w standardowych projektach, które oferujemy mamy do czynienia także z nabywcami inwestycyjnymi, nierzadko kupującymi mieszkania pakietowo, nawet po kilkanaście w jednym projekcie.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Zakup mieszkań pod wynajem wciąż stanowi ciekawą alternatywę lokowania kapitału. Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku, która działa od wielu lat mamy wielu zaprzyjaźnionych inwestorów, którzy regularnie kupują u nas mieszkania pod wynajem. Równie chętnie na zakup inwestycyjny decydują się także nowi nabywcy.   


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


Największym powodzeniem pośród klientów kupujących mieszkania z myślą o inwestycji pod wynajem cieszy się warszawska inwestycja Bliska Wola Tower, projekt który wyróżnia wysoki standard wykończenia oraz nietuzinkowa architektura. Klienci-inwestorzy cenią sobie małe, kompaktowe mieszkania z widokiem na panoramę miasta i jego centrum. Ceny niewielkich lokali zaczynają się od 270 tys. zł.


Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing


Dla klientów inwestycyjnych kluczową rolę odgrywa lokalizacja. Największym zainteresowaniem cieszą się więc nieruchomości w centrach miast lub w ich okolicach, dobrze skomunikowane z wszystkimi rejonami miasta. Interesującą opcją dla inwestorów jest koncepcja aparthotelu, którą realizujemy w naszej wrocławskiej inwestycji Miasto Marina, położonej nad samą Odrą. Projekt jest dobrą propozycją dla osób chcących zarabiać na wynajmie krótko i długoterminowym.  Nabywcy mogą liczyć na prawie 8 proc. zwrotu z inwestycji rocznie.


Klienci kupują także mieszkania na wynajem w klasycznych projektach mieszkaniowych. W naszej, warszawskiej inwestycji City Link, zlokalizowanej na Woli w sąsiedztwie nowej stacji metra odsetek kupujących inwestycyjnie przekracza 70 proc. Najszybciej nabywców znajdują mieszkania jedno i dwupokojowe, ale inwestorzy chętnie wybierają też lokale trzypokojowe.


Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


Dotąd największym powodzeniem wśród osób kupujących mieszkania na wynajem cieszyła się inwestycja Hubertus zlokalizowana na warszawskim Służewcu. Niebawem wprowadzimy do sprzedaży nowe inwestycje w Śródmieściu i na Tarchominie, które z pewnością dorównają popularnością Hubertusowi.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Nie można jednoznacznie określić, która z naszych inwestycji jest hitem wśród kupujących lokale na wynajem, ponieważ w warszawskich projektach Apartamenty Okopowa 59A, Warszawski Świt, jak i Willa Ochota najmniejsze lokale sprzedają się w bardzo szybkim tempie. Powodem jest atrakcyjna oferta cenowa oraz rozkład takich mieszkań. Spotykamy się z przypadkami kupna kilku mieszkań jednocześnie.


Weronika Chylarecka, specjalista ds. marketingu w Blockpol Developer


Wśród klientów inwestycyjnych powodzeniem cieszy się inwestycja, którą realizujemy przy ulicy Tęczowej 83A we Wrocławiu. Inwestorzy najczęściej wybierają mieszkania o metrażu około 40 mkw. i kawalerki. Największym powodzeniem cieszą się wśród nich lokale w cenie do 300 tys. zł. Zdarza się, że osoby kupujące inwestycyjnie decydują się na więcej niż jedno mieszkanie.


Agnieszka Jaworska-Goździewska, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej i PR w Nickel Development


Każda z naszych inwestycji budzi zainteresowanie wśród inwestorów. Wynika to z faktu, że realizujemy projekty w dobrych lokalizacjach, o wysokim stopniu skomunikowania ze strategicznymi punktami w mieście. Inwestujący w nieruchomości wybierają mieszkania kompaktowe, jedno i dwupokojowe o metrażach 30-40 mkw. w niskich cenach, na niższych kondygnacjach.


Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service 


Jak nietrudno się domyślić, doskonale skomunikowane inwestycje Lublańska Park, Piasta i Lema II to najczęstszy wybór klientów inwestycyjnych. W Katowicach hitem okazał się Dom przy Filharmonii, gdzie w pierwszych tygodniach sprzedaży klienci zarezerwowali prawie połowę mieszkań.


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


Największym zainteresowaniem inwestorów kupujących mieszkania pod wynajem cieszy się gdański projekt Grano Residence. W ramach tej inwestycji przygotowaliśmy ofertę skierowaną do osób poszukujących bezobsługowego systemu zarządzania wynajmem. W ramach kompleksu powstaje również Hotel Grano. W luksusowym obiekcie zaplanowaliśmy 136 komfortowych pokoi sprzedawanych w systemie condo. Ciekawą inwestycją na wynajem jest też Verano Residence położona w Juracie tuż przy plaży. Z reguły klienci decydują się na zakup pojedynczych lokali, ale zdarzają się też inwestorzy nabywający większą liczbę apartamentów.


Autor: Dompress.pl


 


Jak wielu obcokrajowców kupuje mieszkania w Polsce 2019-04-17

Jak dużo cudzoziemców jest wśród klientów deweloperów? Z których krajów pochodzą? Jakie mieszkania kupują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Wśród naszych klientów są osoby pochodzące z blisko 30 państw, które  stanowią około 3-4 proc. nabywców mieszkań. Ich udział w zakupie lokali stopniowo rośnie. Najwięcej, około 35-40 proc. stanowią osoby pochodzące z Ukrainy, ale sporo klientów, szczególnie inwestycyjnych to Białorusini, czy Chińczycy. W przypadku naszych projektów dominuje zakup mieszkań w celu zaspokojenia własnych potrzeb, choć zdarzają się również transakcje inwestycyjne, ale jest ich zdecydowanie mniej.


Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska


Naszymi klientami są również obcokrajowcy. Warszawa staje się miastem coraz bardziej wielokulturowym. Wszystko zależy w znacznym stopniu od lokalizacji inwestycji i grupy docelowej, do której jest skierowana. Coraz częściej klientami są Ukraińcy, ale spore zainteresowanie mieszkaniami, także tymi z wyższej półki cenowej, wykazują również mieszkający w Warszawie obywatele Chin i Izraelczycy.


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Udział obcokrajowców w sprzedaży wynosi około 5 proc. Do najczęściej wybieranych przez cudzoziemców typów mieszkań należą lokale trzypokojowe z osobną kuchnią lub aneksem. Często są to też zakupy typowo inwestycyjne.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


Wśród naszych klientów są obcokrajowcy, choć najczęściej są to osoby związane z Polską poprzez więzi rodzinne, jak współmałżonek albo polskie korzenie, albo przez interesy, które prowadzą w naszym kraju. Część z nich to inwestorzy, kupujący lokale pod wynajem. Cudzoziemcy nabywają podobne mieszkania, jak Polacy. W Warszawie największą grupą obcokrajowców spośród klientów są Ukraińcy, ale przykładowo w Szczecinie są to Niemcy, Duńczycy i Szwedzi.


Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing


Rośnie zainteresowanie naszymi inwestycjami wśród klientów z Ukrainy i Białorusi, którzy postanawiają osiedlić się w Polsce na stałe i kupują mieszkania na własne potrzeby. Inną grupę kupujących stanowią inwestorzy, którzy poszukują atrakcyjnych mieszkań do zakupu w pakiecie. W tym przypadku główną grupę stanowią klienci z Izraela.


Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


Wśród cudzoziemców, którzy zdecydowali się na zakup lokalu w naszych inwestycjach w Warszawie przeważali Azjaci – Chińczycy i Koreańczycy. Kolejną grupą są nabywcy z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Cudzoziemcy decydują się na zakup mieszkań na własne potrzeby. Wybierają z reguły większe lokale, trzy i czteropokojowe.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Najwięcej klientów mamy z Polski, jednak zdarzają się klienci, którzy są obcokrajowcami.


