dompress | e-blogi.pl
_blog dompress
Jakie mieszkania kupimy w gotowych inwestycjach 2019-05-29

W których ukończonych inwestycjach są jeszcze w sprzedaży mieszkania?  Jakie lokale są do nabycia? Czy oferowane są w promocyjnych cenach?  Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


W ofercie mamy obecnie ponad 180 mieszkań gotowych do odbioru o szerokim spektrum metraży, od niespełna 50 mkw.  do 165 mkw. i dużym zróżnicowaniu cenowym w kilku naszych, wrocławskich inwestycjach. Klienci mogą wybierać m.in. spośród kompaktowych, dwupokojowych lokali oraz większych, trzy i czteropokojowych mieszkań na naszych osiedlach społecznych Olimpia Port, Róży Wiatrów, Forma i Księżno. Na nowych właścicieli czekają też komfortowe apartamenty w inwestycji River Point, usytuowanej nad samą Odrą w ścisłym centrum Wrocławia.


Część z gotowych mieszkań można kupić w specjalnych, promocyjnych cenach, ponadto niektóre lokale w Olimpii Port i Księżnie wykończyliśmy pod klucz, co umożliwia wprowadzenie się do nich zaraz po odbiorze kluczy.


Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development odpowiedzialny za sprzedaż i marketing


 


Gotowe mieszkania oferujemy głównie w projektach, których budowa niedawno się zakończyła. Lokale te cieszą się dużym powodzeniem, dlatego nie są oferowane w promocyjnych cenach. W pierwszym kwartale br. oddaliśmy do użytku II etap naszego bestsellerowego osiedla Miasto Moje na warszawskiej Białołęce. W tej chwili zostały nam w tej inwestycji zaledwie 3 gotowe mieszkania trzy i czteropokojowe o powierzchni od 57 mkw. do 75 mkw. Ostatnie, gotowe apartamenty, głównie pięciopokojowe dostępne są także w Warszawie w prestiżowym osiedlu Nova Królikarnia. W naszym, hitowym, wrocławskim projekcie Vitalia mamy w sprzedaży ostatnie 4 lokale dwu i trzypokojowe o powierzchni od 56 mkw. do 110 mkw. w cenach od 5800 zł/mkw.


W przypadku kilku ostatnich, gotowych mieszkań w niektórych naszych projektach przygotowaliśmy dla klientów oferty specjalne. W Tulcach pod Poznaniem na nowych mieszkańców czekają ostatnie gotowe trzy i czteropokojowe minidomy w osiedlu Chilli City w cenach od 267 tys. zł do 302 tys. zł. W osiedlu Młody Grunwald w Poznaniu dostępny jest także ostatni, pięciopokojowy lokal o powierzchni 120 mkw. w promocyjnej cenie 5600 zł/mkw. z bezpłatnym miejscem postojowym.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


 


Mamy gotowe dwu, trzy i czteropokojowe mieszkania usytuowane od 1 do 3 kondygnacji w inwestycji Zielona Dolina, położonej w ładnej, zielonej okolicy na warszawskiej Białołęce. Ostatnie lokale o powierzchni 69 mkw. są dostępne w cenie 5700 zł za mkw. Mniejsze mieszkania oferujemy w kwocie od 6150 zł/mkw. do 7000 zł/mkw. Na Bliskiej Woli gotowe do zamieszkania dwupokojowe lokum na 5 piętrze, o powierzchni nieco ponad 35 mkw. jest do kupienia w cenie 15 500 za mkw. Taką cenę uzasadnia wysoki standard mieszkania. To nowoczesne wnętrze, prawie 3 metrowej wysokości, z panoramicznymi oknami, z widokiem na centrum Warszawy. Bliska Wola jest naszym najchętniej wybieranym przez klientów osiedlem, najlepiej sprzedającym się od 2017 roku.


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Praktycznie nie mamy gotowych lokali. Ich udział nie przekracza 2 procent wśród mieszkań dostępnych w naszej ofercie.


Justyna Ciesielka, specjalista ds. sprzedaży w Planetbud Development


Nie posiadamy w sprzedaży gotowych mieszkań, gdyż  wszystkie lokale z naszej oferty znajdują nabywców nawet kilka miesięcy przed zakończeniem budowy. W drugim etapie Osiedla Kwiatowego, które realizujemy w Zalasewie i zamierzamy przekazać na koniec bieżącego roku, mamy wszystkie lokale zarezerwowane. Trzeci etap tej inwestycji, który będzie gotowy w 2020 roku jest wyprzedany w połowie.


Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


Gotowe mieszkania mamy w sprzedaży jedynie w inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku. Pod koniec ub. roku oddaliśmy do użytkowania IV etap tej inwestycji. W ofercie są jeszcze 4 wolne lokale, w tym ostatnie mieszkanie o powierzchni 40 mkw. i 3 lokale o metrażu 66-74 mkw. w cenach od 6600 zł/mkw. do 7400 zł/mkw.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Ostatnie, gotowe mieszkania oferujemy w inwestycji Willa Ochota przy ulicy Mszczonowskiej w Warszawie. Pozostało w niej tylko 5 lokali dwu i trzypokojowych o metrażu od 33 mkw. do 56 mkw., dostępnych na różnych piętrach. Najtańsze mieszkanie dwupokojowe można kupić w promocyjnej cenie około 382 tys. zł brutto, a najdroższe kosztuje ponad 523 tys. zł brutto.  


Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska


 


Nie mamy aktualnie w ofercie gotowych mieszkań, co wiąże się z zakończeniem sprzedaży lokali we wszystkich inwestycjach będących w ostatniej fazie budowy. Najbardziej zaawansowanym projektem jest teraz pierwszy etap warszawskiej inwestycji Omulewska 26, której zakończenie przewidujemy na koniec 2019 roku.


Marta Drozd - Piekarska, pełnomocnik zarządu Allcon Osiedla


Mieszkania gotowe to zdecydowanie deficytowy produkt na trójmiejskim rynku nieruchomości. W sprzedaży mamy pojedyncze mieszkania gotowe w inwestycji Kamienice Malczewskiego o powierzchni 70-90 mkw. i projekcie Domy pod Koroną o metrażu 96-123 mkw. w Gdańsku, a także w inwestycji Nexo w Pucku o powierzchni 26-46 mkw., czy w  Osiedlu Gdyńskim na Oksywiu wielkości 58-76 mkw. W większości inwestycji mieszkania dwu i trzypokojowe sprzedawane są na etapie rozpoczęcia prac budowlanych. Mieszkania większe cieszą się zaś popularnością, kiedy są już gotowe do obejrzenia. Niejednokrotnie to właśnie one sprzedawane są jako produkt gotowy.


Grzegorz Woźniak, prezes spółki Quelle Locum


W I etapie inwestycji Park Leśny Bronowice mieszkania będą gotowe już w czerwcu br. Czteropokojowe mieszkanie na pierwszym piętrze o powierzchni ponad 65 mkw. z balkonem o powierzchni prawie 7 mkw. oferujemy w tym projekcie w promocyjnej cenie 440 496 zł. Trzypokojowy lokal na pierwszym piętrze o metrażu 58 mkw. z balkonem o powierzchni 4,6 mkw. jest do nabycia w promocji za 395 560 zł.


Piotr Seretny, prezes zarządu Ancona Development


W ofercie mamy gotowe segmenty w zabudowie szeregowej o metrażu od 90 mkw. w cenie od 450 tys. zł brutto w inwestycji Cicha Łąka w podwarszawskim Piasecznie. W promocji oferujemy możliwość zakupu drewnianych schodów w cenie 10 800 zł na pierwsze piętro i na poddasze.


Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development


Wszystkie nasze budynki wielorodzinne są wciąż w trakcie budowy. Dysponujemy jednak trzema ostatnimi,  gotowymi segmentami o powierzchni 138 mkw., które dostępne są w trzecim etapie osiedla domów w zabudowie bliźniaczej Nowe Złotniki w Złotnikach koło Suchego Lasu pod Poznaniem. Cena segmentu wynosi 599 tys. zł. W ciągu najbliższych tygodni zakończona zostanie również budowa domów w I etapie poznańskiego, zamkniętego osiedla Morasko Park. Trzy ostatnie domy oferujemy w cenie od 787 tys. zł.


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


Mamy kilka ostatnich gotowych apartamentów w zakończonej inwestycji Verano Residence w Juracie. Są to apartamenty dwu i trzypokojowe o metrażach od 37 mkw. do 55 mkw. w cenach od 912 tys. zł do 1,54 mln zł. Gotowe mieszkania mamy także w podwarszawskim Milanówku w osiedlu EcoMilan. Na wybrane lokale przygotowaliśmy promocyjną cenę od 4900 zł za mkw. Na terenie kompleksu powstały łącznie 4 nowoczesne budynki ze 188 mieszkaniami o powierzchni od 38 mkw. do 93 mkw. i rozkładzie pomieszczeń od 2 do 4 pokoi z ogrodami do 122 mkw. Ostatnie mieszkania są również dostępne w czwartym etapie inwestycji Nowe Rokitki w pobliżu Tczewa. W sierpniu br. przekażemy też do odbioru lokale w projekcie Młoda Morena Park II zlokalizowanym w gdańskim osiedlu Piecki-Migowo. W tej inwestycji dostępnych jest jeszcze kilkanaście apartamentów w kwocie około 8100 zł za mkw.   


Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service


Najwięcej naszych mieszkań sprzedaje się na etapie realizacji inwestycji, stąd na chwilę obecną w ofercie mamy zaledwie kilka gotowych lokali. Są to mieszkania inwestycji Białoprądnicka na północy Krakowa i lokale w I etapie inwestycji Krygowskiego na krakowskich Klinach. Część mieszkań objęta jest promocją.


 


 


Autor: Dompress.pl


 


 


 


 


Czy w I kwartale br. deweloperzy zrealizowali plany sprzedażowe 2019-05-23

Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku? Czy rezultaty są zgodne z założeniami firm? Co wpłynęło na uzyskane wyniki? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Naszym celem na 2019 rok jest sprzedaż na poziomie 1300 - 1600 mieszkań. W pierwszym kwartale 2019 roku sprzedaliśmy 406 lokali. To o 58proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Osiągnęliśmy jeden z najlepszych wyników kwartalnej sprzedaży w historii firmy, mimo wymagającej sytuacji na rynku, z którą branża zmaga się od kilkunastu miesięcy. Klienci doceniają wybrane przez nas lokalizacje oraz zdywersyfikowaną ofertę, którą zgodnie z wcześniejszymi założeniami, uzupełniliśmy w ostatnich miesiącach o ponad 450 lokali.


W pierwszym kwartale klienci najchętniej wybierali mieszkania we wrocławskich osiedlach Olimpia Port i Forma. Dużą popularnością cieszą się także kolejne etapy inwestycji Słoneczne Stabłowice i Cztery Pory Roku oraz osiedle Łąkowa w Łodzi i Przylesie Marcelin w Poznaniu.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


W pierwszym kwartale br. ilość zawartych umów deweloperskich, przedwstępnych umów sprzedaży lokali oraz płatnych rezerwacji wyniosła 280. Szacowana liczba lokali, które zostaną rozpoznane w przychodach w tym okresie to około 265. W I kwartale rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w pięciopiętrowym budynku Willa Wiślana w warszawskim Tarchominie. 


Andrzej Gutowski, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Ronson Development


W pierwszych trzech miesiącach 2019 roku zakontraktowaliśmy sprzedaż 174 mieszkań wobec 188 lokali w analogicznym okresie ubiegłego roku. To bardzo dobry rezultat, biorąc pod uwagę fakt, że rozpoczęliśmy ten rok z mocno wyprzedaną ofertą wynoszącą zaledwie 562 lokale. Wynik jest zbliżony do uzyskanego w analogicznym okresie ubiegłego roku i znacznie lepszy niż osiągnięty w ostatnim kwartale 2018 roku.


Nowe projekty, które uruchomiliśmy pod koniec pierwszego kwartału, w których do sprzedaży trafiło łącznie ponad 460 lokali, tylko częściowo wpłynęły na poziom sprzedaży minionego kwartału. Będą miały większe przełożenie na sprzedaż w kolejnych miesiącach. Liczymy na to, że wprowadzone projekty oraz kolejne, przygotowywane inwestycje pozwolą nam zrealizować cel sprzedaży, który na 2019 rok został wyznaczony na około 800 lokali.  


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


W pierwszym kwartale br. odnotowaliśmy rekord sprzedaży. Udało nam się zawrzeć w sumie 135 umów z klientami na lokale mieszkalne i usługowe. Jeszcze nigdy w historii firmy nie osiągnęliśmy tak dobrego wyniku. Na uzyskany rezultat wpłynęło uruchomienie sprzedaży w inwestycji Warszawski Świt zlokalizowanej na warszawskim Targówku oraz Apartamenty Okopowa 59A usytuowanej na granicy Woli i Śródmieścia. Z kolei w inwestycji Willa Ochota, położonej przy ulicy Mszczonowskiej nastąpi wkrótce zakończenie budowy, co również miało wpływ na ilość sprzedanych mieszkań.    


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


W pierwszym kwartale br., na podstawie zawartych umów rezerwacyjnych, deweloperskich i przedwstępnych, sprzedaliśmy 141 mieszkań. Na koniec marca tego roku łączna liczba lokali oferowanych do sprzedaży wynosiła 445.


Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska


Jesteśmy zadowoleni z wyników uzyskanych w pierwszym kwartale. Na realizację założonych celów wpływa w głównej mierze dobra sprzedaż warszawskiego projektu Omulewska 26. Jednocześnie dość szybko udaje nam się przeprowadzać procesy projektowe związane z realizacją kolejnych inwestycji. To właśnie rozwój portfolio jest naszym kluczowym celem w pierwszych miesiącach tego roku.   


Justyna Ciesielka, specjalista ds. sprzedaży w Planetbud Development


W I kwartale bieżącego roku spółka odnotowała znaczny wzrost zainteresowania oferowanymi lokalami. Miało na to wpływ kilka czynników. Rozszerzyliśmy ofertę wprowadzając do sprzedaży mieszkania z trzeciego etapu realizacji Osiedla Kwiatowego w Zalasewie. Poza tym, klientów zachęca bliski termin oddania lokali, które powstały w drugiej fazie inwestycji, a początek roku sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji, jak na przykład zakup domu.


Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


Sprzedaż w pierwszym kwartale tego roku została zrealizowana zgodnie z założeniami i utrzymywała się na niemal identycznym poziomie, jak w pierwszych trzech miesiącach ubiegłego roku. Zgodnie z oczekiwaniami, dobra sytuacja gospodarcza w kraju, rosnące zarobki, niskie stopy procentowe oraz rosnące ceny mieszkań wpływają na duży poziom optymizmu wśród klientów co przekłada się na podejmowanie decyzji o zakupie mieszkania na własne potrzeby lub w celach inwestycyjnych.


Piotr Tarkowski, dyrektor ds. Sprzedaży w Allcon Osiedla


W pierwszym kwartale tego roku osiągnęliśmy wynik zgodny z oczekiwaniami i założeniami. Wpływ na to miała zróżnicowana oferta w atrakcyjnych lokalizacjach oraz sprawdzony i zaufany generalny podwykonawca.


Piotr Seretny, prezes zarządu Ancona Development


W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku odnotowaliśmy satysfakcjonujące wyniki sprzedaży mieszkań. Rezultat jest zgodny z założeniami firmy. Na wynik wpłynął wysoki poziom zainteresowania zakupem nowych mieszkań na rynku.   


Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service 


W I kwartale 2019 roku Wawel Service odnotował rekordowe zyski, co przerosło nasze optymistyczne założenia. Nie jesteśmy jednak zaskoczeni, gdyż wynik jest rezultatem przemyślanej strategii. Projektujemy nasze inwestycje w taki sposób, aby najlepiej trafiały w gusta klientów i zaspakajały ich wymagania. Szeroka oferta i różnorodność inwestycji stanowi zatem atrakcyjną propozycję dla licznego grona kupujących.


 


Autor: Dompress.pl


Fadesa Polnord Polska (FPP) rozpoczęła sprzedaż mieszkań w inwestycji Innova Concept we Wrocławiu 2019-05-17

Ruszyła budowa i sprzedaż mieszkań w Innova Concept, kolejnym projekcie grupy FPP realizowanym we wrocławskich Krzykach


Innova Concept to czwarta inwestycja, której budowę FPP rozpoczęła w rejonie ulicy Nyskiej i Pięknej we Wrocławiu. Po realizacji Osiedla Innova, Osiedla Moderno i Apartamentów Innova, deweloper znany z prestiżowych inwestycji prowadzonych na wrocławskim i warszawskim rynku, zainicjował budowę kolejnego projektu we Wrocławiu.  


W inwestycji Innova Concept do sprzedaży trafiło 144 komfortowych apartamentów o zróżnicowanych rozkładach i metrażach, od 30 mkw. do 105 mkw. Na parterze wybudowane zostaną również 4 lokale usługowe. Ceny mieszkań mieszczą się w przedziale od 7797 zł/mkw. do 9197 zł/mkw. brutto. Roboty budowlane związane z realizacją projektu rozpoczęły się w marcu br. Termin przekazania kluczy do apartamentów wyznaczony został na marzec 2021 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Haras Budownictwo.


Wysokiej klasy, sześciopiętrowy budynek z fasadą utrzymaną w ciepłej kolorystyce zaprojektowany został w nowoczesnym stylu. Klasyczny i elegancki charakter nadaje mu wykorzystanie szklanych, metalowych i drewnianych elementów wykończenia. Wszystkie apartamenty w Innova Concept zaprojektowane zostały ze szczególną dbałością o funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Cechą, która je wyróżnia są wysokie, panoramiczne okna oraz duże tarasy, które pozwalają na aranżację wygodnych miejsc do wypoczynku.