Agnieszka Jaworska-Goździewska, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej i PR w Nickel Development


Mieszkania w naszych inwestycjach kupowane są przez cudzoziemców raczej sporadycznie. Transakcje zawierane są zwykle z klientami z Unii Europejskiej. Naszych sąsiadów interesują głównie mieszkania o większych powierzchniach, w dobrych lokalizacjach, najczęściej z opcją wykończenia pod klucz. 


Z roku na rok odsetek cudzoziemców wśród naszych klientów jest coraz większy, choć wciąż nie stanowią dużej grupy nabywców. Mamy klientów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i innych krajów Unii Europejskiej oraz Chin. Z reguły mieszkania kupowane przez osoby z zagranicy nie różnią się od tych nabywanych przez Polaków. Większość lokali nabywana jest z myślą o zamieszkaniu, czasem dopiero po pewnym czasie. Część przeznaczona jest pod inwestycje.
Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development


Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service 


Około 20 proc. naszych klientów to obcokrajowcy, wśród których największą grupę stanowią Ukraińcy. Aby ułatwić im proces zakupu, nasze biuro sprzedaży obsługuje klientów również w języku rosyjskim. Największym zainteresowaniem wśród cudzoziemców cieszą się dwu i trzypokojowe mieszkania nabywane na potrzeby własne. Zdarzają się także klienci z Ukrainy, którzy zaczynają inwestować na rynku nieruchomości w Krakowie.


Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development


Z roku na rok odsetek cudzoziemców wśród naszych klientów jest coraz większy, choć wciąż nie stanowią dużej grupy nabywców. Mamy klientów z Wielkiej Brytanii, Niemiec i innych krajów Unii Europejskiej oraz Chin. Z reguły mieszkania kupowane przez osoby z zagranicy nie różnią się od tych nabywanych przez Polaków. Większość lokali nabywana jest z myślą o zamieszkaniu, czasem dopiero po pewnym czasie. Część przeznaczona jest pod inwestycje.
Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development


Marta Drozd-Piekarska, pełnomocnik zarządu Allcon Osiedla


Wśród naszych klientów zdarzają się cudzoziemcy, którzy poszukują wygodnych inwestycji w dobrej lokalizacji i nietuzinkowej architekturze. Pochodzą głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii, czy Skandynawii. Często łączą sprawy zawodowe w Trójmieście z wakacjami. Połączenie tych dwóch celów zakupowych najczęściej skłania ich do zakupu lokali w dwóch naszych projektach - Kamienice Malczewskiego 2 i Tarasy Bałtyku w Gdańsku. Coraz większe zainteresowanie naszymi inwestycjami widzimy również wśród Polaków mieszkających na stałe za granicą, którzy inwestują w apartamenty w Polsce na przyszłość.


Weronika Chylarecka, specjalista ds. marketingu w Blockpol Developer


Wśród naszych klientów zdarzają się cudzoziemcy. Stanowią około 5 proc. wszystkich nabywców. Pochodzą z Belgii, Ukrainy, Białorusi, Wenezueli i Rosji. Najczęściej wybierają duże mieszkania, trzy i czteropokojowe.


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


Naszymi klientami są również cudzoziemcy, ale nie mają dużego udziału w całkowitej sprzedaży. W większości przypadków są to małżeństwa mieszane lub Polacy, którzy w latach 70-tych i 80-tych wyemigrowali z naszego kraju. Teraz wracają do Polski albo wysyłają dzieci na studia do Gdańska. To również grupa osób inwestujących w nieruchomości na naszym rynku, planujących wynajmować mieszkania. Zagraniczni klienci pochodzą głównie z Norwegii, USA, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Mieszkańcy poszczególnych krajów mają różne preferencje inwestycyjne. Amerykanie z reguły wybierają duże mieszkania, bo przyzwyczajeni są do dużych powierzchni. Klienci z Europy decydują się raczej na lokale dwupokojowe o metrażu około 40-45 mkw. Wśród nabywców w osiedlu Nowe Rokitki, które realizujemy w okolicy Tczewa zdarzają się także klienci z Ukrainy oraz ze Słowacji.

DOMPRESS


Ile kosztuje nowe mieszkanie z ogródkiem? 2019-04-10

Czy mieszkania z ogródkami usytuowane na parterze są droższe od lokali znajdujących się na piętrach? Ile trzeba dopłacić za ogródek u dewelopera? W których inwestycjach znajdziemy takie oferty? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Praktycznie każde mieszkanie na parterze, które mamy w ofercie ma przynależny ogródek. Ceny takich lokali uzależnione są od rodzaju inwestycji. W kameralnych projektach o niskiej zabudowie wycenione są najwyżej. W inwestycjach zlokalizowanych w centrum miasta, gdzie dominuje wyższa zabudowa tego typu nieruchomości to z reguły najtańsze mieszkania.


Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing


W naszych, wybranych inwestycjach oferujemy mieszkania z ogródkiem. Przykładowo, w pierwszym etapie naszego warszawskiego osiedla z segmentu premium – Nova Królikarnia – powstały wille miejskie, w którym do apartamentów na parterze przypisane są ogrody, a także domy jednorodzinne w zabudowie segmentowej, również z wyjściem na obszerny ogród. Obecnie trwa przedsprzedaż 18 domów w trzecim etapie tej inwestycji i tu również oferujemy luksusowe segmenty z ogrodami.


Ogródki przypisane są także do wszystkich lokali w osiedlu z segmentu popularnego Chilli City w malowniczych Tulcach koło Poznania. W ofercie jest obecnie 18 ostatnich, gotowych do zamieszkania mini domów, które powstały w czwartym etapie projektu. Są to dwupoziomowe lokale trzy i czteropokojowe o metrażach od 64 mkw. do 74 mkw. Ich ceny zaczynają się od 263 tys. zł za trzy pokoje. 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Mieszkania z ogródkami dostępne są w większości naszych inwestycji. Ich ceny w dużej mierze uzależnione są od powierzchni ogrodu. Na przykład za mieszkanie we wrocławskiej inwestycji Czterech Porach Roku z 50 metrowym ogrodem, zlokalizowane w tym samym budynku, co mieszkanie o identycznym metrażu z samym balkonem, trzeba wydać około 14 tys. zł więcej. 


Wcześniej klienci dość sceptycznie podchodzili do zakupu mieszkań na parterze. Dziś mieszkania z ogródkiem to najchętniej wybierane przez klientów oferty. Wynika to z oferowanych systemów podnoszących bezpieczeństwo mieszkańców, a dodatkowo stanowi idealny kompromis pomiędzy zakupem domu wolnostojącego a mieszkaniem w budynku wielorodzinnym.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


Mieszkania z ogródkami w naszej ofercie nie są droższe od tych z tarasami. Klienci, którzy cenią sobie zielony zakątek pod oknem, mogą znaleźć lokale z ogrodami w takich inwestycjach jak Wrzosowa Aleja, Willa Wiślana, czy Zielona Dolina II.


Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development


Mieszkania z ogródkiem można kupić w naszej inwestycji Diasfera Łódzka. Ogródki o powierzchni nawet 50 mkw. nie rzutują wyraźnie na wycenę mieszkań. Ceny takich lokali są wciąż niższe od cen mieszkań położonych na wyższych piętrach, ponieważ stawka za metr kwadratowy rośnie wraz z kolejnymi kondygnacjami. W tej chwili jednym z najbardziej atrakcyjnych mieszkań z ogródkiem w naszej ofercie jest na przykład lokal o powierzchni 50 mkw. z ogródkiem wielkości 40 mkw., który jest do nabycia we wspomnianym  wyżej projekcie w kwocie 5700 zł/mkw.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Mieszkania z ogródkiem można znaleźć w inwestycji Warszawski Świt, która zlokalizowana jest przy ulicy Poborzańskiej na warszawskim Targówku. Mieszkanie o powierzchni ponad 71 mkw. z dwoma ogródkami o powierzchni przeszło 33 mkw. oraz 18 mkw. można kupić w cenie 6 980 zł/mkw.