O jakości inwestycji decyduje, nie tylko jej świetna lokalizacja, ale także zastosowanie innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, funkcjonalne rozplanowanie i staranne wykończenie części wspólnych w budynku oraz bezpośredni dostęp do terenów zielonych.


Projekt architektoniczny budynku opracowany został przez pracownię Dorożyńscy Pracownia Architektury – DPA Iwona Dorożyńska. W obrębie inwestycji, na terenie wewnętrznego patio przewidziano plac przeznaczony do odpoczynku i zabawy dla dzieci. Od strony południowej plac rekreacyjny będzie graniczył bezpośrednio z terenem publicznej szkoły podstawowej, a od zachodniej i wschodniej będą go okalały skrzydła budynku.


Na parterze i w garażu podziemnym na poziomie -1 znajdą się komórki lokatorskie. W hali garażowej, poza miejscami postojowymi dla samochodów, zaplanowane zostały również stanowiska dla jednośladów i stojaki na rowery. Parking dla samochodów przewidziany został również na zewnątrz budynku.  


Innova Concept położona jest tuż obok zrealizowanych wcześniej przez FPP zespołów mieszkaniowych: Osiedla Innova, Osiedla Moderno oraz Apartamentów Innova. Inwestycja jest świetnie skomunikowana ze ścisłym centrum Wrocławia. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a wrocławski Dworzec Główny PKP oddalony jest o 2 km od osiedla.


Poza zaletami związanymi z komunikacją, położenie Innovy Concept zapewnia także atrakcyjne rozwiązania infrastrukturalne. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się szkoła podstawowa i dwa przedszkola. Niedaleko jest też  do Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego. W bliskim otoczeniu inwestycji zlokalizowane są sklepy, galerie handlowe oraz liczne placówki usługowe. W dzielnicy znajduje się również wiele miejskich terenów parkowych i rekreacyjnych.   


Inwestycja Innova Concept finansowana jest przez Getin Noble Bank SA.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie   www.innovaconcept.pl


 


o FPP


FADESA POLNORD POLSKA Sp. z o.o. (FPP) została utworzona w 2005 roku, a jej akcjonariuszami są: hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% akcji) i polska spółka POLNORD S.A. (49% akcji). Siedziba spółki FPP znajduje się w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 94). Od początku działalności FPP sprzedała i przekazała do użytku ponad 3 tysiące mieszkań.


FPP jest obecna we Wrocławiu od 2007 roku. Budowa pierwszej wrocławskiej inwestycji, Osiedla Innova, rozpoczęła się w 2010 roku. Na dzień 31 grudnia 2018 roku spółka sprzedała we Wrocławiu 1221 mieszkań i oddała do użytku 1043. Innova Concept jest piątą inwestycją grupy FPP i czwartą realizowaną we Wrocławiu. Wykonawcą osiedla jest spółka celowa FPP Osiedle Moderno Sp. z o.o.,  należąca w 100% do grupy FPP.


Jakie rozwiązania ekologiczne znajdziemy w nowych osiedlach 2019-05-17

 Czy deweloperzy wprowadzają ekologiczne rozwiązania w realizowanych inwestycjach? Jakie? W których osiedlach? Czy w segmencie mieszkaniowym planowana jest realizacja budynków z zielonymi certyfikatami? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


Rozwiązania ekologiczne, w tym budynki z certyfikatami, na przykład BREEAM dopiero wchodzą na nasz rynek i dotyczą zwykle inwestycji realizowanych w podwyższonym standardzie, w których mieszkania oferowane są w wyższej cenie. W naszych projektach duży nacisk kładziemy na wysokiej jakości okna, co dotyczy zarówno samego produktu, jak i montażu.  Przy tym należy zaznaczyć, że okna są jednym z kluczowych elementów, który ma wpływ na zużycie energii cieplnej, podobnie jak właściwe ocieplenie budynku.


Kolejnym, ważnym czynnikiem w przypadku mieszkań jest wentylacja.  Odchodzimy od stosowania wentylacji grawitacyjnej, która jest mało skuteczna, zastępując ją mechaniczną, z nawiewnikami ciśnieniowymi.  Zapewniona przez taki system wymiana powietrza bardziej odpowiada rzeczywistym potrzebom wietrzenia wnętrz i ogranicza straty ciepła.  


W przypadku części wspólnych staramy się stosować oświetlenie LED, co również pozwala ograniczyć zużycie energii.


Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service 


Popieramy zielone budownictwo. Jako pierwszy deweloper w Polsce zaprojektowaliśmy energooszczędne mieszkania, które spełniają wymogi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w krakowskich projektach Borkowska B1 i B2, Halszki 28 A i Wężyka 10. Inwestycje są wolne od alergenów, mają doskonały mikroklimat dzięki rekuperacji, tj. wentylacji mechanicznej z odzyskiem energii. Są również przyjazne  dla środowiska, ponieważ emitują mniej CO2 do atmosfery. Takie rozwiązania podnoszą ponadto wartość budynków i mieszkań.

Stworzyliśmy także energooszczędne osiedle domów jednorodzinnych w Michałowicach, w którym zastosowane zostały najnowocześniejsze rozwiązania ekologiczne. Każdy z domów na indywidualne zamówienie  kupującego mógł zostać wyposażony m.in. w kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, czy gruntowe wymienniki ciepła.

Obecnie wraz z Zakładem Architektury Elementarnej Politechniki Krakowskiej zorganizowaliśmy konkurs architektoniczny EFEMERYDA_2019, w którym udział wzięli studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu na zagospodarowanie przestrzeni wspólnej okolicy inwestycji Piasta Park. Kolejnym krokiem jest realizacja nowoczesnego, ekologicznego projektu, który jest przenośny i zmienia swój kształt w zależności od pory roku. Chcemy stworzyć dla mieszkańców naszych osiedli specjalną strefę wspólną, której zastosowane zostaną takie rozwiązania jak filtry antysmogowe, antysmogowa roślinność, energooszczędność, a także będzie utrzymywana stała temperatura i wilgotność.


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


Ekologiczną metodę zastosowaliśmy w jednym z osiedli w Gdyni, gdzie zostały zamontowane kolektory słoneczne, które w Polsce bardziej popularne są pod nazwą solary. System odzysku deszczówki, która służy do podlewania zieleni, funkcjonuje w inwestycji Bliska Wola, warszawskim osiedlu, które zamieszkiwać będzie czternastotysięczna społeczność. Mamy także na swoim koncie certyfikowane domy energooszczędne. Staramy się wprowadzać ekologiczne rozwiązania, ale część z nich znacznie podnosi koszty budowy, a klienci nie zawsze je odpowiednio doceniają. Obecnie pracujemy nad nową technologią budowy domów, która niewątpliwie spełni nie tylko wymagania ekologiczne, ale także ekonomiczne.


Łukasz Śledź, kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Allcon Osiedla


Jeśli chodzi o rozwiązania ekologiczne, należy zacząć od tego, że wykonawcą wszystkich, naszych projektów jest spółka Allcon Budownictwo, która posiada certyfikat ISO 14001 wydany w 2003 roku, który wciąż stanowi wyzwanie w zakresie takiego prowadzenia budów, aby ich negatywne oddziaływanie na środowisko było jak najmniejsze.


Przyjmowane przez nas rozwiązania  materiałowe dobierane są w taki sposób, aby były nieuciążliwe dla przyszłych mieszkańców i bezpieczne dla otocznia. Wszystkie stosowane materiały mają odpowiednie atesty higieniczne i dopuszczenia.  


W projektowanych obecnie inwestycjach planujemy wprowadzenie nowych rozwiązań, które zmniejszają negatywny wpływ budynków na środowisko i będą przyjazne dla ludzi. Są to rekuperatory ciepła na wentylacji, wysoko wydajne grzejniki, najwyższej jakości stolarka okienna oraz zaawansowane materiały izolacyjne. Ponadto, zagospodarowanie wód opadowych na terenie inwestycji z wykorzystaniem aranżacji zieleni. Należy też wspomnieć o rozwiązaniach dla rowerzystów i planowanych stanowiskach do ładowania samochodów elektrycznych. 


Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development


Nasza najnowsza inwestycja w Poznaniu, nowoczesna kamienica Fyrtel Wilda zostanie wyposażona w powierzchnię biologicznie czynną, tzw. zielony dach. Takie rozwiązanie ma liczne zalety, szczególnie w gęsto zaludnionej, bliskiej centrum miasta okolicy, w jakiej usytuowana jest inwestycja. Warto wspomnieć także, że zielony dach przyczynia się do oczyszczenia powietrza oraz wspomaga regulację temperatury otoczenia i wnętrza budynku, co prowadzi do oszczędności energetycznej. W zamkniętym osiedlu Morasko Park w Poznaniu zamontowaliśmy z kolei system rozsączający, który pozwala zbierać wodę deszczową i regulować jej przepływ.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


Wszystkie nasze inwestycje realizowane są w zgodzie z obowiązującymi normami w poszczególnych zakresach, dotyczących wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. Rozważamy wprowadzanie dodatkowych rozwiązań ekologicznych i zielonych certyfikatów w nowych inwestycjach. Konkretne decyzje będą zapadały w toku przygotowań poszczególnych projektów.   


Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska


Bardzo dbamy o jakość tkanki miejskiej i staramy się zawsze jak najlepiej wkomponowywać nowe budynki w istniejące otoczenie. Jeśli to tylko możliwe wykorzystujemy wysokiej jakości, trwałą i dobrze zaprojektowaną zieleń. Tworzymy osiedlowe parki, jak na przykład niemal półhektarowy park w warszawskim osiedlu Kolska od Nowa. Staramy się sukcesywnie wprowadzać kolejne rozwiązania łączące troskę o ekologię z ekonomią. Jednym z takich rozwiązań jest planowane zagospodarowanie wód opadowych do podlewania ogrodów w jednaj z naszych, najnowszych inwestycji. Z pewnością będziemy wprowadzać kolejne innowacje dla mieszkańców, także w zakresie oszczędności różnych mediów, czy pomiarów jakości powietrza.


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


W naszych inwestycjach wykorzystujemy wody opadowe w ogrodach deszczowych, co sprzyja niższej retencji. Tym samym, wspierane są zasoby wód podziemnych i ograniczane ryzyko powodziowe. Ogrody deszczowe są też przyjaznym środowiskiem rozwoju małych ekosystemów fauny i flory, podtrzymującym bioróżnorodność danej okolicy.


 


Autor: Dompress.pl


Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie 2019-05-07

 


Jak  duże mieszkania znajdziemy w ofercie deweloperów? W których projektach je kupimy? Ile kosztują? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl


 


Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.


 


Mieszkania o metrażu 85 - 100 mkw. można znaleźć w większości naszych inwestycji, staramy się bowiem zapewnić możliwie szeroką ofertę w każdym z realizowanych projektów. Ilość poszczególnych typów mieszkań zależy od lokalizacji inwestycji. W projektach położonych w centrach miast dominują mniejsze metraże, a w osiedlach skierowanych do klienta docelowego większe. Duże mieszkanie, o powierzchni około 85 mkw. można nabyć w cenie od 500 tys. zł w takich inwestycjach jak Centralna Park w Krakowie, czy Między Parkami we Wrocławiu.


 


Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing


 


Największe mieszkania w naszej ofercie, o powierzchni nawet 135 mkw., znajdują się w prestiżowym, warszawskim projekcie Nova Królikarnia na Mokotowie. Cena takiego lokum to 1,46 mln zł. W trzecim etapie tej inwestycji oferujemy także domy o powierzchni ponad 200 mkw. w cenach przekraczających 2,3 mln zł. Duże lokale nabywcy mogą znaleźć także w inwestycji City Link na warszawskiej Woli, gdzie obok kompaktowych lokali oferujemy także czteropokojowe mieszkania o powierzchni około 130 mkw. w kwocie 1,68 mln zł. W poznańskim Młodym Grunwaldzie mamy w sprzedaży pięciopokojowe mieszkania o metrażu około 120 mkw. w cenie 710 tys. zł. W warszawskim projekcie Moko dostępny jest natomiast ostatni czteropokojowy apartament o powierzchni 116  mkw., który kosztuje 1,14 mln zł.


 


Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.


 


Największe metraże mamy w prestiżowych projektach typu premium, jak na przykład Bliska Wola Tower w Warszawie, gdzie największy apartament ma powierzchnię 183 mkw. W szczecińskiej  Hanza Tower największy apartament mierzy 221 mkw. Warto wspomnieć o położeniu mieszkań na wysokich piętrach i pięknym widoku na panoramę miasta. W sprzedaży mamy również apartamenty o powierzchni większej niż 150 mkw. z możliwością łączenia w jeszcze większe jednostki. Sami klienci wykazują się też inwencją. W Katowicach nabywca trzech mieszkań w osiedlu Nowe Tysiąclecie połączył je w jeden apartament.


 


Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.


Największe mieszkanie w naszej ofercie to apartament w inwestycji River Point na Kępie Mieszczańskiej, który ma blisko 190 mkw. i jest do nabycia w cenie 7000 zł/mkw. Apartamenty o powierzchni 100 mkw. z unikalnym widokiem na nadodrzańskie bulwary klienci znajdą w Browarach Wrocławskich, multifunkcyjnym kompleksie urbanistycznym w sercu Wrocławia, w cenie 11 000 zł za metr. To niepowtarzalne miejsce w śródmieściu pozwala cieszyć się niezwykłym widokiem na rzekę i historyczną zabudowę dawnego Browaru Piastowskiego.