Marta Drozd-Piekarska, pełnomocnik zarządu Allcon Osiedla


Mieszkania z ogródkiem cieszą się od kilku lat niesłabnącą popularnością, szczególnie wśród klientów, którzy poszukują alternatywy dla domu poza miastem. Lokale z taką dodatkową, zieloną przestrzenią są sprzedawane drożej o kilka procent w porównaniu z mieszkaniami usytuowanymi na przykład na pierwszym piętrze, szczególnie w przypadku kiedy ich powierzchnia sięga 150-200 mkw. Projektując nasze osiedla dbamy o wydzielenie komfortowych i przestronnych ogrodów, które są doceniane szczególnie przez rodziny z dziećmi. Atrakcyjną ofertę mieszkań z dużymi ogródkami można znaleźć w inwestycji Kamienice Malczewskiego 2 w Gdańsku oraz Nexo Apartamenty na Klifie w Pucku.


Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service 


W każdej inwestycji mamy aktualnie w sprzedaży mieszkania z ogródkami. Nie przewidujemy do nich żadnych dodatkowych opłat.  Klienci otrzymują je w cenie mieszkania.


Weronika Chylarecka, specjalista ds. marketingu w Blockpol Developer


Mieszkania z ogródkiem są dostępne w inwestycji Nowa Inspiracja we Wrocławiu. Lokale z ogrodami są tańsze od mieszkań z tarasami czy loggami. Nie naliczamy dodatkowych opłat za ogród.


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


Praktycznie we wszystkich naszych inwestycjach oferujemy prywatne ogródki przynależne do  mieszkań parterowych oraz przestronne balkony w lokalach na piętrach. Taką ofertę mamy m.in. w osiedlu Pastelowym i Foresta w Gdańsku, czy EcoMilan w Milanówku. W przypadku inwestycji Nowe Rokitki ogródki będą miały powierzchnię nawet 400 mkw., a w osiedlu EcoMilan metraż do 122 mkw. Nie wyceniamy jednak samych ogródków, czy tarasów niezależnie od mieszkań. Cena lokali obejmuje obie powierzchnie łącznie. Generalnie mieszkania na parterze z ogródkiem są tańsze od lokali z balkonem usytuowanych na piętrze. W inwestycji Pastelowe lokal o powierzchni 55 mkw. na parterze z ogródkiem kosztuje ponad 309 tys. zł, podczas gdy podobne mieszkanie znajdujące się na drugim piętrze z balkonem oferujemy w cenie 318 tys. zł.  


Autor: Dompress.pl


Ile trzeba dopłacić za widok z okna 2019-04-04

Czy mieszkania znajdujące się na najwyższych piętrach w budynkach są droższe od lokali usytuowanych niżej? Czy ceny uzależnione są od piętra, na którym się znajdują? Ile trzeba zapłacić za mieszkania oferujące panoramiczne widoki? Czy lokale, które je oferują cieszą się powodzeniem? W których inwestycjach  można je znaleźć? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Ceny mieszkań na parterze i wyższych piętrach różnią się, przy czym nie ma reguły, że lokale położone na parterze muszą być tańsze. W tym kontekście znaczenie ma skala inwestycji, ilość kondygnacji i lokalizacja. W kameralnych inwestycjach o niskiej zabudowie, położonych w spokojnych dzielnicach miast mieszkania na parterach zazwyczaj mają ogródek, co jest dużym atutem. Ceny takich lokali nie odbiegają od cen mieszkań usytuowanych wyżej, a często są nawet wyższe, szczególnie w przypadku budynków dwupiętrowych.


W wysokich budynkach, sąsiadujących z ruchliwymi ulicami nabywcy najbardziej interesują się mieszkaniami położonymi na wyższych kondygnacjach z uwagi na większa intymność i ciszę. Dochodzi tu także aspekt widoku. W takich projektach mieszkania na parterze są najtańsze. Ich ceny mogą być niższe nawet o 1500-2000 zł/mkw. od mieszkań o tym samym metrażu zlokalizowanych na najwyższych piętrach. Wszystko zależy od tego, jak wysoki jest budynek.


 


Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing


W wielu naszych projektach oferujemy mieszkania z niesamowitym widokiem na miasto. Szczególnie wyróżniają się pod tym względem nasze dwie inwestycje - City Link w Warszawie i Panoramika w Szczecinie. Oba są naszymi bestsellerami, co może świadczyć o tym, że klientom zależy także na pięknym widoku z okna. W stołecznym projekcie z ostatnich pięter znakomicie widać całe centrum Warszawy z Pałacem Kultury i Nauki oraz nowoczesnymi wieżowcami. Ze szczecińskiego osiedla można natomiast podziwiać całą panoramę miasta. Ceny mieszkań, także tych na ostatnich piętrach, uzależnione są głównie od metrażu i liczby pokoi.


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Na cenę końcową mieszkań składa się wiele różnych czynników. Wartość lokali na wyższych kondygnacjach ustalana jest indywidualnie, m.in. w zależności od lokalizacji oraz otoczenia. Piękne widoki z okien mają wpływ na cenę mieszkania, jednak nie jest to jedyne kryterium wyceny. Mieszkania na najniższych piętrach mogą posiadać wartość dodaną w postaci ogródka, co również wpływa na cenę ostateczną nieruchomości.  
Chętnie wybierane przez klientów mieszkania z panoramicznym widokiem na miasto znaleźć można m.in. w inwestycji  River Point i w sercu wrocławskiego śródmieścia, w Browarach Wrocławskich.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


W przypadku budynków wysokościowych, jak szczecińska Hanza Tower, czy stołeczna Bliska Wola Tower mieszkania na najwyższych piętrach są zazwyczaj najdroższe. Nie dotyczy to jednak ostatnich pięter w osiedlach tego typu jak inwestycja Wrzosowa Dolina na warszawskiej  Białołęce, w której budynki mają zaledwie trzy kondygnacje.


 


Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


Nie ma jednej, uniwersalnej reguły, dotyczącej możliwych do uzyskania cen w zależności od piętra. W większości inwestycji mieszkania na parterach są najtańsze, ale na przykład w naszej gdańskiej inwestycji mieszkania na parterach z ogródkami cieszą się największą popularnością i są podobnie wyceniane, jak lokale na ostatnim, trzecim piętrze. Przykładowo mieszkanie o powierzchni 62 mkw. na parterze, jak i trzecim piętrze kosztuje 425 tys. zł.


 


Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska        


Zacznę może od tego, że każde mieszkanie wyceniane jest przez nas indywidualnie. Zarówno widok z okna, jak i ogród są oczywiście zaletami i uwzględniamy je kształtując cennik danej inwestycji. Nie są to jednak jedyne zmienne, które bierzemy pod uwagę. Zupełnie inaczej kształtować się będzie na przykład cena parterowego mieszkania z parkowym ogrodem w kameralnej inwestycji o willowym charakterze, a inaczej należy traktować podobnie usytuowane mieszkanie w dużym osiedlu z kilkuset mieszkańcami.