Osoby poszukujące rodzinnego mieszkania cztero lub pięciopokojowego o wielkości blisko 80 mkw. w cenie od 7000 zł/mkw. znajdą dla siebie miejsce w części osiedla Olimpia Port, zlokalizowanej tuż przy rzece z dużą przestrzenią rekreacyjną na dachu budynku. Na cenę mieszkania składa się nie tylko metraż, ale również lokalizacja oraz zróżnicowane funkcje na terenie osiedla – place zabaw, własny fitness, boiska, czy zaplecze handlowo usługowe.


Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic


 


Struktura mieszkań jest zależna od segmentu cenowego, w jakim mieści się dana inwestycja. Przykładowo największe mieszkania w inwestycjach z segmentu popularnego mają około 80 -90 mkw., a w inwestycjach apartamentowych 120 - 200 mkw.


Największe mieszkania, jakie mamy w tej chwili w ofercie znajdują się w inwestycji Wolne Miasto w Gdańsku. To czteropokojowe lokale w cenie od 6 300/mkw.


Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest


 


Największe mieszkania oferujemy w inwestycjach Warszawski Świt i Apartamenty Okopowa 59A w Warszawie. W przypadku inwestycji Warszawski Świt, która zlokalizowana jest przy ulicy Poborzańskiej na warszawskim Targówku, największa powierzchnia wynosi ponad 99 mkw. Największe mieszkanie w inwestycji Apartamenty Okopowa 59A, usytuowanej na warszawskiej Woli ma natomiast wielkość 113 mkw.


 


Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska


Największym mieszkaniem w inwestycjach, które aktualnie mamy w ofercie jest lokal o powierzchni 85 mkw. w projekcie Omulewska 26 w Warszawie, który można nabyć w cenie 8174 zł/mkw.


Weronika Chylarecka, specjalista ds. marketingu w Blockpol Developer


Największe mieszkania, które mamy w ofercie mają metraż 80 mkw. Klienci mogą je znaleźć we wrocławskiej inwestycji Nowa Inspiracja i projekcie Nowe Żerniki. Można je kupić w cenie 6800 zł/mkw.


Agnieszka Jaworska-Goździewska, specjalista ds. komunikacji wewnętrznej i PR w Nickel Development


Największe mieszkania, które znajdują się obecnie w naszej ofercie to apartamenty w poznańskiej inwestycji Wille Wodziczki i w Osiedlu Botaniczna. Ostatni wolny apartament w Osiedlu Botaniczna ma powierzchnię 107 mkw., niemal 36-metrowy taras, a cena za metr wynosi 9200 zł. Wolne apartamenty w inwestycji Wille Wodziczki mają powierzchnię od 73 mkw. do 103 mkw., a ich ceny kształtują się w przedziale od 9500 zł/mkw. do 10300 zł/mkw.


Marta Drozd-Piekarska, pełnomocnik zarządu Allcon Osiedla


Największe apartamenty w naszej ofercie znajdują się w inwestycji Tarasy Bałtyku w Gdańsku. W sprzedaży mamy dwa penthousy o powierzchni 152 mkw. i 163 mkw., zlokalizowane na ostatnich piętrach, z widokiem na morze i tarasem o metrażu około 76 mkw. Ich ceny dochodzą do 3 mln zł. W inwestycji Kamienice Malczewskiego 2, położonej w centrum Gdańska, mamy do zaoferowania mieszkanie o powierzchni do 107 mkw. w cenie 1 mln zł.


Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper


W osiedlu Foresta, powstającym w Gdańsku przy ulicy Myśliwskiej, oferujemy mieszkania o powierzchni do 157 mkw. Przykładowo za lokal o metrażu 122 mkw. trzeba zapłacić ponad 996 tys. zł, czyli około 8150 zł/mkw. W Osiedlu Pastelowym, powstającym w gdańskich Łostowicach, proponujemy komfortowe apartamenty o powierzchni do 106 mkw. Największy kosztuje 552 tys. zł brutto, czyli około 5200 zł za mkw. W osiedlu EcoMilan, położonym w malowniczym Milanówku w pobliżu Warszawy, dostępne są natomiast lokale o powierzchni do 93 mkw.


 


Autor: Dompress.pl


 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]