 


Marta Drozd-Piekarska, pełnomocnik zarządu Allcon Osiedla


W zależności od charakteru inwestycji, lokalizacji, atutów widokowych, ceny mieszkań położonych na poszczególnych piętrach mogą się różnić od kilku do kilkudziesięciu procent. Wyceniając mieszkania w danym budynku, bierzemy pod uwagę takie aspekty jak nasłonecznienie, piętro, widok, układ pomieszczeń, czy wielkość tarasów/loggi. Najbardziej pożądany i szczególnie ceniony przez klientów jest niewątpliwie widok na morze. Chętnie wybierają go osoby spoza Trójmiasta, zainteresowani adresami wakacyjnymi, ale także lokalni mieszkańcy, poszukujący wyjątkowych miejsc do życia. Widok na morze gwarantujemy na ostatnich piętrach budynków w inwestycji Nexo Apartamenty na Klifie w Pucku i w Tarasach Bałtyku, gdańskim apartamentowcu o wyjątkowej lokalizacji z  tzw. one milion dollar view.


 


Weronika Chylarecka, specjalista ds. marketingu w Blockpol Developer


W inwestycji Nowa Inspiracja ceny mieszkań nie są uzależnione od usytuowania na piętrze. Natomiast w inwestycji przy ulicy Tęczowej 83a we Wrocławiu cena zmienia się wraz z wysokością piętra. Różnica wynosi 200 zł/mkw. Wyceny lokali nie są uwarunkowane widokiem. Mieszkania, które je oferują kupowane są inwestycyjnie na wynajem. Lokale z ładnym widokiem wybierają klienci dobrze sytuowani.


 


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


W większości naszych inwestycji prawdziwe jest stwierdzenie, że im wyżej, tym drożej. Dla przykładu, w gdańskim osiedlu Pastelowym różnica w cenie może wynieść od 4 tys. zł do 8 tys. zł, a w osiedlu Foresta sięgać około 15- 20 tys. zł za mieszkanie o przybliżonym metrażu. Wyjątkiem jest osiedle Nowe Rokitki w Tczewie, gdzie mieszkania położone na najwyższej kondygnacji są tańsze z powodu braku windy w budynkach. Dodatkowo są to lokale ze skosami na poddaszu, co również wpływa na cenę. Natomiast widok z okien z reguły nie wpływa na wycenę. W tym przypadku wyjątkiem jest inwestycja  Verano Residence w Juracie. Cena apartamentów jest zróżnicowana pod kątem widoku na zatokę. Droższe lokale wybierają zazwyczaj osoby, dla których liczy się prestiż. Kupowane są przeważnie dla własnego użytku, a nie pod wynajem.


 


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Realizujemy aktualnie trzy inwestycje, z których będzie można podziwiać panoramę Warszawy z najwyższych pięter. Ostatnie piętra w inwestycjach Warszawski Świt, Apartamenty Okopowa 59A oraz Willa Ochota będą gwarantowały piękny widok. Zakup mieszkania na ostatnim piętrze wiąże się zazwyczaj z wyższą ceną.


 


Agnieszka Jaworska-Goździewska, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej i PR w Nickel Development


Najbardziej atrakcyjne mieszkania w każdej inwestycji znajdują się na najwyższych piętrach i zwykle mają piękny, panoramiczny widok na miasto. Te lokale cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących i co do zasady mają najwyższą cenę. W zależności od inwestycji mogą być droższe o 1000-2000 zł od niżej posadowionych. Mieszkania na najwyższych piętrach mają zwykle duże powierzchnie, więc interesują się nimi przeważnie bardziej zamożni klienci. Takie mieszkania znajdują się m.in. w inwestycji ST_ART Piątkowo. Ceny czteropokojowych apartamentów na najwyższych kondygnacjach zaczynają się od 8200 zł/mkw.


 


Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service 


Ze względu na znakomite położenie i nowoczesną architekturę najlepsze widoki oferują mieszkania w krakowskich inwestycjach Piasta Park, Lema i Krygowskiego. Mieszkania w tych projektach są oczywiście droższe o około 10-15 proc., ale posiadamy jeszcze w ofercie takie lokale w bardzo korzystnych cenach.


 


Autor: Dompress.pl


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]